Góly: 33. Pajer, 47. Bakaľa, 65. Kováčik, 82. Micovčák, 90. Breznaník
ŽK: 39. Acosta – 44. Nagy, 51. Belko, 58. Suľa, 75. Diaz
Rozhodca: Somoláni - Zemko, Kmec
FK Železiarne Podbrezová
Ludha – P. Kováčik, Pajer, Bartoš, Chvátal – Bakaľa, Paraj (C), Ďatko (85. Gerebenits) – Enzo Arevalo (69. Krčula), Pavúk (76. Micovčák), Galčík (85. Breznaník)

Belko - Leitner, Nagy, Kopas, Suľa - Slebodník (76. Majdan), Farský (46. Diaz), Holáň - Goljan (85. Trabalík), Jambor (81. Kostúr), Tandara (76. Krkoška)
V 8. kole II. najvyššej súťaže cestovali futbalisti MŠK Žilina B na Horehronie, kde sa postavili domácej Podbrezovej. Domáci favorit od začiatku stretnutia diktoval tempo hry, jeho úvodný nápor sme prežili, ale po polhodine hry prišiel prvý presný zásah "železiarov", ktorý ich upokojil a naklonil misky váh na ich stranu. Po zmene strán sme aj chceli zabojovať, ale domáci nás vždy schladili gólom. Z Horehronia tak napokon odchádzame s prehrou 0:5.

Na Horehroní mohol kvôli nedeľnému súboju Fortuna ligy vypomôcť z "A"-tímu iba obranca Adam Kopas, ktorý sa zaradil do stopérskej dvojice s Richardom Nagyom.

Väčšou aktivitou v úvode stretnutia oplývali domáci, pred Ľubomíra Belka letelo niekoľko nebezpečných centrov, dokonca ho domáci aj prekonali, ale v 7. minúte ich zastavil ofsajdový verdikt rozhodcu. My sme odpovedali prvýkrát vážnejšie až po štvrťhodine hry, z priameho kopu to skúšal typicky Adam Kopas, jeho pokus mal dobré parametre, ale teč domácich ho vytlačil na vrchnú sieť domácej svätyne. Podbrezová bola možno opticky aktívnejšia, no žltozelení si dobre pokrývali priestor v šestnástke. Belko sa musel činiť až v 25. minúte, kedy si pripísal výborný zákrok po hlavičke Galčíka. Aj o pár sekúnd neskôr skryl loptu pri neprehľadnej situácii v päťke náš pozorný gólman. Až niekoľký rohový kop v poradí sa nám nepodarilo odvrátiť a Podbrezová predsa len išla do vedenia. Pajer sa dostal vo vzduchu k lopte a hlavou ju nasmeroval do brány. Z našej strany zaujala ešte akcia Adama Goljana, ktorý sa snažil z ľavej strany spätnou prihrávkou nájsť Timoteja Jambora, ale nášho útočníka stihol dostúpiť stopér "železiarov" a odpratať loptu do bezpečia.

Po zmene strán sme chceli spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom zmenou v našej zostave, ale už v 47. minúte zvýšili domáci svoj náskok. Opäť to bolo po rohovom kope, kedy sme síce odvrátili prvý pokus domácich, avšak lopta sa znova dostala až pred päťku, kde ju upratal do našej siete Bakaľa. Domáci favorit sa druhým gólom upokojil a šošonom nechával pri rozohrávke dostatok priestoru. Na polovici súpera sme však nedokázali vymyslieť niečo nebezpečnejšie, keď sme rýchlo strácali lopty. Do zápasu nás nevrátila ani hlavička Kopasa, ktorý vyskočil najvyššie, ale v 63. minúte mieril nad brvno Ludhu. Efektívni domáci rozhodli o osude stretnutia prakticky definitívne v 65. minúte, kedy sa z uhla dostal až pred nášho gólmana Kováčik a ponad padajúceho Belka trafil loptu presne do čierneho. Ani kozmetické zníženie nepriniesla hlavička osamoteného Goljana v 81. minúte, ktorý nemieril do priestoru troch žrdí. Znova tak udreli domáci, striedajúci Micovčák dostal loptu chrbtom od brány, dokázal sa obtočiť okolo nášho obrancu a prízemnou strelou zvýšil už na 4:0. Našu frustráciu podčiarkla situácia z poslednej minúty, kedy to Belko riskol vybehnutím oproti Breznaníkovi, no domáci hráč mal k lopte bližšie a loptu napokon dopravil do siete.

Mladí šošoni tak v Podbrezovej neuspeli, odčiniť to budú môcť už v stredu na domácej ploche proti Trebišovu v rámci 9. kola II. ligy.

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B
"Domáci boli jednoznačne lepší, hrali kombinačný futbal. My sme sa im vyrovnali iba v niektorých úsekoch a paradoxne v druhom polčase, kedy sme hrali lepšie a mali loptu častejšie na kopačkách, sme inkasovali štyri góly. Dá sa povedať, že zo všetkých šancí či pološancí nás súper potrestal. Je to pre nás trochu kruté, ale Podbrezová vyhrala zaslúžene."