U19: DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 4:2 (2:0)
sobota 25. 9. 2021 od 11:00
DAC Academy
4:2(2:0)
FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina
Góly: 3., 6. a 77. Demjanovič, 67. Szolgai (pok. kop) - 56. Šnajder (pok. kop), 78. Bortoli
ŽK: 21. Szalma, 60. Kmeťo - 34. S. Javorček
Rozhodca: Chromý - Ralbovský, Lalo
FC DAC 1904 Dunajská Streda
Ollári - Kachút (69. Kachút), Szalma (C), Lehotský, Csóka, Bobrovský (83. Beran), Szolgai, Demjanovič, Ferleťák, Szendrei, Kmeťo (62. Botló)

Kúdelčík - Kopásek (C), Aremeyaw (46. Bortoli), Jaššo, Owusu - Oravec (83. Bombík), S. Javorček, Šnajder - Kaňuch (46. Mynář), Vaľko, Mlynár (46. Prokop)
Séria piatich zápasov s trojbodovým ziskom sa dnes pre našu devätnástku skončila na juhu Slovenska po prehre s Dunajskou Stredou v pomere 2:4. Šošoni nezachytili úvod zápasu a v piatej minúte už prehrávali o dva góly. V druhom dejstve sme zvýšili aktivitu, zlepšili výkon, znížili, no domáci trestali naše chyby a výhru si pohodlne ustrážili aj v závere. Súboj prvého s druhým sme síce výsledkovo nezvládli, no stále sa držíme na prvom mieste tabuľky.

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Začiatok zápasu sme vôbec nezachytili a už v 5. minúte sme prehrávali 0:2. Hráčov sme pred stretnutím upozorňovali, že na nás domáci budú chcieť vytvoriť tlak, žiaľ, našimi chybami sme im tie góly ponúkli. Následne sme celý prvý polčas nehrali to, čo sme chceli. Chýbala nám lepšia ponuka, väčšia energia a štart na loptu pri druhých loptách. V druhom dejstve sme sa snažili niečo zmeniť aj prestriedaním hráčov, čo sa nám aj podarilo. Boli sme lepším tímom, no škoda úseku hry, kedy sme znížili a domácich sme v tom čase do ničoho nepustili. Potom ale prišla naša zbytočná chyba, penalta a súper nám zase odskočil. Následne sme si nechali streliť ďalší ľahký gól a nepomohlo ani zníženie v závere. Koniec si už domáci postrážili a zvíťazili. Dnes to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov a my sme si ho prehrali v tom prvom."