MONACObet II. liga,
nedeľa 28. 4. 2024 od 10:30
2:4(0:3)
MŠK Žilina - MŠK Považská Bystrica
Góly: 58. Šnajder (PK), 78. Atanasijević - 18. Slávik, 44. Kucharčík, 45.+ Tancík, 62. Boris
Diváci: 148
Rozhodca: Dzivjak - Hrebeňár, Horváth
Belaník - Leitner, Jaššo (C), Drame - Hranica, S. Javorček (83. M. Oravec), Adang, Badjie - Essomba, Atanasijević (83. L. Bortoli), Nsona (46. Šnajder)

MŠK Považská Bystrica
Hodál - Pečarka, Matejčík, Kucharčík, Václav - Sloboda (C), Zemko - Boris (90. Vaculík), Slávik (84. Slaninka), Tancík (76. Kováč) - Praženka

Súboj o Považie aj o dôležité body vo vyrovnanej tabuľke nepriniesol pod Dubňom pre žltozelených veľa radosti. Slabým prístupom a výkonom v prvom dejstve sme si doslova vykoledovali tri góly súpera v našej sieti. Po polčase tak bolo prakticky rozhodnuté. A hoci bolo po zmene strán vidno na našom výkone zmenu, čo sme podčiarkli aj dvomi gólmi, tak sme na súpera v celkovom sumáre nemali. Považská Bystrica si v závere bezpečne postrážila vedenie, a tak si pripisujeme prehru 2:4.

Tretí zápas v priebehu ôsmich dní, včerajší duel "A"-tímu s Trnavou a dnešné stretnutie 19-tky sa premietlo aj na základnej zostave Šošonov. Väčšie vyťaženie dostali "áčkari" Kelian Nsona, Loic Essomba, Xavier Adang, Timotej Hranica či Patrik Leitner. Kapitánsku pásku dostal na starosť Tomáš Jaššo.

Príjemné počasie pod Dubňom predznamenávalo aj dobrý futbal. Odvážnejšie a ofenzívnejšie začali hostia v červenom. Už po pár minútach musel Belaník hasiť závar pred ním, čo sa mu aj podarilo, hoci sa napokon pískal ofsajd. Následne to skúšal hosťujúci Slávik tvrdou strelou, Samo bol pripravený a vyrazil. V 18. minúte už však vyšiel z tohto súboja víťazne hráč Považskej. Tentokrát skryl Slávik svoj technický pokus za obrancov a trafil presne k žrdi. Až potom sme sa útočne zobudili, Badjieho prudký center usmernil hlavičkou Atanasijević nad bránu. Po pol hodine mohlo byť vyrovnané, Adangov slalom cez obranu skončil nepresnou strelou. S blížiacim sa koncom prvého dejstva sme dirigovali hru, no vyťažili sme z toho iba tvrdú, ale nepresnú strelu Leitnera. Na druhej strane to podobne skúšal Zemko, zakročil musel Belaník. Nezakročil však už proti gólovej hlavičke Kucharčíka, ktorý po rohovom kope zvýšil na dvojgólový rozdiel. A to nebolo, žiaľ, všetko. Už v nadstavenom čase sme totiž inkasovali aj po tretíkrát. Vyrazený pokus hostí dorazil do prázdnej brány Tancík, a tak bolo do prestávky prakticky rozhodnuté.

Do druhej časti sme poslali na trávnik kapitána Šnajdera a aj o čosi väčšie chcenie. Do gólu ho mohol pretaviť Essomba, v nájazde preloboval gólmana mimo tri žrde a súboj s obrancami nevyhodnotil rozhodca ako nedovolený. Ďalší únik rýchleho afrického krídelníka ale už penaltou ocenený bol. V šestnástke ho doslova poďťal Pečarka a striedajúci Šnajder pokutový kop skúsene premenil - 1:3. Prekvapiť nás a najmä Sama Belaníka chcel z polovice ihriska Tancík, Samo to napokon stihol. Nestihol už ale zareagovať na hlavičku najmenšieho hráča hostí Borisa, ten po rohovom kope hlavičkoval úplne nebránený. Nevyzeralo to s nami dobre, no dva nájazdy Atanasijevića a Essombu gólovo rozhodne skončiť mohli, neujal sa ale ani jeden. Ukážkový protiútok nám vyšiel v 78. minúte, Essomba poslal loptu na kraj Hranicovi, ktorý pekným centrom našiel hlavu Atanasijevića - 2:4. Zacítili sme šancu, Badjie strieľal tesne mimo a Vuk v ďalšej šanci nepretlačil loptu cez Hodála. V závere to z voleja skúšal ešte Šnajder. Na viac sme sa už ale nezmohli a doma stratili všetky body po prehre 2:4.

Pred ďalším kolom MONACObet ligy budeme mať znovu o čosi kratšiu prípravu. Už v piatok od 17:00 hod. sa totiž predstavíme na trávniku MŠK Púchov.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"V prvom polčase sme predviedli absolútne odovzdaný, nedôstojný výkon hodný MŠK Žilina, za ktorý sa môžeme hanbiť. Druhé dejstvo už bolo lepšie, museli sme zareagovať, no stále sme boli ďaleko od toho, čo chceme predvádzať. Dnes sa zostava skombinovala, čo sa podpísalo na extrémne netímovom výkone. Rovnako tak koncovka bola slabá. Mrzí nás to, pretože to bol posledný zápas sezóny pod Dubňom. Žiaľ, pokyny dnes ostali v šatni a nepreniesli sa na trávnik, preto sme zaslúžene prehrali."
Basirou Badjie, obranca MŠK Žilina B
"Dnes to bolo z našej strany zlé. Hrali sme doma, no nehrali sme ako tím. Ako keby sme ani nechceli vyhrať. Už v prvom polčase sme inkasovali trikrát, pričom pri góloch nám chýbala kompaktnosť či agresivita. Celkovo z našej strany bolo iba málo snahy, aby sme niečo spravili s nepriaznivým výsledkom. V prestávke sme si niečo povedali, zlepšilo sa to, no na body to nestačilo. Verím, že sa poučíme a aj na ihriskách súperov ešte pozbierame do konca sezóny body a víťazstvá."