Proti Trnave s čistou hlavou, sústredení na svoje veci
Vrchol sezóny sa rozbieha a medzi hornou šestkou Fortuna ligy po roku nechýbajú ani futbalisti MŠK Žilina. Nadstavbu rozbiehame proti rovnakému súperovi ako pred rokom - trnavskému Spartaku. V odvete spred dvoch týždňov si chceme udržať jarnú bilanciu z domácich trávnikov.

Televízny duel, ktorý má na RTVS výkop v sobotu o 18:30, bude rozhodovať Adam Somoláni.


novinky u súpera

Aj minulosezónna skrátená nadstavba začínala pre futbalistov MŠK Žilina domácim súbojom proti Spartaku Trnava. Vtedy sa po dlhej pauze postavil na zápas 1. kola skupiny o titul úplne nový tím žltozelených, ktorý sa však súpera nezľakol a zdolal ho 2:1. Identicky skončilo aj tohtosezónne meranie síl v 10. kole, v ktorom zostali rovnako všetky body pod Dubňom. No a aby toho nebolo málo s výsledkom 2:1 - rovnakým pomerom sme podľahli súperovi pred dvomi týždňami na jeho pôde. Medzitým sme si my poradili s Ružomberkom a Spartak zas utrpel prvú jarnú porážku, keď nestačil na Trenčín. Pred nadstavbou sme si tak vymenili miesta v tabuľke, ale nič to nemení na tom, že znova pôjde o šláger kola a zároveň priamy súboj o 3. miesto v tabuľke.

Viac si o súperovi prečítate v predzápasovom Bulletine MŠK, ktorý vydáme v elektronickej podobe hodinu pred výkopom duelu.


nesústrediť sa na odvetu, ale dlhodobú prácu

Do skupiny o titul vstupujeme sobotným večerným duelom proti trnavskému Spartaku. Šošonov čaká v nadstavbe hneď od začiatku ťažký rozpis. Tréner MŠK Žilina Pavol Staňo však zdôraznil, že tieto zápasy si treba v prvom rade užiť.

"Konfrontácia s top mužstvami je pre nás vždy výborná, dôležité je si tieto zápasy hlavne užiť. Samozrejme, vieme akým spôsobom to dosiahnuť aj s pozitívnym výsledkom. Pokiaľ sa nám podarí splniť naše zámery, tak budeme bližšie k víťazstvám." Umiestnenie žlto-zelených po základnej časti navodzuje spokojnosť, ale náš kormidelník varuje pred ďalšími mužstvami, ktoré sú v tabuľke blízko a budú útočiť na priečku zaručujúcu účasť v európskych predkolách. "Skončili sme na treťom mieste, čo je fantastický úspech, ale toto nás nemôže uspokojiť. Mužstvá, ktoré sa s nami nachádzajú v hornej časti tabuľky, sú na dostrel a budú sa nás určite snažiť preskočiť. My musíme v každom zápase tvrdo zabojovať o body." Za nami sa v tabuľke skupiny o titul nachádza v tesnom závese najbližší súper z Trnavy, ktorého nasledujú Zlaté Moravce-Vráble.

Spartakovci odohrali posledný zápas v Trenčíne na ich umelej tráve. Čo si z neho môžeme zobrať? "Nikdy nevidíme do hlavy súpera, a preto sa musíme pripraviť na všetky možnosti. Samozrejme, vnímame posledné dve stretnutie súpera proti nám s aj v Trenčíne. Z nich si treba do prípravy na zápas zobrať všetky dôležité aspekty," zhodnotil lodivod MŠK, nominovaný medzi najlepšiu trojicu trénerov za rok 2020.

