Ponaučení z prvého vzájomného zápasu, jeseň zavŕšiť doma proti Seredi víťazne
Futbalistov MŠK Žilina čaká počas blížiaceho sa víkendu posledný domáci zápas kalendárneho roka 2020. Pod Dubňom uzavrieme jesennú časť proti Seredi s cieľom bodovať po týždňovej odmlke znova za tri body.

Sobotný duel, ktorý má výkop o 14:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Marek Mastiš.


novinky u súpera

Jubilejný desiaty vzájomný zápas histórie odohrajú šošoni proti Seredi, ktorá pod Dubeň pricestuje po vyše roku. Odvtedy sme sa stretli s ŠKF iba vonku, paradoxne však nie v Seredi, ale najskôr v Nitre (ešte v jarnej časti) a následne počas aktuálneho ročníka v Moravciach, kde má náš sobotný súper svoj prechodný domov. 

Začiatkom decembra ukončili zverenci trénera Petra Léranta dlhé čakanie na výhru, keď zvíťazili v dohrávke proti Dunajskej Strede. V predošlom víkende ale vybuchli v obrane, keď inkasovali až šesťkrát od Trnavy, a tak sú aktuálne na 8. priečke. Pred sobotou budú protivníkovi navyše chýbať aj vykartovaní hráči z predošlých duelov. Viac si o aktuálnych novinkách z tábora Serede povieme a priblížime v Bulletine MŠK. 


všetci sa pýtajú do základu

V prvom vzájomnom zápase proti Seredi nemal tréner Pavol Staňo veľa dôvodov na úsmev. Šošoni to v závere napriek trojgólovému manku nevzdali a napokon siahali na remízu.

"Veľmi ľahko sme v septembrovom zápase inkasovali góly. Priebeh a skóre nezodpovedalo tomu, čo sa dialo na trávniku. Domáci boli ale maximálne efektívni. Po polčase sme museli zamakať, stiahli sme to v posledných sekundách na rozdiel jedného gólu, ale čas zabojovať o remízu už neostal. Vtedy nám to ukázalo, že ešte nie všetko funguje tak, ako má. Odvtedy sme sa posunuli ďalej, máme ponaučenie a verím, že sobota bude úplne iná." 

Čo môžeme očakávať pred výkopom 17. kola? "Sereď dokáže zahrať výborné zápasy, určite nehľadíme na jej posledný výsledok. Všetky stretnutia sú vyrovnané. Majú nepríjemné štandardky, naši hráči vedia, čo musia plniť. Pozeráme sa sami na seba, musíme byť dobre namotivovaní, správne a tvrdo pracovať. Urobíme znova všetko pre to, aby sme zápas zvládli, znova však pôjdeme do duelu s pokorou."

Blížime sa k jesennému finišu, ako je na tom mužstvo po fyzickej stránke? "Naše fyzické parametre, aj keď sa blíži záver jesene, majú stúpajúcu krivku. Progres tam je stále, vôbec nevidím na hráčoch únavu. Práve naopak, sú výborne pripravení a tým, že ich točíme, si môžeme dovoliť vyťahovať hráčov, ktorí vyzerajú fyzicky výborne. Tohto sa vôbec nebojím."

Ohľadom zostavy sa trénerom naskytajú pozitívne starosti. "Aj stredajší zápas "B"-tímu odohrali chalani v dobrom tempe, hoci bolo už do polčasu rozhodnuté. O to však ide - keď skočia do zápasu "A"-tímu, aby boli čo najlepšie nachystaní. Oni to vedia a akceptujú to. Verím, že trafíme šťastnú jedenástku hráčov, pretože všetci sa do nej pýtajú. Je to pozitívne, ale aj dilema pre nás trénerov, keďže väčšina si zaslúži hrať. Dúfam, že budeme mať šťastnú ruku pri výbere. Keď sa to podarí, verím, že príde aj výhra," dodáva rodák z Čierneho, ktorý si prípadnou sobotnou výhrou môže s kabínou poistiť po jeseni 3. miesto.


chceme nadviazať na vydarené domáce stretnutia

V strede poľa nechýbal ani v jednom ligovom stretnutí aktuálnej sezóny záložník Miroslav Gono. Ako vidí sobotného súpera a prípadný recept na tri body?


rozhodcovia

Sobotný duel 17. kola, ktorý má výkop o 14:00 hod. a vysielaný bude prostredníctvom huste.tv, bude rozhodovať ako hlavný arbiter Marek Mastiš, na čiarach asistujú Erik Weiss a Martin Vitko.


Duel opäť bez divákov

Upozorňujeme, že na základe aktuálnych nariadení kompetentných orgánov môže najvyššia futbalová súťaž - Fortuna liga nateraz pokračovať, avšak bez prítomnosti divákov.

V sobotu tak budú zatvorené Pokladne MŠK a rovnako zatvorený bude aj Fanshop MŠK.


bulletin pred zápasom

Opäť nebude chýbať Bulletin MŠK, ktorý si namiesto tribúny môžete prečítať v pohodlí domova pred výkopom v elektronickej podobe. Tentoraz sa v ňom dozviete o:

  • ligových terénoch i roku 2020 očami trénera Pavla Staňa.
  • V dialógu sme sa porozprávali s "znovuzrodeným" strelcom Jánom Bernátom 
  • Štatisticky sa obhliadneme za výkonom Enisa Fazlagića na východe republiky proti Michalovciam.
  • A priblížime si aj novinky a zaujímavé v tábore súpera.