U19: MŠK Žilina - AS Trenčín 1:0 (1:0)
Zápasové menu
Úvodné kolo prvej ligy starších dorastencov prinieslo vyrovnaný súboj MŠK proti Trenčínu. Šance sme videli na oboch stranách, no našej bol stopercentný brankár Belaník a skórovať sa po štandardke podarilo Bortolimu. Postupom času pribudol tlak a príležitostí zo strany AS, ale Šošonom sa vďaka bojovnému výkonu podarilo udržať najtesnejší náskok až do konca. Do ligy tak vstúpili cennou výhrou 1:0.

HLASY PO ZÁPASE
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"V prvom kole nás čakal ťažký súboj s kvalitným súperom, čo potvrdil samotný priebeh stretnutia. V prvom polčase sme mali mierne navrch, čo sa týka príležitostí a medzihry, no súper si tiež vypracoval 2-3 šance, pri ktorých dobre zasiahol náš brankár. Gólovo sa nám podarilo presadiť po úspešnej štandardnej situácii. V druhom dejstve sme po desiatich minútach upustili od toho, čo nám fungovalo v tom prvom. Hostia nás postupne začali prehrávať a boli lepším tímom. Ako pozitívum beriem to, že sme zápas uhrali až do konca s nulou v obrane. V takejto ťažkej skúške, kde musíme behať viac bez lopty, vidíme reakcie hráčov a môžeme s tým do budúcna pracovať. Dnes to bola dobrá skúsenosť predovšetkým pre mladších hráčov, z ktorých sme dnes zložili 80 percent zostavy. Zápasy tohto druhu sú pre ich rozvoj veľmi potrebné. Súper mal vysokú kvalitu, v istých fázach bol lepší, no aj tak sme si udržali čisté konto a dokázali zvíťaziť. Za to hráčom patrí veľká pochvala."
I. LSD - U19,
sobota 31. 7. 2021 od 11:00
Štadión MŠK Žilina
1:0(1:0)