U17 | Šošoni po penaltách ovládli Česko-slovenský pohár
Góly: 22. Pekelský, 46. Kóša - 60. Sedláček (pok. kop), 89. Diviš
ŽK: 19. Pavlík, 36. Rehák, 50. Jokl, 78. Pališčák - 84. Steiner, 90.+ Šetka
ČK: 87. Pavlík (po druhej ŽK), 90.+ Pališčák (po druhej ŽK)
Jokl - Rehák, Pavlík, Dovičák (C) - Fiflík (72. Staník), Stručka, Šarudi (80. Šinko), Bukovčan (61. Pališčák) - Kóša (61. Chlepko), Klaučo (80. Šlosár), Pekelský (72. Baleja)

AC Sparta Praha
Rodriguez (66. Souček) - Piralič (76. Poturnay), Princ (46. Svoboda), Diviš - Krpálek (46. Šetka), Demmer (46. Tesař), Sedláček (C) (66. Reitmeier), Saal, Liška - Steiner, Kotrba

Úvodný duel v Púchove o Česko-slovenský pohár patril mladšiemu dorastu. A jeho úvodné dejstvo patrilo Šošonom. Do vedenia nás z protiútoku poslal Pekelský a napodobniť ho mohol pred prestávkou aj Kóša. Ten si ale gól pošetril na druhý polčas a po jeho pár sekundách sme viedli o dva. Hostia zo Sparty následne zabrali a aj znížili vďaka pokutovému kopu. Už keď to vyzeralo na našu výhru, tak v závere sparťania z rohu vyrovnali. Šlo sa tak do penaltového rozstrelu, v ktorom po výsledku 4:3 uspeli žltozelení, a mohli tak premiérovo oslavovať titul Česko-slovenského majstra do 17 rokov. Gratulujeme!

Na štadióne v Púchove odštartoval duel v opatrnom tempe. Prvú vážnejšiu šancu sme videli až v 16. minúte, z pravej strany sa k nej dostali Šošoni. Lopta sa následne prepadla až na druhú stranu, ale Bukovčan ani Pekelský brániacich hráčov AC neprestrelili. Náznaky súpera nebezpečné neboli, a tak sme o chvíľu udreli my. Krásnu prihrávku za obranu vymyslel Stručka a Pekelský si v nájazde najskôr rutinérsky spracoval loptu a rovnako sa zachoval aj pri zakončení, kedy preloboval brankára - 1:0. Po polhodine hry sme mohli viesť už o dva, Kóša sa parádne preštikoval obranou, no gólman hostí dokázal tvrdý pokus vyboxovať. Vyrovnať mohla na druhej strane aj Sparta, unikajúceho Kotrbu v protiútoku však zastavil výborným zákrokom Pavlík. Tesne pred prestávkou mal na kopačke stopercentnú tutovku opäť Kóša, ale v nájazde sám na brankára tesne minul priestor troch žrdí. Do kabín sme tak šli s jednogólovým vedením.

Po zmene strán prišlo aj trojnásobné striedanie v tábore Sparty. Avšak práve jeden zo striedajúcich hráčov českého majstra po pár sekundách netrafil pri odkope loptu, tá sa prepadla ku Kóšovi a ten sa už v tomto prípade krížnou strelou nepomýlil - 2:0. Hostia následne dostali ideálnu príležitosť na skorigovanie, priamy kop z hranice vápna ale skončil bezpečne v náručí Jokla. K zníženiu Sparty pomohol trochu prísne nariadenou penaltou rozhodca, kapitán Sedláček ju kopol ideálne a bolo znížené. Viaceré čerstvé sily na trávnik poslali v priebehu druhého dejstvá oba tímy, no viac ofenzívnej chuti to dodalo "rudým". Šošoni však pevne bránili až do posledných minút, hoci za cenu dvoch červených kariet. A nielen že sme inkasovali červenú kartu, no po rohu prišlo aj presné hlavičkové vyrovnanie Diviša. Išlo sa tak do rozstrelu zo značky pokutového kopu.

Lotériu odštartovali hráči Sparty Praha a po nich šli na rad aj Šošoni.

Poturnay (ACS) dal - Rehák (MŠK) dal - 1:1

Svoboda (ACS) dal - Stručka (MŠK) nedal - 2:1

Tesař (ACS) nedal - Chlepko (MŠK) dal - 2:2

Fritz (ACS) dal - Šlosár (MŠK) dal - 3:3

Saal (ACS) nedal - Dovičák (MŠK) dal - 3:4

Šošoni sa tak môžu tešiť zo zaslúženého titulu Česko-slovenských majstrov, ktorý je v tejto kategórii premiérovým. Sparťanom sme tak oplatili prehru spred štyroch rokoch a konečne sme sa na štvrtý pokus stali majstrami Česko-slovenska.

Gratulujeme, Šošoni!

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U17
"Pocity sú nádherné. Len futbalový život dokáže vymyslieť takéto niečo. Myslím si, že za celú sezónu chalani preukázali nielen futbalovú kvlaitu, ale aj emóciu a srdiečko, ktoré dnes rozhodlo. Rešpektujeme kvalitu súpera, ktorá bola vysoká, ale dnes sme sa zodpovedne pripravili. Chalani aj napriek chybičkám, vylúčeniam a vyrovnaniu v závere ukázali, že srdiečko bolo na našej strane väčšie. Vedenie 2:0 je zradné, bolo to náročné. Prežili sme dvakrát "klinickú smrť", ale odozva na penaltách bola výborná, chalani sa upokojili a zvládli to."