”B” | Na Komárno sme nevyzreli a vezieme iba najtesnejšiu prehru
Mestský štadión Komárno
KFC Komárno - MŠK Žilina
Góly: 45. Ganbold
ŽK: 54. Štepanovský, 81. G. Tóth, 88. Mészáros, 90.+ Pastorek (všetci Komárno)
Rozhodca: Kolofík - Lalo, Tokoš
ŠTATISTIKY

Držanie lopty: 48:52 %

Strely/na bránu: 19:10 / 12:5

Priame kopy: 19:7

Rohy: 12:5

Ofsajdy: 1:2

Fauly: 16:8

KFC Komárno
Bréda - Šmehyl (88. Pastorek), Szöcs (C), Šimko, Horodník - Ožvolda, Németh - Druga (69. Bayemi), Ganbold (69. Adayilo), Štepanovský (61. Mészáros) - Antal (46. G. Tóth)

Kúdelčík - Mensah, Jaššo, Ndjeungoue - Kopásek, Adang, Šnajder (C), Anang - Trabalík (63. Prokop), Krstić (63. Bile), Kudlička (75. Beňadik)

Pred zajtrajším zápasom "Áčka" cestovala na juh Slovenska aj rezerva MŠK. Tá narazila na vo forme hrajúce Komárno, ktoré na jar ešte neprehralo. Šošoni to chceli zmeniť, čo odzrkadľovala aktívna hra. Nebezpeční však boli aj hráči KFC, čo sa im napokon podarilo využiť gólom do šatne. Po zmene strán tempo opadlo a domáci sa zamerali najmä na poctivú defenzívu. My sme nevymysleli takmer nič, a tak z Komárna odchádzame bez bodu po prehre 0:1.

ZOSTRIH ZÁPASU

Do základnej zostavy sa po príchode z reprezentácie vrátili Dominik Kúdelčík, Tomáš Jaššo, Dominik Šnajder a Vladimír Trabalík. Z "A"- tímu tentokrát vystužili rezervu na krajoch obrany Benson Anang a Samuel Kopásek.

Na prvú možnosť sme čakali do 10. minúty. Tá prišla po dlhej lopte na Bensona Ananga, ktorý mohol zakončovať či prihrávať na nabiehajúceho Krstića, no nevymyslel ani jednu z možností. Hostia boli v úvode nebezpeční najmä zo štandardiek, čo spomínal v predzápasovom rozhovore aj tréner Veselý. Viackrát sa lopta nebezpečne odrážala vo vápne, no vždy sme to aj s prispením gólmana Dominika Kúdelčíka vyriešili bez inkasovania. V 22. minúte sa k prekvapivej strele dostal Timotej Kudlička, tá však neprekvapila Brédu medzi tromi žrďami. Zápas mal spád a jednoznačne aj kvalitu, útoky sa striedali zo strany na stranu v rýchlom tempe. Dôsledné však boli aj obrany, ktoré zväčša nepúšťali ofenzívy do tutoviek. Až kým neprišla 35. minúta a veľká šanca Antala, po odraze ale jeho dorážka, našťastie, vyletela vysoko nad. V 41. minúte mal na hlave úvodný gól stretnutia Štepanovský, no z pár metrov ho skvelým reflexívnym zákrokom vymazal Kúdelčík. Napokon sa nám však nepodarilo udržať nulu do polčasu a inkasovali sme nepopulárny gól do šatne. Opäť prišla lopta z kraja, na zadnej tyči sa pretlačil k hlavičke Ganbold a "Kuďo" tentokrát nemal nárok.

Druhé dejstvo započal propagačnou ľavačkou Dominik Šnajder. Na vážnejší vzruch sme potom čakali ďalších 20 minút, keďže Komárno v podstate len poctivo bránilo a nepúšťalo nás do šancí. V tomto prípade sme mohli ísť dvaja na brankára, no postranný rozhodca našu akciu prerušil ofsajdovým verdiktom. Ešte predtým sme na trávnik poslali dvoch čerstvých hráčov, konkrétne Erica Bileho a Lukáša Prokopa. Hra ani zďaleka nemala tempo ako v prvom polčase a nerozhýbali to ani striedania na oboch stranách. Tvoriť sme museli a potrebovali my, čo sa nám takmer vyplatilo v 74. minúte. Únik a spätnú prihrávku Prokopa poslal Anang z hranice šestnástky tesne mimo priestoru troch žrdí. Na úvodnú štvrťhodinu v II. lige následne vybehol čerstvo 18-ročný Marek Beňadik. Hneď vzápätí to bol opäť Benson, ktorý vycvičil obranu KFC, no žiaľ, iba vyprášil rukavice Brédu. Zhlboka sme si vydýchli päť minút pred koncom, keď sme po priamom kope loptu vytlačili takmer z čiary a následné dve dorážky Bayemiho sme s vypätím všetkých síl takisto zblokovali. Záver si hráči vo fialovom už skúsene postrážili a k tlaku sme ani len nedostali. Z juhu Slovenska tak vezieme iba najtesnejšiu prehru 0:1.

O týždeň vyzveme po treťom tíme tabuľky druhé družstvo v poradí II. ligy. Na domácom Štadióne MŠK Žilina privítame v sobotu 8. apríla o 15:30 hod. FC Košice.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
„Bojovný zápas s minimom šancí, boli tam nejaké vzruchy pred obomi bránami, ale väčšinou nič vážne. Škoda situácie na konci prvého polčasu, kedy sme si nepostrážili zakončujúceho hráča a dostali gól do šatne. Našim najväčším problémom dnes bolo, že sme si nevedeli vypracovať žiadnu poriadnu príležitosť a boli sme úplne jaloví. Očakávali sme, že to dnes bude o súbojoch a bez futbalovej krásy. Síce sme inkasovali, no bez gólu však nemôžeme pomýšľať na body.“
II. liga,
sobota 1. 4. 2023 od 15:30
Mestský štadión Komárno
KFC Komárno - MŠK Žilina