”B”: Rozhodla gólová päťminútovka v druhom polčase, v Komárne sme prehrali 0:2
Zápasové menu
"B"-tím MŠK Žilina cestoval na zápas 2. kola II. ligy k južným hraniciam Slovenska do Komárna. V prvom polčase podržal šošonov výbornými zákrokmi brankár Belko, pričom nepustil za svoj chrbát ani pokutový kop. Nulu sme však po zmene strán neudržali, pretože Komárno dvomi gólmi v priebehu piatich minút rýchlo odskočilo. Žilinčania gólovo neodpovedali a odchádzajú tak domov bez bodu.

Žilinská omladina čelila skúsenejšiemu súperovi, ktorý započal zápas s loptou na kopačkách. No boli to práve fosforoví šošoni, ktorí si vytvorili prvú príležitosť. V 4. minúte sa Adam Goljan dostal do šestnástky po pravej strane, prihrávkou pod seba našiel len dobiehajúceho Salátu. Domáci Doktorík odpovedal vzäpatí strelou z osi ihriska, ktorú gólman MŠK Belko spoľahlivo pokryl. Na druhej strane hľadal Javorček zaujímavým centrom šprintujúceho Holáňa, tiesnený Salátom sa však k zakončeniu nedostal. Hra sa prelievala skôr medzi šestnástkami, kým neprišiel v 16. minúte faul Javorčeka v pokutovom území na prenikajúceho Pinteho. Penaltu kopal domáci kapitán Domonkos, no Ľubo Belko v našej bráne bravúrne zneškodnil strelu. Najväčšiu tutovku zahodili Komárňania v 26. minúte, keď po skrumáži v našej šestnástke napálil Pastorek loptu do brvna. Po polhodine hry sa žltozelení znova ocitli v šestnástke Komárna - Jambor manévroval s loptou, hľadal nabiehajúceho Holáňa, no ten sa k lopte nedostal. Z následného rohu po signále mieril Nagy vysoko nad bránu. Krátko pred odchodom do šatní preveril Jambor svojou delovkou pozornosť Leckéšiho.

Druhý polčas bol spočiatku z oboch strán vlažný. Prišla však 52. minúta, keď Pastorek dostal veľa priestoru, potiahol si loptu na hranicu šestnástky, odkiaľ trafil presne. Neprešlo ani päť minút, keď chybu v rozohrávke našej defenzívy potrestal opäť Pastorek. Za Komárno mohol pridať ďalší gól striedajúci Bayemi, jeho strelu priehlavkom pokryl Belko. Až  v 68. minúte prišiel záblesk v podaní Gerebenitsa, jeho hlavička z rohu na bližšej žrdi nemala gólové parametre. V 75. minúte zahrával priamy kop na hranici šestnástky Holáň, zatočil to tesne nad spojnicu brány. V závere zápasu už vážne príležitosti nepribúdali, čo v konečnom účtovaní znamená prvú prehru žilinského béčka v sezóne.


HLASY PO ZÁPASE
Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B
"Nezvládli sme pohyb na vysokej prírodnej tráve, mali sme kvôli terénu problém aj s prihrávkami. Trávnik nás brzdil, čo sa smerom dopredu ukázalo ako limitujúce. Súper bol v mikrosúbojoch jednoznačne lepší a aj vdaka tomu sa dostával do šancí. Mali sme tam nejaké náznaky aj my, ale na body to nestačilo. Na ihriskách súperov musíme byť súbojovejší s vyššou dávkou agresivity. Chalani tiež musia dať do toho vlastné vhodné riešenie situácie. Je to však pre chlapcov dobrá škola, skúsenosti proti takýmto súperom im môžu iba pomôcť."
Dominik Javorček, obranca MŠK Žilina B
"Mali sme veľmi náročné podmienky - na jednej strane bolo veľmi teplo a museli sme sa vysporiadať aj s nie príliš ideálnym trávnikom. Zo začiatku sme chceli hrať po zemi, viac kombinovať, ale nevychádzalo nám to. Súper bol fyzicky na tom lepšie, čo bolo zrejme rozhodujúce. Nefungoval nám pohyb, nedostávali sme sa do koncovky. Komárno zaslúžene vyhralo, preto máme do ďalšieho zápasu čo zlepšovať."
II. liga,
sobota 8. 8. 2020 od 17:00
Mestský štadión Komárno
2:0(0:0)
KFC Komárno - MŠK Žilina
Góly: 52. a 56. Pastorek
Rozhodca: Chromý - Jankovič, Lauer
ŽK: 85. Domonkos - 81. Nemčík, 84. Slebodník
Diváci: 575
ZOSTAVY
KFC Komárno
Leckéši - Popović, Szöcs, Saláta, Janso, Zemko (83. Vajs), Pastorek (83. Šimko), Domonkos (C), Pinte (69. Holík), Krela (62. Bayemi), Doktorík (69. Knežević)

MŠK Žilina
Belko - Anang (46. Suľa), Nemčík, Nagy, Javorček - Holáň, Gamboš (C) (59. Gerebenits), Farský (65. Leitner) - Goljan (59. Slebodník), Jambor (75. Kostúr), Bari
SÚVISIACE ČLÁNKY
06.08.2020"B": Druhou prekážkou v sezóne Komárno

Instagram feed #mskzilina