Góly: 27. Tounkara, 34. Žofčák - 76. Tomič
ŽK: 8. Tounkara, 56. Žofčák, 86. Petro - 59. Kaša, 62. Diaz
Rozhodca: Hrčka
MFK Zemplín Michalovce
Kira – Rota, Carrillo, Beskorovainyi, Petro – Casado – Kountouriotis (77. Špiriak), Danko (68. Grič), Žofčák (82. Sulley), P. Kolesár – Tounkara

Holec - Anang (74. Škvarka), Kaša, Minárik, Sluka (46. Vallo) - Káčer (C), Diaz (64. Balaj), Bernát - Tomič, Boženík, Holúbek
Vo štvrtom jarnom stretnutí proti Michalovciam zvolil tréner Jaroslav Kentoš podobnú zostavu ako naposledy proti Seredi, dôveru v obrane však dostal namiesto Gruzínca Luku Lochoshviliho odchovanec Ján Minárik.

Prvý náznak gólovej šance v úvode stretnutia mali naši futbalisti, Ivan Diaz získal loptu v strede poľa a predral sa až dopredu, kde vysúval Róberta Boženíka, ale ten nestrieľal z dobrej pozície do priestoru brány. V 19. minúte zaujala pekná narážačka nášho hrotového útočníka Boženíka s obrancom Braňom Slukom, bohužiaľ, bez zakončenia na Kiru. Následne vybojoval Boženík priamy kop na hranici šestnástky, Jakub Holúbek iba prestrelil bránu svojím pokusom. V 26. minúte sa predral do dobrej šance kapitán Miro Káčer, jeho strelu Kira vyrazil a Tomič upratal loptu do brány, ale následne sa ozval hvizd rozhodcu Hrčku pre postavenie nášho krídelníka v ofsajde. Vzápätí sme inkasovali po prieniku Tounkara, ktorý prestrelil tvrdou strelou Holeca. Šošoni hrali aktívne, Anang centroval pred bránu na Holúbka, ale ešte pred ním loptu tečoval domáci Carrillo, ktorá skončila napokon na Kirovej hrudi. V 34. minúte sa tešili domáce tribúny opäť, Holúbek stratil loptu a domáci kapitán Žofčák strelil z podobnej pozície ako Tounkara druhý gól Michaloviec. Do polčasu sa podarilo ešte Boženíkovi uniknúť po ľavej strane, ale ani on neprekonal dobre chytajúceho Kiru.

Do druhého polčasu pristúpil tréner Kentoš k zmene, Sluku vystriedal Vallo. Domáci si takmer strelili vlastný gól, keď centrovanú loptu hlavičkoval Rota na vlastnú svätyňu, ale bol z toho len rohový kop. V 59. minúte sa po súboji Tounkara - Kaša rozdávali žlté karty, čo znamenalo vylúčenie domáceho útočníka. Šošoni tak mali pred sebou vyše polhodinú presilovku, no domáci sa nezavreli pred vlastnú šestnástku, naopak hrozili po štandardkách. Žltozelení sa snažili aspoň skorigovať výsledok, ale Kira bol vo vzduchu dominantnejší. Domáci gólman držal svojich aj po peknej strele Bensona Ananga v 73. minúte, ktorú vyškriabal na roh. Dočkali sme sa až v 76. minúte, agilný Tomič si spracoval center na zadnej tyči, zasekol si obrancu a strelou ľavačkou popod brvno znížil - 2:1. V presilovke sme išli za vyrovnaním, striedajúci Škvarka však mieril v dobrej pozícii iba nad. V 87. minúte sa nepríjemne zranil Tomič, čo rozhodca ocenil aj žltou kartou, no kentošovci už nemali striedanie, a tak sme aj my dohrávali s desiatimi. Z následného priameho kopu mieril prudko Holúbek, ale znova iba nad michalovskú bránu. Práve náš krídelník smeroval výborný center v nadstavenom čase, no Boženík sa nepredral k lopte. Na opačnej snahe vykopol loptu z brány pred istým gólom Miro Káčer.

Šošoni tak napriek záverečnej snahe druhý gól nepridali, a tak sme si v treťom zápase pod Vihorlatom nepripísali tretiu výhru v sezóne.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina

"Mali sme dobrý vstup do zápasu, kedy sme boli aktívnejší a vytvárali sme si dobré príležitosti. Tam sme sa mali ujať vedenia, škoda, pretože z ojedinelej akcie prišiel gól domácich a my sme hrali v útlme. Vzápätí sme dostali aj druhý gól a zlý záver polčasu sa už s nami viezol. V druhom dejstve sme sa nevzdávali, aj napriek vynúteným striedaniam sme v presilovke zatlačili súpera, ale stačilo to iba na kontaktný gól. Súper to už kúskoval a takticky to ustál. Vytvorili sme si tlak, no nepadlo to už do brány. Potrebujeme pred stredou čo najrýchlejšie zregenerovať a dobre pripraviť sa na stredajšie finále."

Michal Tomič, autor jediného gólu MŠK Žilina

"Dnes sa to trochu otočilo oproti pohárovému duelu. My sme hrali a Michalovce nám dávali góly. Začali sme fajn, boli sme aktívnejší, no udreli domáci, hneď dvakrát. V posledných zápasoch sa s tým trochu boríme. Hráme dobre a inkasuje. Po príchode Miša Škvarku bolo cítiť, že lopty prichádzali do dobrých priestorov. Jediným pozitívom bol dnes gól, no škoda, že nepomohol aspoň k bodu. K tomu zranenie kolena, verím, že do finále budem v poriadku."