Futbalisti MŠK Žilina síce ukončili nikéligový ročník 2025/2026 až na 4. mieste, no hneď niekoľko skvelých individuálnych výkonov podčiarknutých trofejou v Slovnaft Cupe sa premietlo aj pri slávnostnom vyhlásení pravidelnej ankety Jedenástka sezóny organizovanej riadiacim orgánom ligy – Úniou ligových klubov.
V najlepšej zostave mali Šošoni trojnásobné zastúpenie, pod Dubeň putovala aj cena Fair-play, náš hráč nechýbal ani v Jedenástke talentov a aj pri uvedení osobností na Tribúnu slávy sme mali svoje mená.

Trofejou to len začína
Už tradične deň po záverečnom kole Niké ligy nasledovalo slávnostné vyhlásenie ankety Jedenástka sezóny Niké ligy 2025/2026. Zastúpenie v nej má päť klubov. Najviac hráčov, päť, je z kádra ŠK Slovan Bratislava, dvaja sú z MŠK Žilina a takisto z FC DAC 1904 Dunajská Streda a po jednom hráčovi majú v jedenástke FC Spartak Trnava a FC Košice.
Po minuloročnom zastúpení MŠK v podobe Tomáša Hubočana a Mária Sauera sa tentoraz medzi jedenásť najlepších dostala trojica Šošonov, a to opora každej naše formácie:
- v obrane Krisztián Bari:
- "Je to pre mňa česť byť medzi najlepšími futbalistami ligy. navyše premiérovo. Beriem to ako odmenu za celú sezónu, ale zároveň aj záväzok ďalej na sebe pracovať. Veľká vďaka patrí spoluhráčom, trénerom a všetkým ľuďom v klube. Som rád, že sa darilo nielen mne osobne, ale aj celému mužstvu, ktoré sa dokázalo počas sezóny naozaj zomknúť a konečne svoje ambície pretaviť aj do zisku trofeje. Týmto však nekončíme a radi by sme pokračovali v takomto trende aj budúcu sezónu."
- v strede poľa Miroslav Káčer:
- „Táto sezóna mi splnila viacero snov a priniesla množstvo emotívnych momentov. Ako kapitán a odchovanec som mohol nad hlavu zdvihnúť pohár na štadióne, ktorý nazývam domovom. Myslím si, že je to niečo fantastické pre mňa, celý klub aj fanúšikov. Verím, že sa všetci v Žiline ešte viac spojíme a naše ambície prenesieme v budúcej sezóne aj do ligy. MŠK jednoducho patrí na najvyššie priečky.“
- v útoku Michal Faško, ktorý si zároveň prebral aj cenu pre najlepšieho ligového kanoniera a ktorý mal vôbec najviac hlasov v celej Jedenástke roka.
- "Som veľmi rád, že aj po prestupe do Žiliny nechýbam opäť v Jedenástke sezóny. Bola to krásna sezóna vyšperkovaná trofejou v Slovnaft Cupe a pre mňa osobne aj ziskom koruny pre kráľa strelcov. V Žiline sa zišla výborná partia od trénerov po spoluhráčov, ktorí prispeli k tímovému i môjmu individuálnemu úspechu. Ďakujem im a už sa teším na leto - Európu i novú sezónu Niké ligy."
Silný región, silný klub
Najnižší počet žltých kariet v súťaži (46), minimum faulov, kladné hodnotenia delegovaných osôb i ďalšie fair-play kritériá rozhodli o tom, že táto Cena Fair-play spolu s finančnou odmenou 10 000 eur z Niké – Fondu pre budúcnosť športu poputuje po dvoch rokoch opäť ku Šošonom. Ani tentoraz si ju však nenecháme iba pre seba. Finančnú čiastku opäť posunieme na podporu regionálneho futbalu prostredníctvom Oblastného futbalového zväzu Žilina, s ktorým nás dlhodobo spája výborná spolupráca aj obľúbený projekt Silný región, silný klub.
Viac prezradil generálny riaditeľ MŠK Žilina Jaroslav Bačík, ktorý cenu osobne prevzal na galavečere v Bratislave.
„Aj tentoraz posúvame finančnú čiastku, ktorá prislúcha Cene fair play, ďalej do nášho regiónu. Počas nášho dvojročného projektu s Oblastným futbalovým zväzom Žilina „Silný región, silný klub“, ako aj ďalších spoluprác s funkcionármi klubov v žilinskom regióne, vnímame pozitívnu odozvu i zodpovednosť za to, že ako regionálny líder pomáhame rozvíjať futbal aj v nižších súťažiach. Tentoraz by sme získané finančné prostriedky radi venovali konkrétne na vzdelávacie aktivity zväzu smerom ku všetkým zložkám - komunite dobrovoľníkov, ktorí robia futbal popri svojej práci - hráčom, trénerom i rozhodcom v regióne, pretože aj táto oblasť je pre budúcnosť futbalu mimoriadne dôležitá," hovorí riaditeľ MŠK, ktorý v klube už organizoval aj počas tejto sezóny viaceré vzdelávacie aktivity či rozhodcovské kurzy priamo v Akadémii MŠK.
Šek si teda prebral Igor Krško, predseda Oblastného futbalového zväzu Žilina. "Po dvoch rokoch opäť veľmi pekne ďakujeme MŠK Žilina, s ktorým dlhodobo spolupracujeme a tieto peniaze opäť použijeme spoločne so Šošonmi na rozvoj hráčov, trénerov i rozhodov cez vzdelávacie aktivity."
Medzi talentmi Pališčák
Do jedenástky talentov sa dostal Tobiáš Pališčák, ktorý zároveň obsadil v ankete Objav roka 3. miesto.
Naši bývalí tréneri na Tribúne slávy
K deviatim členom Tribúny slávy pribudli v nedeľu ďalšie tri mená. Svoje čestné miesto v sezóne 2025/2026 na nej zaujali Vladimír Kinder v kategórii hráč a dvojica našich bývalých trénerov: Milan Lešický v kategórii tréner a Ladislav Jurkemik v kategórii osobnosť.
Koho by si z aktuálneho kádra Šošonov vybrali do svojho tímu a ako spomínajú na žilinské trénerské časy?
Kompletné výsledky nájdete na webe Niké ligy.
Všetkým oceneným gratulujeme!













