Odraziť sa od soboty a proti Nitre to ešte vylepšiť
V rýchlom slede pokračuje Fortuna liga svojím druhým kolom už počas týždňa. Futbalisti MŠK Žilina sa v ňom zároveň premiérovo predstavia doma, keď privítajú pod Dubňom futbalistov Nitry. Súťaž sme rozbehli výborne a na domácom trávniku v tom chcú šošoni aj s prispením vašej podpory pokračovať. Čo k tomu bude treba, prezrádza hlavný tréner Pavol Staňo a obranca Kristián Vallo.

Utorkový duel, ktorý má výkop o 19:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Filip Glova.


novinky u súpera

Nitra bola jedným z tria fortunaligových tímov, ktoré bojovali v minulom ročníku do najneskoršieho možného termínu. Corgoni totiž nezvládli boj o záchranu v dolnej šestke nadstavby, a tak ich čakal dvojzápas o všetko proti Dubnici. Pod vedením Ivana Galáda Nitrania v Dubnici remizovali 0:0, aby definitívnu záchranu vybojovali domácou výhrou 3:0. Ivan Galád sa medzitým stal pod Zoborom presunul na pozíciu šéftrénera, pričom bude vykonávať aj pozíciu športového riaditeľa. Na lavičku Nitry zasadla staronová tvár, keď sa z pozície asistenta vráti ku kormidlu Gergely Geri. Ten zažil trpký návrat na nitriansku lavičku, keď v prvom kole prehral jeho tím na vlastnej pôde vysoko s bratislavským Slovanom 0:5.


hrdosť medzi fanúšikmi a hráčmi

Kabína Pavla Staňa musela rýchlo zabudnúť na pozápasové oslavy v Senici. Pred nami totiž stojí po troch dňoch ďalší súper.

"Nelietame v oblakoch. Síce sme ho výsledkovo zvládli "vo veľkom štýle", ale mali sme aj šťastie pri šanciach súpera. Na to si musíme dať pozor. Som spokojný po zápase so Senicou a pozitívne nastavený pred Nitrou." Čo si vziať zo sobotného zápasu, v čom ešte pridať? "Chalani vedia, čo od nich vyžadujeme. Zanalyzovali sme si zápas - zistili sme, čo fungovalo, čo nefungovalo. Môžeme sa odraziť od soboty, ale stále tvrdím, že je obrovský priestor na zlepšenie."

Senica bola pred našim súbojom neznáma, čo možno povedať k Nitre? "Určite ju po výsledku z prvého kola nepodceňujeme, každý zápas je iný. Potrebujeme byť plne koncentrovaní." Kondička sa ukázala ako naša zbraňa na Záhorí, rozhodneme ňou na domácej, "horúcej" umelej ploche? "Nevieme, v akej kondícii je Nitra. Preto si nedovolím tvrdiť, či budeme dominovať. Naši hráči však anglické týždňe zvládnu po fyzickej stránke. Človek nikdy nevie, čo prinesie samotný zápas. Domáce prostredie a naša filozofia nám velí jasne." Dobré správy idú aj ohľadom zdravotného stavu. "Nemáme hlásené žiadne "boľačky" ani šrámy, takže na Nitru pôjdeme v plnej sile."

Čaká nás prvý domáci zápas sezóny, výhra 4:0 zo Senice nemôže byť lepšou pozvánkou pre fanúšikov. „S tým úplne súhlasím. Po takomto výsledku by nás mali prísť povzbudiť aj fanúšikovia. Mužstvo je celý čas vo vývoji, no dá sa na neho pozerať. Neviem si predstaviť iný moment, keď hráme doma po dlhšom čase a mali by byť pri nás. Takto sa tvorí nielen kolektív, ale celé spojenie futbalovej rodiny MŠK. Fanúšik má byť hrdý na hráča a hráč má robiť všetko pre to, aby bol na neho divák takisto hrdý," dodáva rodák z Čierneho, ktorý v utorok bude stáť pred lavičkou MŠK v 11. ligovom stretnutí.


cieľ rovnaký, potvrdiť to aj doma

Štart do ročníka vyšiel aj obrane MŠK, ktorá si udržala konto. Na jej pravom kraji stál Kristián Vallo, ktorý si okrem defenzívnych úloh pripísal aj asistenciu na gól. Ako nadviazať na sobotu aj proti Nitre?


rozhodcovia

Utorkové 2. kolo, ktoré má výkop o 19:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Filip Glova, na čiarach asistujú František Ferenc a Martin Vitko.


pre fanúšikov

Pred samotným vstupom na štadión sa znova môžete tešiť na Bulletin MŠK, tentoraz v novom vzhľade:

  • podrobne si predstavíme súpera.
  • S trénerom Pavlom Staňom o dominantnom výsledku zo Senice, pozícii favorita či kondičke tímu.
  • V dialógu sme sa porozprávali tentokrát s Vahanom Bichakhchyanom - o jeho góle hlavičkou, kopačkách NIKE či vzťahu k Žiline.
  • Štatisticky si podrobne rozoberieme Miroslava Gona a jeho parametre zo Senice.
  • Dobrú správu na sobotu prinesieme pre všetkých držiteľov permanentiek.

Pred stretnutím bude otvorený aj Fanshop MŠK (14:00 - 20:00).


sedenie pre fanúšikov na východnej

Na základe stále platných nariadení a pokynov z Úradu verejného zdravotníctva sa môže zúčastniť hromadného podujatia maximálne 50% divákov z kapacity štadióna. Je prikázané sedenie v každom druhom rade.

  • ZÁPADNÁ TRIBÚNA vyhradená pre organizačné zložky zápasu, médiá, Business boxy a držiteľov permanentných kariet do sektoru VIP-C a VIP-D. Sedenie bude riadené usporiadateľmi.
  • Pre všetkých ostatných držiteľov permanentiek bude vyhradená VÝCHODNÁ TRIBÚNA, pričom rovnako budú dohliadať a riadiť alternatívne sedenie usporiadatelia zápasu.
  • Pre fanúšikovskú skupinu Ultras bude otvorená SEVERNÁ TRIBÚNA.

Dôrazne žiadame o rešpektovanie a dodržiavanie všetkých predpisov.


Vstupenky

Vstupenky za zápas si môžete zakúpiť cez Ticketportal alebo priamo pred zápasom na pokladni:

  • UTOROK 11. AUGUSTA | 17:00 - 19:45 | Pokladňa MŠK (Uhoľná ulica | pri Fanshope MŠK).

Fotogalérie