”B”: Mladíkov v sobotu preverí ďalší ašpirant na postup - Podbrezová
Druhá najvyššia súťaž pokračuje počas víkendu 8. kolom, v ktorom čaká futbalistov MŠK Žilina B ďalšia náročná prekážka. Ako obrať Podbrezovú o body a zároveň si konečne pripísať pozitívny výsledok, sme sa porozprávali s trénerom Norbertom Guľom.

Súboj na Horehroní, ktorý má výkop v sobotu o 18:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Adam Somoláni.


novinky u súpera

Séria najťažších možných súperov, ktorí pomýšľajú na postup do Fortuna ligy, pokračuje bývalým prvoligistom z Podbrezovej, kde sa predstavíme už v sobotu podvečer. Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča zatiaľ napĺňajú vysoké ambície a v tabuľke sa držia na špici. Podbrezovčania si v novej sezóne poradili s Komárnom, Petržalkou, béčkom Slovana, Skalicou i Trebišovom. O body prišli iba v remízovom dueli proti Dubnici a jedinú prehru zaznamenali v prestrelke proti Banskej Bystrici. Na Horehroní pôsobí aj náš kmeňový hráč Roland Gerebenits, ktorý zasiahol do štyroch stretnutí.

V predošlej sezóne uspel vo vzájomných zápasoch domáci tím, pod Dubňom sme triumfovali po výsledku 4:1, v nadstavbe sme prehrali na Horehroní 0:3.


opierať sa o dobré veci aj pri čiernej sérii

Ďalšiu krutú prehru zaznamenali zverenci trénera Norberta Guľu počas predošlého víkendu, kedy hrali, dobýjali súperovu bránu, no Skalica ich trestala z pokutových kopov.

"Herne to bolo super, ale bolo to ovplyvnené buď individuálnou chybou, alebo nejakými vecami v pokutovom území. Mrzí nás, že sme znova nepretavili dominanciu do víťazstva. Deje sa to však aj v iných, väčších európskych kluboch, je to proces. Je dôležité, že sa stále máme o čo oprieť v ďalších zápasoch. Pokiaľ udržíme takéto parametre, neverím, že budeme stále prehrávať."

Čo treba tímu odovzdať z trénerskej stoličky pri takejto nelichotivej šnúre? "Znova sa treba oprieť o dobré veci, ukázať aj to, čo dobré nebolo a čo už musia vedieť hráči na tejto úrovni vyhodnotiť, hlavne z pohľadu rizikovosti a pragmatickosti zhruba 30 metrov od brány. Tieto skúsenosti musia hráči naberať, lebo nás to bude výsledkovo fackať aj naďalej. Chalanov treba podporovať v ich silných veciach, ktoré majú nabudované a kvôli ktorých hrajú za Žilinu. Musia ale začať aj vnímať to, kedy sa dopustiť faulu, chyby, zaváhania."

Podbrezová znova patrí v aktuálnej šnúre medzi najnáročnejších súperov. "Žiadny nie je ľahký. Navyše ľahké to nie je ani pri skladaní kádra, keďže hráme pred "A"-tímom. Sú tam bočné faktory, každý chce doma vyhrať. Ideme sa však pobiť vonku o dobrý výsledok. Podbrezová má tiež mladých hráčov, s ktorými sa naši chalani stretávali v doraste. Takže tam sa budeme musieť jednoducho presadiť."

Zostavu podľa slov kormidelníka budú tréneri po porade skladať v závere týždňa. "Máme tam ešte nejaké šrámy z minulého víkendu. Zostavu zložíme z troch tímov pravdepodobne v piatok, aby sme znova zobrali menej vyťažených hráčov "A"-tímu, doplnili to našimi chalanmi a aj z U19. Veríme, že to poskladáme úspešne na všetkých frontoch."


Sobotný duel 8. kola so začiatkom o 18:00 hod. povedie ako hlavný rozhodca Adam Somoláni, na čiarach asistujú Matej Zemko a Patrik Kmec.