Šošoni nezvládli druhý polčas, Nitra otočila duel a berie spod Dubňa všetky body
Rozhodca: Glova - Ferenc, Vitko
Petráš - Vallo (C), Kopas, Kiwior, Sluka - Bichakhchyan, Gono, Myslovič (46. Bernát) - Kaprálik (46. Iľko), Kurminowski (56. Paur), Ďuriš (82. Rusnák)

FC Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kolčák, Záhumenský – Mustafič – Šefčík (89. Fabiš), Vrábel, Adamec, Chobot – Faško (83. Hovhannisyan)
Po troch dňoch pokračovala Fortuna liga svojím 2. kolom, ktoré bolo pre futbalistov MŠK Žilina zároveň premiérou pred domácimi tribúnami. Súperom šošonov bola Nitra, ktorá si v prvom polčase vytvorila niekoľko výborných šancí, skóre však otvorili na našu radosť domáci. Gól do šatne nás mal naštartoval, po prestávke však prišla studená sprcha, keď Nitra dvomi gólmi Faška otočila skóre a spod Dubňa si napokon odniesla tri body, keď ustála náš záverečný tlak.

V samotnej zostave došlo oproti Senici k niekoľkým zmenám, pri nahustenom programe dal tréner Pavol Staňo hneď niekoľkým novicom. Prvýkrát sa v ligovom základe predstavil krídelník Adrián Kaprálik, mužstvo zas viedol s kapitánskou páskou premiérovo Kristián Vallo.

Úvod až na pár centrov nepriniesol výraznejšiu príležitosť, Samuel Petráš na našej a jeho kolega z reprezentácie do 21 rokov Dávid Šipoš na nitrianskej strane zasahovať nemuseli. Prvú desaťminútovku uzavrel po oťukávačke tiahlou strelou Miroslav Gono, gólman Šípoš s námahou vyrážal na roh. Hrozili aj hostia, menovite Záhumenský, ktorý sa z uhla preštrikoval až pred päťku, tam však zakročili naši obrancovia. Ešte nebezpečnejšie vyzerala šanca Chobota v 19. minúte, ktorý na zadnej tyči našťastie napol iba bočnú sieť. V 21. minúte s nami hralo brvno po strele Vrábela, ktorému to z hranice šestnástky naozaj sadlo. Odrazenú loptu stihli šošoni rýchlo upratať do bezpečia. Potlesk si po dlhšej dobe vyslúžila strela Vahana Bichakhchyana, ktorý hneď dvakrát v rade vystrašil Šípoša. Nitra sa však rýchlo dokázala vymaniť z nášho chvíľkového tlaku a viackrát podkúrili Petrášovi, ten sa musel naťahovať po ďalšej nepríjemnej strele Vrábela v 33. minúte. Organizovanú defenzívu Nitranov sa nám nedarilo prekonávať, naopak, boli to hráči v modrom, ktorí zbierali odrazené lopty a vyrážali dopredu. V 44. minúte dokonca po priamom kope aj skórovali, no ich radosť prekazila zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu. Čo nevyužil súper, potrestali šošoni. Gól do šatne priniesla akcia dvojice Bichakhchyan - Kurminowski, Poliak si zbehol za obranu, našiel spätnou prihrávkou Vahana, ktorý to tiesnený znova ľavačkou trafil presne k žrdi - 1:0

Do druhého polčasu sme nastúpili už aj s Jánom Bernátom a Patrikom Iľkom, ktorých tréner nasadil namiesto Kaprálika a Mysloviča. So zmenou prišla ihneď aj aktivita, zľava centroval Braňo Sluka, jeho výborný center iba preletel pomedzi hráčov skrz päťku. V 55. minúte prišiel výborne vymyslený aut od striedajúceho Iľka, ktorý vysunul Sluku, jeho center tentoraz našiel Kurminowskeho, ktorý pálil iba do nôh súpera. O minútu neskôr nás z ojedinelej akcie tentoraz gólom potrestal súper. Zaváhanie v obrane využil Faško, ktorý s prispením teča prekonal Petráša. O desať minút už hostia viedli, po rohovom kope vyskočil najvyššie Faško a svojím druhým gólom priklonil misky váh na hosťujúcu stranu. Po tomto momente nasledovalo dobýjanie nitrianskej obrany, strely Gona ani akrobatické zakončenie Bernáta neprekvapilo brankára Šípoša. Staňovci vrhli všetko do útoku, v 87. minúte sme mali možnosť priameho kopu z približne 18 metrov, k lopte sa postavil Bernát, ale trafil len múr v modrom. Náš minulosezónny najlepší strelec sa netrafil ani o minútu neskôr, keď mieril iba do tyčky nitrianskej brány.

Žltozelení tak nenadviazali na víťazstvo zo Senice a Nitre podľahli 1:2. Už v sobotu to budú môcť šošoni odčiniť znova na Štadióne MŠK proti Trenčínu.

"Prvý polčas nebol z našej strany z rôznych dôvodov úplne ideálny. Až sme zostali zaskočení, že nie všetko nám vychádzalo tak, ako malo. Súper bol dobre zorganizovaný, vedel, čo má robiť. Ťažko sa nám cez neho dostávalo. Paradoxne sme vyhrávali 1:0, po zmene strán sa obraz hry zmenil, začali sme hrať lepšie, dominovali sme a ďalší paradox bol, že sme dvakrát inkasovali. Nemám chalanom čo vyčítať, dali tam srdce. Chyby sa stávajú a patria k futbalu. Robili sme všetko, aby sme to otočili, chýbal iba gól. Niekedy aj prehra môže tímu pomôcť. Urobili sme viacero zmien v zostave, pretože máme pred sebou veľa zápasov, všetci hráči potrebujú byť zaťažení, zároveň oddýchnutí. Kto futbalu rozumie, vie, že nie je jednoduché vyhrať s hocikým. Nitra dala o gól viac, treba jej pogratulovať."
Gergely Geri, tréner FC Nitra
"Som veľmi rád, že sme v Žiline bodovali, som šťastný za chlapcov, pretože sme spolu krátko. Tie dva týždne sme si odmakali a výsledok zo soboty bol veľmi krutý. Boli sme dôslednejší, precíznejší a verili sme tomu, že tu môžeme niečo uhrať napriek tomu, že sme cez polčas prehrávali 0:1. Veľmi sme potrebovali takýto pozitívny výsledok. Dúfam, že nás nakopne, ale chceme ostať pri zemi, nechceme byť ako na hojdačke, že sa nebudú striedať lepšie a horšie výkony a že na dnešný zápas nadviažeme aj v ďalšom zápase. Verím, že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu."
Vahan Bichakhchyan, stredopoliar MŠK Žilina

"Ťažko sa mi hľadajú slová. Začali sme nervózne, čomu celkom nerozumiem. Sami sme sa zviazali nepresnosťami, z čoho pramenili straty a Nitra to hlavne v prvom polčase využívala. Jediný svetlý moment bol vlastne ten gólový, pretože prvý polčas z našej strany naozaj nebol ideálny. Potom sme hrali lepšie, ale hoci prišli dva góly súpera, stále sme sa snažili so súperom niečo urobiť. Keby sa nám podarilo vyrovnať, myslím si, že by sme to dokázali otočiť. Pritom sme si vypracovali dosť šancí, len súper mal jednoducho šťastie a odvracal hrozby. Musíme mať hlavu hore, pretože nás čaká veľa zápasov v krátkom čase a aby sme sa opäť naladili na víťaznú vlnu, musíme dobre zregenerovať a myslieť dopredu."