”B” | Stratené body nezmeníme, ďalšie chceme získať v Komárne

Reprezentačná prestávka je za nami, a tak nás aj s viacerými navrátilcami zo zrazov čaká v rámci druhej ligy duel 23. kola na pôde Komárna. V súboji dvoch tímov s dobrou jarnou formou budeme chcieť natiahnuť štvorzápasovú sériu bez prehry proti KFC a minimálne zopakovať výkon z jesenného stretnutia. Vidí to podobne aj tréner rezervy Vladimír Veselý? Viac sa dozviete v preview.

Duel II. ligy s výkopom v sobotu o 15:30 hod. na Štadióne KFC Komárno povedie hlavný rozhodca Tomáš Kolofík. Priamy prenos môžete sledovať na Futbalnet TV.

o súperovi

KFC Komárno

Rok založenia: 1900

Klubové farby: fialová a biela

Štadión: Štadión KFC Komárno (kapacita 1 250 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

• aktuálna sezóna: 3. miesto
  • minulá sezóna: 4. miesto

Vzájomné zápasy:

• minulá sezóna: 1:1 (v), 1:1 (d)
  • aktuálna sezóna: 4:2 (d)

Pohyby v kádri:

• príchody: Dan Ožvolda (stredopoliar | FK Pohronie), Miroslav Antal (stredopoliar | FK Rača)
  • odchody: Peter Varga (stredopoliar | FC Košice)

sústredíme sa na to, čo môžeme ovplyvniť

Problémy s pravidlami po minulom kole, návrat reprezentantov či súboj tabuľkových susedov. Aj o týchto témach sme sa porozprávali s lodivodom Šošonov Vladimírom Veselým.

Pán tréner, po zápase s Pohroním sa najmä hovorilo o tom, že sme porušili pravidlá a nenasadili do základnej zostavy hráča do 21 rokov. Aký máte na to názor vy?

„Rešpektujeme rozhodnutie disciplinárnej komisie. Bohužiaľ, teraz s tým už nič nenarobíme. V základnej zostave sme mali hráčov, ktorí spĺňali toto kritérium, no nie sú slovenskej národnosti. Takisto sme mali viacero aj na lavičke náhradníkov. Žiaľ, podľa výkladu pravidiel sme pochybili. Teraz sa sústredíme na ďalšie zápasy.“

Práve v uplynulom kole nám chýbalo mnoho reprezentantov. Tí sa počas týždňa vrátili sa späť do klubu. V akej nálade a zdravotnom stave?

„Čo sa týka zdravotného stavu, tak je všetko fajn. Nikto z hráčov nehlásil žiadne problémy, takže všetci sú stopercentne pripravení nastúpiť do víkendových zápasov.“

Sledovali ste tie zápasy? Čo chýbalo najmä slovenskej 19-tke k postupu na EURO podľa vás?

„Je to určite škoda, ale na takýchto turnajoch rozhodujú naozaj maličkosti. Tentokrát chýbal chalanom jediný gól. Teraz sa ale z toho musia otriasť a ísť ďalej.“

Poďme už na nášho najbližšieho súpera z Komárna. Momentálne tretí tím tabuľky začal jarnú časť veľmi dobre a zaváhal iba pri remíze s Košicami. Aké sú jeho silné stránky? Z čoho ťažia najviac?

„Komárno má k dispozícii skúsený a konsolidovaný káder, ktorý je spolu dlhšie obdobie. Ich výhodou je, že sú zohratí a ťažia zo skúseností, ktoré majú. Takisto už majú odohraných množstvo duelov v druhej lige, čo sa aj ukazuje. Typický je pre nich fyzický štýl a dobré štandardné situácie, z toho oni ťažia.“

V jesennom 8. kole sme súpera zaskočili najmä rýchlym a gólovým úvodom. Bude začiatok stretnutia dôležitý opäť?

„Samozrejme, začiatky zápasov sú vždy dôležité. V stretnutí pod Dubňom to bol pre nás ideálny scenár a určite by sme sa tomu nebránili ani teraz. Súper však bude v domácom prostredí veľmi silný, aktívny a nepríjemný. My sa ale chceme prezentovať svojou hrou a stavať na našich silných veciach.“

Na juhu Slovenska to bude súboj vo forme hrajúcich tímov. Cítite šancu na úspech, hoci to určite nebude jednoduché?

„Šanca je vždy, v akomkoľvek zápase, proti akémukoľvek súperovi. Musíme si postrážiť ich silné stránky a eliminovať ich, no a využiť naše zbrane. To bude recept. Rovnako musíme hrať disciplinovane, koncentrovane a sústredene počas celého duelu.“

priamy prenos

Duel môžete sledovať naživo prostredníctvom Futbalnet TV.