MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 3:1 (1:1)
Góly: 13. Škvarka, 82. Otubanjo, 90.+ Jánošík - 17. Kadlec
ŽK: 55. Otubanjo, 66. Káčer, 66. Vavro - 19. Lukić, 89. Pehlivan, 90.+ Egho
Rozhodca: P. Hrčka
Volešák - Vallo, Vavro, Králik, Mazáň - Káčer (81. Jánošík), Diaz, Škvarka (C) - Polievka (37. Otubanjo), Mráz (90. Kaša), Špalek

FC Spartak Trnava
Vantruba – Lukić (85. Yilmaz), Hladík, Tóth, Čonka – Kadlec, Greššák (C) (14. Oravec), Jirka (46. Mihálik), Pehlivan, Tchanturishvili – Egho
V piatkovej predohrávke 6. kola Fortuna ligy stavil tréner Adrián Guľa na osvedčenú stopérsku dvojicu z minulého roka, rovnako v bráne sa predstavil rekonvalescent Miloš Volešák. Na krídle tentoraz dostal priestor Róbert Polievka, ktorý naposledy výborne nastúpil do zápasu v Dunajskej Strede.

Začiatok duelu nepriniesol vážnejšiu situáciu ani pred jedným z brankárov, väčšina akcií oboch tímov končila ešte pred šestnástkou. Už v 10. minúte sa hra musela prerušiť na dlhšiu chvíľu, kapitán Trnavy Greššák musel nútene striedať. Následne prišli prvé nebezpečné centre šošonov, ktoré hľadali Sama Mráza na hrote. Prvé zakončenie však prišlo od Spartaka, Kadlec však mieril vysoko nad. Oveľa presne a gólovejšie namieril v 13. minúte Michal Škvarka, ktorý si zbehol za obranu a strelou k tyči nás poslal do vedenia - 1:0. Hostia odpovedali takmer okamžite, Kadlec si rovnako zbehol za obranu po našej chybe a v samostatnom úniku prekonal Volešáka popri nohe. Žltozelení tak začínali odznova svoj tlak za vedúcim gólom, no pozorní hostia strážili svoje pokutové územie. Lopta sa kotúľala pred prázdnou trnavskou bránou v 33. minúte, no lopta ponad padajúceho Vantrubu nenašla nikoho vo fosforovom, kto by usmernil loptu do siete. Ešte pred prestávkou sme videli nútené striedanie aj na našej strane, zraneného Polievku nahradil Yusuf Otubanjo. Hre nechýbali dôrazné osobné súboje, ktoré pridávali na správnej atmosfére tribún. Pred polčasovou prestávkou sa však už skóre napriek našej zvýšenej snahe nemenilo.

Druhý polčas odštartovali pokusy Trnavy, ktoré, našťastie, neboli presné. Vietor pred Vantrubom narobil v 54. minúte Otubanjo, prihrávke na Mráza chýbali centimetre. Oveľa nebezpečnejšie zakončil Mráz o tri minúty neskôr, tiesnený mieri mimo ľavej tyče. Hra sa často kúskovala ošetreniami hostí, ktorými sme sa nemohli dostať do tempa. V 65. minúte sa iskrilo, keď zo súboja s brankárom hostí neuhol Miro Káčer. Práve naša "66" sa dostala k strele v 69. minúte po rohovom kope, no svojou slabšou nohou mierila vysoko nad. Šancí opäť ubudlo a väčšinou sa bojovalo pri stredovom kruhu. Guľovci išli jednoznačne za víťazstvom, čo korunoval v 82. minúte Yusuf Otubanjo po výbornej práci Nika Špaleka. Nigérijčan nekompromisne prekonal Vantrubu pod brvno - 2:1. Poisťujúci gól mal na kopačke kapitán Škvarka, no ľavou nohou mieril iba do miest, kde stál Vantruba. Tretí gól nepridal po rohu ani Samo Mráz, ktorého vychytal trnavský brankár. Prišiel tak v záverečných minútach, chybu mladého gólmana Trnavy potrestal už tradičný žolík Guľovho výberu Lukáš Jánošík, ktorý stanovil konečné skóre - 3:1.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Cítili sme vážnosť stretnutia, nakoniec sme to agresivitou a nasadením zlomili na našu stranu. Treba uznať aj kvalitu Trnavy, no fanúšikovia dnes boli naším hnacím motorom, práve oni zvýšili úroveň stretnutia. Keď bude takto vyzerať slovenská liga, určite budeme rozdielne pripravení na medzinárodnú konfrontáciu. Oceňujem ich a nie je to klišé, verte tomu, že nám veľmi pomohol k výhre postoj tribún. Dnes to rozhodli striedajúci hráči, musíme odskočiť od slovenských prežitkov, že náhradníci sú slabí. My to vnímame inak, občas býva kľúčová zostava práve tá, ktorá dohráva duel. Som rád za Yusufa, pretože jeho forma po zranení nebola taká, ako sme všetci očakávali. Potreboval dostať pár futbalových lekcií, no dnes odpovedal vynikajúco. Výhra znamená vytúženú víťaznú emóciu pred odchodom do reprezentačných výberov, kde nám odíde 11 hráčov. Verím, že toto nám zvýši sebavedomie. Mužstvo konečne svoju "šťavu" pretavilo aj do výsledku, no nie sme prehnane emoční. Liga stále štartuje, mužstvo je natrénované, práve takýto zápas sme potrebovali."