Fauly: 13:14

MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Sváček - Diviš, Tumma, Spychka, Nečas - Pavišić (34. Bedecs), Gerát (C) - Laura (80. Bartoš), Steinhübel (68. Staš), Gaži (68. Župa) - Dedič (80. Jendrišek)

Belko - Leitner, Stojchevski, Nemčík (C) - Kopásek (77. D. Javorček), Minárik (85. Sauer), Iľko, Bari - Kaprálik, Jambor, Galčík (65. Ďuriš)

Súboj, ktorý určil fakt, v akej nálade sa bude niesť zvyšok sezóny. Až posledné kolo základnej časti rozseklo hádanku menom prvá šestka. A my sme si naozaj zhlboka vydýchli a zároveň sme radi, že Šošoni budú ako sezóny predtým znova súčasťou prvej šestky. O všetkom sa rozhodlo v 22. kole na neutrálnej pôde v Poprade až v záverečných minútach. Liptovský Mikuláš síce v prvom polčase viedol, no iba dve minúty, keď sa o vyrovnanie postaral Jambor. Dlhú presilovku o jedného hráča sme nevedeli pretaviť do gólu, až kým neprišla 86. minúta a vykúpenie z kopačky Kaprálika. "Čierny peter" tak napokon zostal v rukách Ružomberka.

Nadstavbová časť začína už budúci víkend, v 1. kole skupiny o titul sa napokon ako piaty tím tabuľky predstavíme na pôde bratislavského Slovana.

Základnú časť a s tým spojený boj o prvú šestku sme zavŕšili pod Tatrami, kde trénerovi Jaroslavovi Hynkovi chýbal pre karty Samuel Gidi. K tomu sa pridali absencie Matúša Rusnáka a Bensona Ananga skrz chorobu.

Hoci sa z oboch strán hralo o veľa, tak hneď z úvodu bolo jasné, že opatrne sa dnes hrať nebude. Po prvej strele domácich sme to boli my v 4. minúte, kedy sa prvýkrát mohlo meniť skóre. Výbornú loptu dostal za obranu Roland Galčík, ktorý však preváhal správny moment na zakončenie. O päť minút ale mohol viesť aj Tatran, ešte vo väčšej príležitosti nás už tradične na dva razy podržal Ľubo Belko. Hneď z následného rohu čaroval opäť, priam gólovú hlavičku Tummu vyrazil naozaj bravúrne. Draho nás vyšiel napokon náš priamy kop v 19. minúte. Nevydarený signál rezultoval do protiútoku Mikuláša, ktorý ho zrealizoval rýchlo a na naše nešťastie aj efektívne. Z kraja našla strieľaná lopta popred našu obranu na zadnej tyči Dediča a prehrávali sme. Ako sa kopú štandardky, ale všetkým hneď o dve minúty ukázal Timo Jambor. Ideálna 20-metrová vzdialenosť, naznačenie Galčíka a Jambi milimetrovou pravačkou chirurgicky vyrovnal na 1:1, keď zakončením bližšie k brankárovi pomýlil všetkých na čele s domácim Sváčkom. K naplneniu dnešného cieľa nám pomohol v 29. minúte aj domáci obranca Gergely Tumma, ten po druhej žltej karte putoval zaslúžene pod sprchy, a tak sme mali takmer hodinovú prevahu o hráča v poli viac. To logicky vyústilo do ešte častejšieho dobýjania Sváčkovej brány, najbližšie mal k tomu Paťo Iľko po priťuknutí Jambora, ale zoči-voči gólmanovi trafil práve jeho skrz jeho rýchle vybehnutie. Šošonom celkovo chýbal v úvodnom dejstve pokoj na kopačkách, keď im viackrát nevyšiel podľa predstáv zamýšľaný dotyk či vyriešenie situácie. I preto sa odchádzalo do kabín za nerozhodného stavu.

