”B”: O dva body sme prišli proti Mikulášu v nadstavenom čase
Góly: 64. Jambor, 70. Slebodník (oba z pok. kopu) - 48. Bartoš, 90.+ Voško
Rozhodca: Papuča - Štofik, Halíček
Belko - Suľa (C), Nemčík (73. Leitner), Nagy, Kopásek - Mráz, Slebodník, Holáň (80. Trabalík) - Vaľovčin (73. Gomola), Jibril (46. Jambor), Goljan (90. Hamza)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Luksch - Krčík, Voško, Holub, Kotora - Gerát, Václavík (80. Andrić), Staš (75. Kim) - Laura (75. Janec), Bartoš (C), Káčerík
V 26. kole sme v rámci druhej slovenskej ligy narazili na druhý tím súťaže - MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnutie proti ašpirantovi na postup sme začali aktívne a vypracovali sme si aj viacero šancí. Vyrovnané úvodné dejstvo skončilo ale bez gólov. Po zmene strán prišli už aj góly, prvý hneď tri minúty po príchode na trávnik, keď sa po rohu presadil hosťujúci Bartoš. Potom prišli aj dobré momenty Šošonov, ktoré boli odmenené dvomi úspešnými pokutovými kopmi a zvratom stavu v náš prospech. Keď sa už zdalo, že odoláme šanciam Liptákov, vyrovnanie napokon prišlo v nadstavenom čase.

Rezerva Šošonov sa dnešný duel naladila vysokou výhrou minulý týždeň pod Tatrami proti Popradu. V nastavenom trende chcel "B"- tím žltozelených pokračovať aj proti favoritovi z Liptova, i keď ich proti družine trénera Petruša nečakalo nič jednoduché. V druhej lige si premiéru odbil sedemnásťročný krajný obranca Samuel Kopásek, prvýkrát v základe nastúpil aj Tomáš Vaľovčin.

Hneď v prvej minúte vyskúšal pozornosť brankára hostí René Holáň. Už vo 4. minúte sa mohol gólom uviesť Samuel Kopásek, no jeho technický pokus z hranice šestnástky tesne minul bránu. Hostia sa do prvej vážnej situácie dostali vzápätí, najprv sa dožadovali penalty a z následného rohu pohladil jeden z hráčov Mikuláša tyč Belkovej bránky. V 14. minúte sa silovo predieral cez obranu Taofiq Jibril, ale k výraznému zakončeniu sa nepretlačil. O päť minút neskôr sa po individuálnej akcii Kopáska dostal k strele Holáň, no brankár ju bez problémov kontroloval. Aktívny futbal z oboch strán prinášal šance predovšetkým na našej strane, akciu Jibrila s Kopáskom zakončil ďalšou strelou Holáň, no opäť bola nepresná. K príležitosti do dostal aj hosťujúci Staš po dobrej práci Bartoša. Lopta z kopačky tohto záložníka ale neohrozila priestor Belkovej brány. Nebezpečnou strelou sa v 36. minúte ukázal mikulášsky Laura, no dobrú pozíciu nevyužil na presnejšie zakončenie. So záverečným hvizdom prvého polčasu to skúšal z priameho kopu v dobrej vzdialenosti Adam Goljan, jeho pokus však vytlačil končekmi prstov brankár Luksch nad brvno.

