FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 4:2 (1:0)
nedeľa 20. 8. 2017 od 18:30
MOL Aréna
4:2(1:0)
FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina
Góly: 15. Pačinda, 48. Kalmár, 64. Ljubičić, 90.+ Živković - 67. Otubanjo, 78. Mráz
ŽK: 18. Čmelík, 70. Kontár - 34. Hancko
Diváci: 7139
Rozhodca: Kružliak
FC DAC 1904 Dunajská Streda
Macej – Davis, Huk, Šatka, Živković – Ljubicić (C) – K. Vida, Pambou, Kalmár (69. Kontár), Čmelík (62. Koštrna) – Pačinda (83. Divković)

Holec - Chvátal (54. Otubanjo), Kaša, Hancko (46. Vavro), Mazáň - Káčer, Diaz, Škvarka (C) - Špalek, Mráz, Jankauskas (62. Polievka)
V 5. kole Fortuna ligy dostala príležitosť od trénera Adriána Guľu na pôde Dunajskej Stredy takmer rovnaká zostava ako vo víťaznom zápase so Senicou.

Zmeny musel trénerský štáb urobiť iba kvôli zraneniam, a tak od začiatku nastúpil Juraj Chvátal, do brány sa postavil Dominik Holec a v útoku ukazoval svoju rýchlosť Eligijus Jankauskas.

Vo výbornej atmosfére začali aktívnejšie domáci futbalisti, ktorí z úvodnej dvojice rohových kopov nevyťažili nebezpečnejšiu situáciu. Šošoni, ktorí po pohárovom stretnutí opäť nastúpili v bielo-čiernej kombinácii, museli v 8. minúte čeliť nebezpečnému útoku, na konci ktorého bola strela kapitána Ljubičića. Holec bol proti, ľavou rukavicou vyrazil loptu mimo brány. DAC vyšiel vstup do zápasu, keď svoju prevahu korunovali po štvrťhodine hry. Po centri z ľavej strany vyskočil najvyššie Pačinda a od žrde otvoril skóre duelu. Ďalšiu dobrú šancu zahodil v 20. minúte Kalmár, znova hlavou mieril nad brvno. Žilinčania nehrali pokojne, no v 25. minúte chybovali domáci, z rýchleho brejku sa dostala lopta k voľnému Michalovi Škvarkovi, no jeho tutovka skončila iba na tele domáceho Maceja. Zaspatý úvod sme začali prekonávať až po polhodine hry, kedy sme častejšie držali loptu a lietať začali aj nebezpečné centre do šestnástky domácich. Do polčasovej prestávky sme už gól nevideli, a tak vyhrávali hráči v žlto-modrých po prvej štyridsaťpäťminútovke najtesnejším rozdielom.

So začiatkom druhého polčasu prišlo k zmene v strede našej obrany, keď Hancko vystriedali Denis Vavro. Menilo sa hneď aj skóre, na center Davisa síce siahol Holec, no lopta sa dostala ku Kalmárovi, ktorý odrazený center bezproblémovo upratal do našej siete. Guľovci reagovali ďalším striedaním, no domáci boli pri chuti a Holec musel byť v permanencii po strele Vidu a skvele zakročil aj pri šanci Čmelíka. Práve nepresnosti na našich kopačkách dávali možnosť domácim na rýchle brejky. Práve z neho padol v 64. minúte aj tretí gól do našej brány, k lopte sa dostal na hranici veľkého vápna Ljubičić a strelou do protipohybu k tyči upravil už na 3:0. Šošoni odpovedali konečne aj gólovo, Róbertovu Polievkovu vybornú prácu na krídle zužitkoval Yusuf Otubanjo - 3:1. V 78. minúte sme znížili na rozdiel jedného gólu, typickú, rýchlu akciu žltozelených zakončil krásnou strelou Samo Mráz - 3:2. S pribúdajúcimi minútami narastal aj počet lôpt pred Macejom, o všetkom rozhodla 90. minúta, keď v nadstavenom čase potrestal našu chybu pri vabanku Živković. Na Žitnom ostrove sme tak podľahli domácemu DAC-u o dva góly.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Dnes sme od vstupu do zápasu boli pomalí, nepresní v prihrávkach, čo dovoľovalo súperovi dostupovať nás a následne z toho ťažil. Zlomový moment si myslím, že bola šanca Michala Škvarku za stavu 1:0 pre domácich, vtedy sme sa mohli chytiť. Po zmene strán sme napriek výmene neboli kompaktnejší, istejší na lopte. Súper zaslúžene vyhral, keď si vypracoval trojgólový náskok, chalanom slúži ku cti, že to nezabalili a bojovali až do konca. Až po hodine hry zo seba všetko zhodili, začali hrať rýchlejšie, presnejšie. Zrazu sme v zápase siahali na body. V tom bol duel krásny, že sa to prelievalo zo strany na stranu, no súper to napokon uzavrel. Niektorí hráči si dnes nezastali miesto, no nebolo to o jednotlivcoch, ale o celistvosti mužstva. K tomu nám chýbali v prvej hodine stretnutia aj naše typické atribúty ako tímovosť a odhodlanie. Spôsob, akým sme dnes utrpeli prehru, nebol adekvátny."