Góly: 3. a 54. Vaľko - 60. Horvát, 75. Lovyniuk
ŽK: 35. Essomba, 51. Drame, 54. S. Javorček - 10. Kambi, 19. Barbora, 45. Jatta, 90. Jurička
Rozhodca: Husár - Tůma, Uram
Belaník - Mynář, Stojchevski (65. M. Oravec), Jaššo (46. Drame) - Essomba (65. Sy), Šnajder (C), S. Javorček, Badjie - Vaľko (74. Jakubík), Prokop, Nsona (46. Kudlička)

Pohronie Žiar nad Hronom
Jurička - Bonsu, Kupčík, Jatta - Horvát (74. Pekár), Kambi, Ľupták (46. Schlossár (78. Tatar), Barbora - Jokel, Kujabi (46. Lovyniuk), Mazan (C)

Stretnutie dvoch mladých ofenzívnych tímov sľubovalo pod Dubňom opäť gólové predstavenie. To sa začalo napĺňať už od úvodu, keď nás Vaľko poslal do skorého vedenia. Viaceré ďalšie šance však ostali nevyužité, čo nás v závere mrzelo. Vyvíjalo sa to ale sľubne, najprv hostia videli červenú kartu a my sme po príchode zo šatne pridali aj druhý gól. Pohronie ale z ničoho nič vyrovnalo a začínalo sa odznova. Na konci sme už nedokázali pretlačiť blok súpera, a v presilovke sme tak stratili okrem vedenia aj dva body.

V porovnaní s minulým víťazným týždňom urobil trénerský štáb zmeny najmä vďaka dispozícii hráčov z "A"-tímu, ktorí nenastúpili do stretnutia proti Slovanu. Do základu sa dostala štvorica - Samuel Belaník, Andrej Stojchevski, Loic Essomba a Kelian Nsona. Zvyšok jedenástky zostal takmer nezmenený.

Hneď po úvodnom hvizde sme sa pustili dopredu a po troch minútach sa už lopta trepotala v sieti súpera. Lukáš Prokop priťukol Vladovi Vaľkovi, ktorý si to hodil na ľavačku a bombou do šibenice nedal šancu gólmanovi Pohronia - 1:0. Na opačnej strane sa preštrikoval do zakončenia Horvát, tomu ale chýbala razancia aj presnosť. Ako sme predpovedali v preview zápasu, bol to rýchly duel, v ktorom ofenzívou hýrili oba tímy. Chýbalo tomu však o čosi viac šancí. Akoby sme to privolali, najprv Vaľko zviedol pekný silový súboj s africkým obrancom hostí, no ten mu zmaril príležitosť (podľa nás) nedovolene, podľa rozhodcu nie. Z následnej akcie zahodil nemožné Prokop, ktorému naservíroval loptu Nsona a ten sám pred brankárom až nepochopiteľne zlyhal. Festival nepremenených šancí z našej strany pokračoval, tentoraz Vaľko v plnom behu trafil zoči-voči gólmana Juričku. V ďalšom rýchlom protiútoku sa Essomba rozhodol strieľať z uhla a nie prihrávať. Znova vynikol brankár hostí. Hostia od začiatku predvádzali okrem útočného aj občas až príliš agresívny futbal. Ich dohrávanie vyvrcholilo v 38. minúte, kedy Nsonu zovreli v súboji dvaja obrancovia a Kambi za to uvidel druhú žltú a následne červenú kartu. Hra mala na chvíľu prestoj, keďže hostia to znášali ťažko. Táto situácia ale paradoxne pomohla Pohroniu. Najprv to skúšal dobrým pokusom z diaľky Mazan a potom trafil v stopercentnej tutovke pred našou odkrytou svätyňou tyč Kujabi.

Do druhého dejstva sme s cieľom využiť početnú výhodu o jedného muža poslali aj čerstvé sily. Práve dvojica Drame - Kudlička bola pri našej šanci na druhý gól, Adama Drame centroval a na hlavičku si pekne nabehol Timo Kudlička, ktorý ale zakončil tesne nad. Druhý menovaný bol napokon asistentom pri našom presnom zásahu číslo dva. Prienikovou prihrávkou po šťastnom odraze lopty vysunul Vaľka, ktorý zvládol silový súboj s Kupčíkom a nemilosrdne prestrelil aj Juričku - 2:0. O chvíľu však súper znížil, v 60. minúte sme si nepostrážili rohový kop a Horvát vlial hosťom nádej. Opäť sme tak zavelili do útoku, Essomba sa rovnako ako v prvom polčase snažil z uhla prepáliť gólmana miesto prihrávky pod seba. Z ďalšieho tlaku sme zase vyťažili volej Drameho, chýbalo mu pár centimetrov. Žiaľ, až príliš sme pri obliehaní hosťujúcej šestnástky zahadzovali šance a súper nás potrestal. Po závare v šestnástke pretlačil loptu aj so šťastím do siete Lovyniuk a bolo vyrovnané. Všetko sme poslali do útoku, individuálnu akciu Kudlička zakončil ľavačkou iba do rukavíc Juričku. V závere sa nám už nepodarilo streliť víťazný gól, a tak sa dnes body delili po remíze 2:2.

Dlhú presilovku o jedného hráča sme aj kvôli nepremeneným šanciam nevyužili, pričom môžeme hovoriť o dvoch stratených bodoch. O týždeň cestujeme po troch týždňoch na trávnik súpera. V nedeľu od 10:30 hod. nastúpime proti rezerve Slovanu Bratislava.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Určite hodnotíme remízu ako stratu dvoch bodov. Zbytočne sme si to sami skomplikovali, už po prvom polčase mohlo a malo byť rozhodnuté v náš prospech. Vylúčenie súpera nám paradoxne ublížilo. Na jednej strane nás teší, že sme sa dostávali do množstva šancí zo situácií, ktoré sme trénovali, no finálka nám nešla. Z toľkých príležitostí musíme streliť viac gólov. Po dlhej dobe sme hrali proti tímu, ktorý aktívne napádal. Chceli sme si to vyskúšať a celkom sa nám darilo z toho vychádzať, ale súper nás skôr trestal z neprehľadných situácií. Potrebujeme stále hrať svoju hru, zakončenie niekedy pri mladých hráčov pokrivkáva. Dnes sme na to doplatili. Veríme im však a veríme aj tomu, že na Slovane dokážeme zvíťaziť."
Vladimír Vaľko, útočník MŠK Žilina B
"Celý druhý polčas hráme o hráča viac, vyhrávame 2:0 a nevyhráme. Je to veľká škoda, pretože už v prvom polčase mohlo byť rozhodnuté. Rovnako tak po zmene strán, kedy sme zahodili veľa tutoviek. Zbytočne sme si to skomplikovali štandardkou, dostali sme súpera na koňa. Nezvládli sme to, sú to stratené dva body. Mrzí najmä koncovka, v ktorej sme dnes zlyhali. Osobne som rád za dva góly, no aj ja som mal viac príležitostí na gól. Verím, že to podobne ako s U19 zlomíme najbližšie na Pasienkoch aj s "B"-tímom."