Pri vstupe do druhého dejstva sme urobili jednu zmenu v zostave. Taofiqa Jibrila na hrote nahradil Timotej Jambor. Bohužiaľ, pár minút po nástupe na ihrisko sme inkasovali. Mikuláš rozohral v 48. minúte rohový kop nakrátko, lopta sa dostala až na prednú tyč ku kapitánovi Bartošovi a ten prekvapil Belka nenápadným doťuknutím. To pridalo hosťom na sebavedomí a hneď sa snažili pridať aj druhý gól, no tentokrát im po prieniku z pravej strany skazil plány defenzívnym zákrokom Filip Mráz. Z rohu sme snažili zahroziť aj my, Goljan sa však k dostatočne razantnej hlavičke nepretlačil. Následne sme súpera zatlačili na ich polovici. To využil Mráz, ktorý sa vrútil do šestnástky, bol nedovolene zastavený, a tak sa pískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil striedajúci Timotej Jambor a s prehľadom ju poslal do ľavého rohu brány - 1:1. Už o päť minút sa odohrala podobná situácia, keď si veľkú príležitosť vypracovali prihrávajúci Mráz a zakončujúci Slebodník. Sľubný pokus ešte "lapil" brankár Liptovského Mikuláša, no hneď po vyrazenej lopte bol opäť faulovaný v pokutovom území jeden z našich hráčov. Tentokrát zobral zodpovednosť na seba Slebodník a trafil presne to isté miesto ako Jambor pred ním - 2:1. Tibor Slebodník bol pri chuti a v 80. minúte vyslal ďalší nebezpečný projektil, ktorý sa zakrútil tesne okolo tyče. Pridávali sa k nemu aj ďalší hráči, tretí gól takmer padol po centri z pravej strany. Zakončovať sa snažil Martin Gomola, loptu však netrafil ideálne. V 89. minúte nás doslova zachránil Ľubomír Belko pri viac ako stopercentnej šanci dvoch útočníkov hostí, ktorý sa pred ním ocitli úplne osamotení. To sa mu už ale nepodarilo už v nadstavenom čase, keď sa uvoľnil Voško a Belko už v tomto prípade musel už iba vyťahovať loptu zo siete. O chvíľu prišiel aj záverečný hvizd rozhodcu a s Liptákmi sme sa tak rozišli po remíze 2:2.

Deľba bodov proti kvalitnému Liptovskému Mikulášu znamená pre naše "Béčko" zotrvanie na jedenástom mieste druhej ligy a udržanie si päťbodového náskoku pred zostupovými pozíciami. Po dnešnom domácom zápase nás teraz čakajú výjazdy do Púchova a následne aj Košíc.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
Krutá remíza. Urobili sme, bohužiaľ, chybu, ktorá sa na tejto úrovni neodpúšťa. Ľahko sme stratili loptu a súper to využil. Toto sa v 90. minúte nemôže stávať. Pred stretnutím by sme takýto výsledok brali, strát už bolo veľa, ale určite sme chceli vyhrať. Začiatok prvého polčasu nebol z našej strany optimálny, boli sme nervózni a vtedy hostia nastrelili aj tyč. Potom sme už začali hrať svoju hru, i keď Mikuláš mal stále menšiu prevahu. V druhom dejstve sme znovu inkasovali po štandardnej situácii a museli sme doťahovať. To sú chyby, ktoré si nemôžeme dovoliť. Súper je vždy kvalitný a vie to potrestať. Ako pozitívum hodnotím, že sme otočili priebeh duelu. Ukázali sme veľmi dobré veci, veľkú bojovnosť, všetko bolo okej až do nadstaveného času. V závere sme ale stratili ľahkú loptu a tým aj celý zápas. Zase máme mínus dva body, a to ma strašne mrzí.
Samuel Kopásek, obranca MŠK Žilina
"Záver nás veľmi mrzí, dostali sme lacné góly. Siahali sme na tri body, no je z toho iba bod. Jednoznačne sme mali vyhrať. Hrali sme vo vysokom tempe, veľa na lopte, bežecky sme boli dobre pripravení, a tým sme Mikuláš trápili. Hlavne druhý polčas sme boli dominantným mužstvom. Podľa tabuľkového postavenia je to pre nás dobrá remíza, ale podľa priebehu zápasu sme si určite zaslúžili výhru. Pri premiére som na začiatku pociťoval nervozitu, ale po hvizde a prvých dotykoch zo mňa všetko opadlo."