U19: MŠK Žilina - AS Trenčín 1:0 (1:0)
I. LSD - U19,
sobota 31. 7. 2021 od 11:00
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - AS Trenčín
Góly: 28. Bortoli
ŽK: 13. S. Javorček, 78. Gajdoš, 87. Belaník, 90. Kopásek - 38. Žákech, 59. Bagín, 83. Veselý
Rozhodca: Kolofík - Tuma, Cabaj
Belaník - Pečarka (46. Gajdoš), Mynář, Jaššo, Kopásek - S. Javorček (86. Oravec), M. Sauer, Bistiak - Bortoli, Hroza, Jakubík (53. Chyla)

AS Trenčín
Lapoš - Bagín, Hollý, Ovšonka, Alex (46. Bobošík), Nagy (80. Veselý), Tomík (67. Bulko), Žákech (86. Šimorka), Šebeň, Mičuda, Michalec (67. Bednár)
Úvodné kolo prvej ligy starších dorastencov prinieslo vyrovnaný súboj MŠK proti Trenčínu. Šance sme videli na oboch stranách, no našej bol stopercentný brankár Belaník a skórovať sa po štandardke podarilo Bortolimu. Postupom času pribudol tlak a príležitostí zo strany AS, ale Šošonom sa vďaka bojovnému výkonu podarilo udržať najtesnejší náskok až do konca. Do ligy tak vstúpili cennou výhrou 1:0.

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"V prvom kole nás čakal ťažký súboj s kvalitným súperom, čo potvrdil samotný priebeh stretnutia. V prvom polčase sme mali mierne navrch, čo sa týka príležitostí a medzihry, no súper si tiež vypracoval 2-3 šance, pri ktorých dobre zasiahol náš brankár. Gólovo sa nám podarilo presadiť po úspešnej štandardnej situácii. V druhom dejstve sme po desiatich minútach upustili od toho, čo nám fungovalo v tom prvom. Hostia nás postupne začali prehrávať a boli lepším tímom. Ako pozitívum beriem to, že sme zápas uhrali až do konca s nulou v obrane. V takejto ťažkej skúške, kde musíme behať viac bez lopty, vidíme reakcie hráčov a môžeme s tým do budúcna pracovať. Dnes to bola dobrá skúsenosť predovšetkým pre mladších hráčov, z ktorých sme dnes zložili 80 percent zostavy. Zápasy tohto druhu sú pre ich rozvoj veľmi potrebné. Súper mal vysokú kvalitu, v istých fázach bol lepší, no aj tak sme si udržali čisté konto a dokázali zvíťaziť. Za to hráčom patrí veľká pochvala."
I. LSD - U19,
sobota 31. 7. 2021 od 11:00