Sobotný súper nás pred dvomi týždňami zaskočil svojou agresivitou na začiatku stretnutia, ktorá prakticky rozhodla o našej prehre. "Zaskočení sme boli možno spôsobom, ktorý na nás Trnava vyskúšala, ale viac-menej tam boli aj iné faktory, ktoré o tom rozhodli. Mužstiev, ktoré to na nás takto skúšali, bolo viac a nepochodili. Už záleží len na nás, aby sme s tým niečo spravili. Myslím si, že na Spartak sme pripravení dobre. Rozhodne sa až na ihrisku." Súboj chcú Šošoni začať s čistou hlavou a určite nebudú chcieť bezhlavo vracať zverencom trénera Gašparíka túto prehru. "Vieme, čo sme mohli urobiť lepšie, no na druhej strane tam bolo aj dosť dobrých vecí, o ktoré sa musíme oprieť. Hlavne sa nemôžeme sústrediť iba na jeden duel a akúsi odvetu, ale skôr na dlhodobú prácu a tú, si myslím, zvládame dobre. Treba to už len potvrdiť." Hráči spod Dubňa sa stretnú v nadstavbe s Trnavou ešte raz, a to konkrétne na jej konci v rámci predposledného 31. kola súťaže.

V kádri stále chýbajú niektoré opory, ale aj bez nich budeme určite bojovať naplno o víťazstvo. "Máme menšie problémy so zraneniami. Určite do stretnutia s Trnavou nenastúpi Jakub Paur a Ján Minárik. Otázne sú štarty ďalších hráčov." Rovnako ako niektorí hráči, chýbajú aj fanúšikovia priamo na štadióne. "K tomuto netreba nič dodávať. Korením futbalu sú, okrem výkonov na ihrisku, aj diváci. Robia atmosféru, niekedy vedia aj ovplyvniť hru mužstva a dodávajú viac emócií. Určite nám chýbajú, hlavne v takýchto šlágroch. Veľmi sa tešíme, keď už budú môcť prísť opäť na štadión. My ich budeme chcieť dovtedy potešiť dobrou hrou a dobrými výsledkami, aby sa na návrat na tribúny tešili," skonštatoval pred prvým kolom skupiny o titul šéf žilinskej lavičky Pavol Staňo.


ukázať, na čo máme

Najvyťaženejším hráčom základnej časti Fortuna ligy bol stopér Jakub Kiwior. Ako sa pozerá na nadstavbu i sobotného súpera? Čo musíme jednoznačne zlepšiť spred dvoch týždňov?


Duel opäť bez divákov

Upozorňujeme, že na základe aktuálnych nariadení kompetentných orgánov môže najvyššia futbalová súťaž - Fortuna liga - naďalej pokračovať, avšak bez prítomnosti divákov. V sobotu tak budú zatvorené Pokladne MŠK a rovnako zatvorený bude aj Fanshop MŠK.


bulletin pred zápasom

Aj tentoraz vám spríjemníme čakanie na duel s Bulletinom MŠK, ktorý si namiesto tribúny môžete prečítať v pohodlí domova pred výkopom v elektronickej podobe. Tentoraz sa v ňom dozviete o:

  • základnej časti očami trénera Pavla Staňa, ale aj o jeho pohľade na nadstavbu a naše výkony.
  • V dialógu sme sa porozprávali so záložníkom Miroslavom Gonom, ktorý je po Jakubovi Kiwiorovi naším najvyťažovanejším hráčom. Ako vníma svoj posun za posledný rok, kedy sa usadil v základe?
  • Štatisticky sa obhliadneme za výkonom Patrika Mysloviča proti Ružomberku, ktorý nabehal z našich chalanov najviac kilometrov.
  • A priblížime si tradične aj novinky a zaujímavosti v tábore súpera.

rozhodcovia

Sobotné televízne stretnutie 1. kola skupiny o titul má výkop o 18:30 hod. Hlavným rozhodcom pod Dubňom bude Adam Somoláni, na čiarach asistujú Branislav Hancko a Tomáš Straka.

Stretnutie môžete sledovať naživo aj na fortunaliga.tv.


Fotogalérie