MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 2:3 (2:2)
Fortuna Liga,
sobota 29. 7. 2017 od 19:00
2:3(2:2)
MŠK Žilina - FC Tatran Prešov
Góly: 7. Polievka, 40. Vavro (pok. kop) - 4. a 16. Černák, 61. Streňo (pok. kop)
ŽK: 62. Káčer - 29. Černák, 39. Streňo, 90.+ Talian
ČK: 43. Černák (po druhej ŽK)
Diváci: 2025
Rozhodca: Somoláni
Mandous - Vallo (64. Mráz), Vavro, Kaša, Mazáň (64. Holúbek) - Káčer, Diaz, Škvarka (C) - Polievka (81. Jankauskas), Otubanjo, Špalek

FC Tatran Prešov
Talian - Sedlák, Kačala, Dzúrik, Udeh, Katona, Grešák (36. Micherda), Černák, Streňo, Adekunle (66. Dupkala), Wiezik (74. Keresteš)
Do prvého domáceho súboju sezóny ponechal tréner Adrián Guľa dôveru overeným futbalistom, ktorí však začali zakríknuto, čo aktívny súper potrestal.

Do prvého domáceho súboju sezóny ponechal tréner Adrián Guľa dôveru overeným futbalistom, ktorí však začali zakríknuto, čo aktívny súper potrestal. Medzi dvoch žltozelených obrancov si zbehol Černák a zvnútra šestnástky obstrelil Mandousa. V 7. minúte už bolo vyrovnané, Niko Špalek potiahol loptu pred Taliana, našiel Škvarku, ktorého strelu zblokovala obrana iba k Robovi Polievkovi. Ten nešpekuloval a loptu poslal do siete, čo znamenalo jeho prvý ligový zásah za šošonov - 1:1. S gólom prišla zvýšená aktivita guľovcov, s ktorou ožili aj tribúny. Opät strieľal Škvarka, no znova prišiel skorý sklz od obrany Tatrana. Hostia boli efektívni, čo potvrdili v 16. minúte, miesto si znova medzi obrancami našiel Černák a k vzdialenejšej žrdi inkasoval po druhýkrát. Žltozelená odpoveď mohla prísť okamžite, Niko Špalek však netrafil bránu, Miro Káčer obišiel podobne, keď pohladil iba bočnú sieť. Skóre sa menilo až päť minút pred prestávkou, po priamom kope Roba Mazáňa najvyššie vyskakoval Denis Vavro, ktorého nedovolene stiahla k zemi obrana hostí a nasledoval pokutový kop. Zodpovednosť na seba zobral sám faulovaný, a hoci sa Talian dotkol lopty, nezabránil Vavrovi vyrovnať - 2:2. Ešte pred polčasovým hvizdom prišiel ostrý zákrok na Diaza, ktorý znamenal druhú žltú kartu pre hosťujúceho Černáka.

Po zmene strán začalo naše dobýjanie brány východniarskeho celku, v 57. minúte bomba Mira Káčer neprešla ani k Talianovi, keď ju opäť zblokovala obrana hostí. Po hodine hry prišla penalta aj na druhej strane, rozhodca súboj Kristiána Valla s útočníkom hostí posúdil nedovolene, a tak Streňo poslal Prešov aj po tretíkrát do vedenia. Nasledovalo dvojité striedanie šošonov, ktoré malo ofenzívny charakter. Po príchode na trávnik mohol práve Samo Mráz vyrovnať, no lopta mu v rozhodujúcej chvíli odskočila. Šošoni museli začať riskovať, no proti ním stála stena desiatich hráčov Prešova. Náš tretí gól visel vo vzduchu, striedajúci Jakub Holúbek pálil nepríjemne v 75. minúte, no iba do Taliana. Čas utekal rýchlo, v 80. minúte ideálna pozícia pre Michala Škvarka, ktorý však z priameho kopu prestrelil bránu. Rovnako pochodil aj Holúbek päť minút pred uplynutím riadneho hracieho času. Jeho strelu tlačili nižšie všetci na štadióne. Konštrukcia hrala so súperom v 89. minúte po hlavičke Sama Mráza, ktorú nadvihol na brvno brankár Talian. Šošoni neprekonali obranný val ani v nadstavenom čase, a tak v ligovej premiére pred svojimi fanúšikmi neuspeli a prekvapivo podľahli minulo-sezónnemu nováčikovi 2:3.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Naši skalní fanúšikovia nás hnali do konca stretnutia, veľmi sme im chceli priniesť víťazné emócie. Žiaľ, šport má niekedy takúto podobu. Hráčom to po takej sezóne, akú zažili, asi niečo signalizuje. Niekde potrebujeme pritlačiť, niekde možno ubrať, aby sme mužstvo vrátili naspäť do hry. V kariére hráča neexistujú iba vydarené, pozitívne stretnutia, kde vám bude všetko šliapať. Toto je prekážka, ktorú vlastným úsilím a nasadením zvalíme a preskočíme. K hernej stránke - za dve kolá sme vyslali asi "päťdesiat" striel na bránu a aj tak ich nevyhráme. Niekedy sa to môže stať, no my to teraz potrebujeme otočiť v náš prospech. Dnes sme dvakrát dorovnali náskok súpera, hrali presilovú hru, asi až príliš verili, že ten gól padne. Penaltový gól nás však vykoľajil, následne nám chýbal pokoj. Priznám sa, že po dvoch kolách je to pre nás neočakávaná situácia. Potrebujeme sa skoncentrovať na najbližší duel a urobiť všetko pre výhru."