Diváci: 500
Rozhodca: Vachan
Volešák (46. Mandous) - Vallo (63. Chvátal), Kaša (73. Moško), Králik (46. Hancko), Holúbek (82. Sluka) - Káčer, Diaz, Škvarka (82. Boženík) - Jánošík, Mráz (63. Lačný), Polievka (46. Pečovský)

FC Baník Ostrava
Bárta - Diop, Azevedo, Psyche, Breda, Ouro, Fillo, Fleišman, Mičola, Poznar, Hlinka. Druhý polčas : Bárta (63. Lapeš) - Ouro, Breda, Sus, Granečný, Jirásek, Pokorný, Hrubý, Azevedo, Fleišman, Diop
Proti Baníku Ostrava urobil tréner Adrián Guľa v zostave viacero zmien, po voľno v prvom dueli nastúpili od začiatku do brány Miloš Volešák a v strede poľa operoval Ivan Diaz.

Atmosféru od začiatku dotvárala skupina hosťujúcich fanúšikov, ktorých už v 8. minúte schladil Samuel Mráz ideálnou hlavičkou po centri Lukáša Jánošíka. Po gólových suchotách s Pohroním sme si tak pripísali prvú gólovú bodku v roku 2018 - 1:0. Hosťujúceho brankára vystrašil v 16. minúte aj kapitán Michal Škvarka, ktorý z priameho pohladil bočnú sieť. Baník odpovedal v 22. minúte po rohu, keď sa k lopte dostal Diop, ale s jeho málo razantnou strelou si Volešák poradil. Rovnako tak o minútu skryl aj pokus Poznara. Gólovú šancu mal o ďalších pár sekúnd na druhej strane Robo Polievka, no loptu na päťke netrafil ideálne. K slovu sa dostal svojou ďalekonosnou strelou aj Filip Kaša, Bárta loptu iba vyrazil, no Samo Mráz ju do prázdnej brány nedokázal upratať. Zaujímavý zápas pokračoval, v 34. minúte zaviezol loptu k šestnástke Ostravy Kristián Vallo a ľavačkou obalil loptu iba na brvno. O niekoľko sekúnd vykopol Škvarkovu loptu smerujúcu do brány obranca hostí. Tyčka hrala aj s nami v 37. minúte po strele Filla. Polčas zakončili kľučky Jánošíka a neuznaný gól Mráza pre ofsajd.

Druhý polčas sme odštartovali s tromi zmenami, súper ich spravil päť. V 55. minúte sa k zakončeniu dostal Granečný, no Mandous zasahovať nemusel. O štyri minúty sa rútil na Bártu osamotený Jánošík, obišiel brankára hostí, no rozvlnil iba bočnú sieť. S konštrukciou brány zatriasol po hodine hry aj Miro Káčer, lopta sa od tyčky odrazila iba mimo brány. Druhý gól šošonov prišiel po kombinácii viacerých hráčov, loptu spracoval Škvarka, posunul ju Ivanovi Diazovi a ten aj s prispením teču zvýšil náskok žltozelených - 2:0. Záver sme aj napriek ďalším stredaniam ustrážili a po bezgólovej remíze sme si pripísali výhru nad českým prvoligistom z Ostravy.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Už v tréningovom procese počas týždňa sme boli v príprave ďalej a dnes sme to potvrdili aj v zápase, ktorý mal v určitých úsekoch veľmi dobré tempo a kvalitu. Prirodzene, niekoľko vecí musíme doladiť, no je to posun oproti zápasu s Pohroním. Blížilo sa to majstrovskému zápasu, súper nás donútil svojím štartom prepnúť na vyšší stupeň. Porazili sme kvalitného súpera, hoci sme boli menej efektívni. Pozornosť smerujeme už na sústredenie a káder, ktorý tam s nami pocestuje."
Samuel Mráz, útočník a strelec prvého gólu MŠK Žilina
"Síce sme mali prvých pätnásť minút rozpačitých, súper začal aktívne, no potom sme prebrali iniciatívu. Samozrejme, pomohol nám rýchly gól, ktorý sa mi podarilo streliť, za čo som rád. Následne sme kontrolovali hru, dnes sa nám všetkým hralo lepšie. Škoda, že sme nepridali ďalšie góly, no na dnešnom výkone môžeme stavať. Skúšame nové systémové veci, preto ešte stále potrebujeme makať."