Mládež v akcii (11.9. - 17.9.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 37. kalendárnom týždni roku 2023.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


štvrtok 14.9.

U12: Turnaj (Trenčín)

  • AS Trenčín - MŠK Žilina 2:4 (0:3) Góly MŠK: Kučera 2, Melo, Šimko
    • Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "Od začiatku to bol vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodla väčšia efektivita z našej strany."
  • MŠK Žilina - FC Zbrojovka Brno 3:6 (1:4) Góly MŠK: Fiflík, Kučera, Muráň
    • Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "Prvý polčas sme mali problém s pohybom súperových hráčov. V druhom polčase sme začali hrať aktívnejšie a začali sme si vytvárať aj gólové príležitosti. Pri lepšom zakončení mohol byť výsledok pre nás zaujímavejší."
  • MŠK Žilina -  1.FC Slovácko 7:5 (4:2) Góly MŠK: Macho 2, Kostka 2, Guľa, Elmusrati, Šimko
    • Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "Zápas, v ktorom sme si vypracovali množstvo gólových príležitostí. Chalani sa snažili hrať celý zápas aktívne a odmenou im bolo víťazstvo. Niektoré individuálne chyby, ktoré robíme, vyplývajú z veľkého chcenia.

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "Chalani sa na turnaji nebáli hrať 1 na 1 či 1 na 2, a to sa nám niekedy nevyplatilo. Postupne začíname byť sebavedomejší a dúfame, že keď začneme vnímať lepšie priestor, tak budeme aj efektívnejší. Chválim chalanov za odmakané zápasy."


piatok 15.9.

"B": FK Pohronie - MŠK Žilina 0:2 (0:1) Góly MŠK: Prokop, Hranica | 8. kolo II. futbalovej ligy

U19: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:5 (0:0) Góly MŠK: Kóša 2, Šamaj, Filo, vlastný | 5. kolo I. LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "V prvom polčase bolo na našej hre cítiť nervozitu z posledných dvoch výsledkov. Paradoxne sme začali hrať a byť odvážnejší až po inkasovanom góle. Súper mal príležitosti na vyrovnanie za stavu 2:1, čo nevyužil, následne sme odskočili a pridali ďalšie góly. Chalani sa dnes, dúfam, presvedčili, že v kŕči sa futbal hrať nedá a druhý polčas sme si určite užili, za čo im patrí pochvala."


U17: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:2 (3:2) Góly MŠK: Rajnoha 2, Baleja, M. Bortoli | 5. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Do zápasu sme vstúpili výborne, keď sme úvodných 30 minút herne dominovali, kombinovali a strelili dva pekné góly. Avšak nedôslednosťou a nedôrazom v defenzíve sme dovolili súperovi vyrovnať. Zachovali sme pokoj a po peknej akcii sme ešte do polčasu strelili tretí gól. Druhý polčas sme boli tiež herne lepší, súper bol nebezpečný z protiútokov a štandardných situácií. Keď sme strelili štvrtý gól, definitívne sme uzavreli zápas. Naše víťazstvo je zaslúžené, verím, že nás povzbudí do ďalšieho obdobia."


U16: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:0 (0:0) Gól MŠK: Belák | 5. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U16: "V prvom rade som rád, že sme ťažký zápas zvládli výsledkovo, pretože chlapci to potrebovali. Vzhľadom na viacero nových vecí, s ktorými sa musia vysporiadať, to bolo dôležité. Zápas odmakali poctivo, boli futbalovejším a nebezpečnejším tímom. Mňa teší, že v zápase sa vyskytli veci, na ktorých pracujeme. Potrebujeme len väčšiu ľahkosť a uvoľnenosť, veriť v to, čo chceme. Kvalitu na to máme, plusom je, že tím je pracovitý. Rovnako ma teší vstup striedajúcich hráčov. Chalani, pochvala."


U15: MŠK Žilina - FC Baník Prievidza 2:3 (2:3) Góly MŠK: Vrábel, Hrobárik | prípravný zápas

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U15: "Svižný mládežnícky zápas, ktorý mal výbornú úroveň. Súper nás potrestal pri nedôslednosti v defenzíve. Rýchly protiútok nám dnes nevoňal a súper bol efektívny. Snahu uprieť hráčom nemôžem, ale do zápasu musia dať všetci 100 %, keď chceme byť úspešní."

U14: MŠK Žilina - FC Baník Prievidza 2:2 (0:0) Góly MŠK: Hynek, Dubovec (PK) | prípravný zápas

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U14: "Zápas hore-dole, v ktorom sa zrodila zaslúžená remíza. Chlapci sa snažili, žiaľ, v poslednej tretine sme sa častokrát nesprávne rozhodli, a preto sme sa dnes netešili z víťazstva."


U13: FK Dubnica nad Váhom - MŠK Žilina 0:12 (0:5) Góly MŠK: Boháč 4, Blaščík 3, Dumitriu 2, Labant, Juhaniak, Pinčík | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Počas celého zápasu sme si vytvorili hernú prevahu. V medzihre sme využívali krátke prihrávky, menenie ťažiska hry, narazenie lopty, kolmé prihrávky a prihrávky vzduchom za chrbát obrany. Hráči predviedli množstvo technických prvkov a kreatívnych riešení v herných situáciách. Po strate lopty sme dokázali rýchlo prepínať a často získať konštruktívne loptu v osobnom súboji. Vyzdvihol by som dnes aj dôraz a prácu s telom v obrannom súboji. Je dôležité mať väčšiu trpezlivosť a meniť častejšie tempo našej hry. Niektorí hráči musia zlepšiť vnímanie okolo seba a na základe pohybu spoluhráča / protihráča sa správne rozhodovať v útočnej aj obrannej fáze. Hráči dnes veľmi dobre dobiehali po zakončení a dokázali sme odrazené lopty získať / zakončiť."


U10: Liga prípraviek (Divinka, 13:00)

U9/U8: Liga prípraviek (Závodie, 13:00)


sobota 16.9.

Ženy: MŠK Žilina - GFC Topoľčany 7:0 (4:0) Góly MŠK: Ďurišová 2, Michalcová 2, Poliaková, Valová (pok. kop), vlastný | 6. kolo Demišport ligy Žien

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina ženy: "Proti odovzdane pôsobiacim hráčkam z GFC sme od začiatku dominovali, vytvárali si pološance a šance, ktoré sme konečne aj premenili. V druhom polčase sme rozumnou hrou kontrolovali priebeh zápasu a zaslúžene zvíťazili."


nedeľa 17.9.

WU19: MŠK Žilina - FK Pohronie 7:0 (3:0) Góly MŠK: Bazgerová 2, vlastný, Bandíková, Huléni, Högerová, Gunišová | 3. kolo I. LD

Peter Krištín, tréner MŠK Žilina WU19: "Zápas sa nehral vo vysokom tempe, no aj napriek tomu sme vyprodukovali množstvo sľubných akcií a niekoľko dobrých kombinácií. V zakončení sme však vo veľa prípadoch triafali brankárku súpera, na čom treba pracovať."

WU15: MŠK Žilina - FK Pohronie 20:0 (12:0) Góly MŠK: Satinová 5, Becíková 5, Poliaková 4, Peclerová 3, Nováková, Mintalová, So. Kontšeková | 3. kolo I. LŽ

Vojtech Kuľha, tréner MŠK Žilina WU15: "Celý zápas sme mali loptu pod kontrolou, z čoho vznikali veľmi pekné akcie. Dievčatá sa bavili futbalom a konečný výsledok bol len otázkou skóre."


Facebook