FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Zápasové menu
V 15.kole sme sa predstavili v zelených dresoch na pôde Dunajskej Stredy, kde sme chceli potvrdiť vzostupnú formu z posledných stretnutí.

ZOSTRIH ZÁPASU


Oproti Myjave ostala základná jedenástka nezmenená, iba Filipa Hlohovského nahradil Jakub Paur. Hneď v úvodných minútach nabral zápas vysoké tempo, pričom v 4.min sme mali veľkú príležitosť, William posunul na Jara Mihalíka, ktorý obišiel ležiaceho Tujvela, ale jeho gólovú šancu zblokovala v poslednej chvíli obrana domácich. Domáci odpovedali šancou z ľavej strany, Miloš Volešák musel loptu vyraziť na rohový kop. V 7. minúte zastavil Miňo Škriniar útok domácich, okamžite vyslal do protiútoku svojich spoluhráčov, ale ľavačka Laciho Bénesa tesne minula bránu domácich. Domáci sa tlačili pred našu šestnástku z uhla, s ich pokusom si znova poradil náš brankár. V nasledujúcich minútach sa hra presunula do stredu, ani jeden z brankárov nemusel zasahovať. V 19. minúte hlavičkoval William po centri Jara Mihalíka, ale našiel iba pripraveného Tujvela. Domáci sa snažili prekonať nášho brankára strelou v 21. minúte, ale Miloš si ju s prehľadom postrážil. Oveľa nebezpečnejšie vyzerala strela Lászla Bénesa v 27. minúte, ktorú však skrotil Tujvel. O päť minút neskôr bola naša útočná snaha zastavená píšťalkou rozhodcu, ktorý videl faul Williama. Ku koncu polčasu mali domáci viacero rohov, s ktorými si obrana zelenožltých poradila. Nič na bezgólovom stave nezmenila ani snaha Nika Špaleka na krídle, a tak sa išlo do kabín bez toho, aby niekto z hráčov prekonal brankárov.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, na ihrisku začali pracovať už aj emócie. Willi sa prebíjal vpred v 54. minúte, ale pred Tujvela sa neprekľučkoval. Rovnako pochodil aj Jaro MIhalík, ktorý sa nepredral cez krajného obrancu DAC. Tvrdosť domácich pocítil práve rodák z juhu Laci Bénes, ktorú ocenil aj rozhodca Vlk žltou kartou. Šancí ubudlo, hra sa preniesla do stredu, kde musel rozhodca často prerušovať hru, kvôli nedovoleným zákrokom. Lopta sa presúvala zo strany na stranu, najväčšiu šancu domácich zlikvidoval v 71. minúte Miloš Volešák, ktorý výborným zákrokom udržal bezgólový stav. Ten mohol zmeniť o minútu Niko Špalek, ale dlhú loptu nespracoval. V 79. minúte posúdil súboj Miňa Škriniara a Ľuptáka rozhodca Vlk nedovolene. Nielenže vylúčil nášho obrancu po druhej žltej karte, ale nasledovala aj penalta, ktorú premenil Polievka. Posledných desať minút sme tak hrali oslabení o jedného muža. Snažili smesa zvrátiť stav dlhými, nakopávanými loptami na Haskića, ktorý súperil aj proti presile. Domáci ochotne zdržovali, nám sa nedarilo dostať sa na dostrel Tujvela, a tak sme prehrali po góle z penalty najtesnejším rozdielom.


HLASY PO ZÁPASE
Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Nakoniec to vyzerá tak, že nevyužité šance v prvom v polčase nás stáli zápas. Úvod bol solídny, po takých príležitostiach však musíme ísť do vedenia. V polčasovej prestávke sme si povedali, že stále máme čas, ale musíme byť disciplinovaní. Snažili sme sa otvoriť pozornú defenzívu súpera. Žiaľ, vlastnou nedisciplinovanosťou a zmenami v pozíciách, do ktorej sa stratou koncentrácie začali chalani púšťať, sme dopustili penaltu. Nebolo to iba o faule Milana Škriniara, ale predtým tam boli na ostatných postoch nedostatky, ktoré sú neakceptovateľné."
Nikolas Špalek, záložník MŠK Žilina
"Bol to veľmi ťažký zápas. Šance boli na oboch stranách, no pri lepšej efektívnosti v prvom polčase, sme mohli zápas zlomiť. Fyzicky náročné stretnutie, obrana hostí nás dobre pokrývala."
László Bénes, záložník MŠK Žilina

"Úvod nám vyšiel, hrali sme dobre, vytvorili sme si gólové šance. Potom sa však začali kopiť chyby, nepresné prihrávky.V súbojoch boli domáci lepší, agresívnejší. Po góle sa stiahli a už sa hralo ťažko do plných."


TLAČOVÁ KONFERENCIA


Fortuna Liga,
sobota 31. 10. 2015 od 18:20
Dunajská Streda
1:0(0:0)
FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina
Góly: 79. Polievka (z pok. kopu)
Rozhodca: Vlk
ŽK: 29. Straka, 55. Štepanovský, 79. Polievka, 87. Ljubičić – 39. Škriniar, 61. Mihalík
ČK: 79. Škriniar (po druhej ŽK)
Diváci: 3605
ZOSTAVY
FC DAC 1904 Dunajská Streda
Tujvel - Brašeň, Štepanovský, Achille Kwin, M. Ljubičič - B. Ľupták, G. Straka - Macou Sarr, Simon Pambou, Stephens (82. Asanovič) - Polievka (87. A. Mészáros)

MŠK Žilina
Volešák – Mabouka, Králik, Škriniar, Letić – Pečovský – Špalek (90. Hučko), Bénes, Paur, Mihalík (65. Káčer) - William (78. Haskić)
SÚVISIACE ČLÁNKY
30.10.2015Pred zápasom FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina