V Lipanoch aj do tretice tesná výhra, ktorou postupujeme do 3. kola
ŽK: 63. Popovec, 90. Hovančík (obaja Lipany)
Diváci: 1540
Rozhodca: Sedlák - Ádám, Perát
Bartoš (C) - Popovec (68. Blaško), Kraľovič (60. Vilkovský), Micherda, Pyda, Dlugoš, Vysočan (48. Filip), Poremba, Štefčák, Kamenec, Hovančík

Volešák - Anang, Kaša, Kiwior, Demiri (58. Sluka) - Diaz, Pečovský (C) (66. Boženík), Myslovič - Jánošík (58. Tomič), Balaj, Iľko
Futbalisti MŠK Žilina rozbehli nový ročník Slovnaft Cupu na pôde treťoligistu z Lipian. Aj po tretíkrát bol náš vzájomný pohárový duel veľmi tesný, ale aj po tretíkrát sme si z horúcej lipianskej pôdy odniesli postup. Tentoraz sa o neho postaral jediným gólom Patrik Myslovič, ktorý svojou ľavačkou prekonal výborne chytajúceho brankára Petra Bartoša.

Zostrih zápasu

V prvom vystúpení 51. ročníka Slovnaft Cupu obmenil tréner Jaroslav Kentoš zostavu, objavili sa v nej viaceré nové mená vrátane mladého Patrika Iľka, ktorý si odbil v Lipanoch premiéru za "A"-tím.

Pred zápasom na východe poriadne spŕchlo, a tak hralo na šmykľavom, miestami až podmočenom teréne. Prvá akcia patrila našim chalanom, Lukáš Jánošík však z krídla nenašiel nikoho vo fosforovom. Práve novic Iľko bol pri zrode našej rýchlej akcie zo 6. minúty, ktorá však znamenala len rohový kop. Ani prvý pokus z kopačky Patrika Mysloviča neohrozil domáceho brankára Bartoša. Prvá gólová šanca prišla v 13. minúte, agilný Iľko sa na zadnej tyči predral do zakončenia, ale nohy kapitána domácich boli proti. Potlesk si vyslúžil Bartoš aj o minútu neskôr po ďalekonosnom projektile Filipa Kašu, ktorý mieril do horného rohu lipianskej brány. Na Bartoša nevyzrel ani Filip Balaj hlavičkou z tesnej blízky, z ktorej vyústila iba séria rohových kopov šošonov. Domáci pohrozili z priameho kopu v 24. minúte, no ich pokus skončil na našom múre. V 33. minúte sa nebezpečne preštrikoval pomedzi našich obrancov Popovec a nepríjemnou strelou vystrašil stuhnutého Volešáka. Z protiútoku Balaj opečiatkoval hlavou konštrukciu domácej brány. Lipany sa osmelili a náš brankár musel čeliť úniku Pydu, ktorého vychytal výborným zákrokom. Náš tlak sa smerom k prestávke stupňoval, no až príliš často bola zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu, ktorá prerušovala našu aktivitu. Šancu pred prestávkou nepremenil ani Jánošík, a tak sa do kabín odchádzalo bez gólov.

Aj po prestávke pokračovalo dobýjanie Bartošovej brány, jedovatú strelu vyslal znova stopér Kaša, domáci brankár bol úspešnejší. Druhýkrát hrala s domácimi konštrukcia brány v 53. minúte, keď opečiatkoval ľavú tyč domácej svätyne Besir Demiri. Kentošovci v 58. minúte uskutočnili hneď dvojité striedanie, na ľavú stranu prišli Braňo Sluka s Mišom Tomičom. Práve z kopačky druhého menovaného smeroval priamy kop v 66. minúte, no nemieril presne. O minútu sme si konečne zakričali gól, Patrik Myslovič nešpekuloval a nechytateľným projektilom do horného rohu domácej brány nás poslal do vedenia - 0:1. Jeho ľavačka zapadla do pravého rohu lipianskej brány. Brankár Bartoš bol bezpochyby domácim hráčom zápasu, keď vychytal ďalšie Myslovičove zakončenie z 73. minúty. Domáci sa nevzdávali a Volešák musel byť v pozore pred Pydom i Vilkovským, ktorý sa pred nimi ocitli v nebezpečnej pozícii. Bartoš sa už tradične vyznamenal, v 83. minúte vychytal aj unikajúceho Roba Boženíka. Záver si šošoni postrážili, a tak si z Lipian aj do tretice odvážajú postup, no aj tentokrát to bola dráma do posledných sekúnd.

V 3. kole sa predstavíme u lepšieho z dvojice TJ Štart Hrabušice - MFK Stará Ľubovňa. Predbežný termín 3. kola Slovnaft Cupu je 11. septembra.

Záznam zápasu

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
"Okrem postupu neteší asi nič. Výkon nebol dobrý, treba to povedať na rovinu. Nepremenili sme úvodné šance, následne sme nevedeli prekonať súpera v blokovej obrane. Mali sme málo správnych nábehov do šestnástky, bolo tam veľa ofsajdových pozícií. Mám zmiešané pocity, zmenili sme viacerých hráčov, niektorí sú po zranení, čo sa prejavilo. Pre nás všetkých musí byť dnešný výkon varovným prstom, okrem postupu toho dnes veľa nepotešilo."
Patrik Myslovič, strelec víťazného gólu MŠK Žilina

"Od prvej minúty sme dominovali, nepremenili sme ale šance, nestrelili sme upokojujúce góly. Potom by to vyzeralo inak. Takto napokon rozhodla jedna šanca, no je to naše zaslúžené víťazstvo a náš postup ďalej. Pri mojom góle som si povedal, že už bolo veľa centrov, kombinácii, tak som to skúsil strelou. Som rád, že mi to tam padlo aj v súťažnom zápase. Ich brankár bol najlepším hráčom zápasu, pochytal toho veľa a domáci mu môžu ďakovať, že ich držal v hre do konca zápasu. Dnešný gól venujem mojej starkej, ktorá prežíva ťažšie obdobie."