Aj po zmene strán vyšli z kabín oba tímy energicky. Na prekvapenie, najmä rýchlymi protiútokmi hrýzli aj hráči v červenom. Pri viacerých situáciách nám veru nebolo všetko jedno.  Na našej strane nezmestil svoj sľubný pokus spoza vápna medzi tri žrde Paťo Iľko. Na trávniku vôbec nebolo vidno, že máme presilovku. Aktívnejší boli v tejto fáze domáci, v 56. minúte vytiahol ďalší skvelý zákrok Belo. Rovnako aj my sme sa snažili vymyslieť niečo gólové, no keď nezapršalo ani z tutovky Jána Minárika po Kapovej spätnej prihrávke, tak sme začínali byť nervóznejší. Navyše keď sme v tej chvíli kvôli priebežným výsledkom spadli až na 7. miesto. S blížiacim sa záverom pribúdal náš tlak, chýbali tomu však šance. Cestu za nimi sme si hatali sami našimi častými nepresnosťami, niekedy zas zbrklosťou. Konečne to strelou vyskúšal niekto v žltozelenom v 80. minúte, no Kapo mieril ďaleko mimo Sváčkovej svätyne. Stále sme si museli dávať pozor aj na zadné vrátka ako po hlavičke jedného zo striedajúcich Mikulášanov na zadnej tyči. Ako podstatné sa však ukázalo naše striedanie. Mário Sauer bol na ihrisku iba pár sekúnd, keď loptu posunul do behu Kapovi, ktorý si zasekol obrancu a nechytateľnou bombou nás poslal za prvou šestkou - 2:1.  Pre Šošonov to znamenalo veľký výdych, lebo razom sme sa posunuli v tabuľke zo 7. miesta na piatu priečku. Nervózny záver sme napokon zvládli bez výraznejších komplikácií, čo znamená iba naše druhé víťazstvo na ihriskách súperov. Čo je ale najdôležitejšie, toto víťazstvo nás posúva do hornej šestky.

Už budúci týždeň tak budeme hrať v skupine o titul na pôde bratislavského Slovana Bratislava. Čoskoro prinesieme osobitný článok i kompletné vyžrebovanie nadstavbovej časti.

Ivan Lišivka, dočasný tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš
"Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko skrz to, že sme podali solídny výkon plný osobných súbojov. Hrali sme to so srdiečkom, chalani siahli na hranicu svojich možností. Škoda niektorých situácií, hlavne v prvom polčase, kde sme mali šance, ktoré mohli skončiť gólom a strhli by zápas na našu stranu. Bohužiaľ sa nám trošku nedarí v koncovke pretaviť to, aby sme strelili v zápasoch viac gólov. Všetci dnes ťahali za jeden povraz, to je dôležité a takýmto spôsobom by sme sa chceli prezentovať aj ďalej. Chalanom musím poďakovať, pretože to nebolo jednoduché, Žilina má mladé, kvalitné mužstvo. Sú to mladí hráči, ktorí sú perspektívni aj pre slovenský futbal a držím im palce. My sa však musíme pozerať na seba a určiť si, ako ďalej do bojov o záchranu, ktorá je u nás prioritou. Musíme ešte zlepšiť niektoré situácie, hlavne v pokutových územiach, či už v našom alebo súperovom. A verím, že celý tím bude úspešný."
"Vedeli sme, aké náročné to dnes bude. Chceli sme hrať našu hru, no nedarilo sa nám to. Boli sme nepresní, tlačil nás čas a bolo vidieť na hráčoch ťarchu zodpovednosti. Zväzovalo nám to nohy, chýbali princípové veci, riešili sme veci zbrklo. Z toho pramenili chyby, pri ktorých nás podržal Belo. Futbal nás dnes odmenil za to, ako pracujeme a ako náročne sa snažíme hrať a aký ambiciózny tím máme. Dnes to nebol nadpriemerný duel, šancí bolo menej na oboch stranách. Napokon sme boli šťastnejší. Konečné postavenie nám dáva priestor na to, aby sme mohli hrať v ďalších stretnutiach pokojnejšie. Ale aj duely ako tie dnešné sú potrebné pre rast hráča. Dnes to chalani vybojovali, čo sa tiež cení. Ideme ďalej, do novej kapitoly tímu. Sme radi, že môžeme hrať znova atraktívnu skupinu o titul."
Adrián Kaprálik, útočník MŠK Žilina

"Slabá efektivita i horší terén z toho urobili drámu. Takéto víťazstvá však chutia najviac. Nič iné než výhra nás dnes nezaujímala. U súperov sa nám dlhodobo počas sezóne nedarilo, preto je dnešná výhra o to sladšia. Dlhá presilovka mala byť našou výhodou, ale niekedy to bola aj naša nevýhoda, keďže domáci aj v plnom počte hrali zozadu. Keď nevystrelíš, nedáš gól. Na nič iné som pred gólom nemyslel. Padlo to tam a som za to veľmi rád. Dneškom z nás spadol tlak, teraz môžeme budovať systém, porovnať sa a potrápiť najlepších."