Šošoni konečne v zápasovom nasadení, Podbrezovú zdolali 3:2
Góly: 7. Paur, 20. Ďuriš, 67. Myslovič (pok. kop) - 27. Paraj, 34. Trapanovski
Petráš (46. Belko) - Sluka (71. Suľa), Rusnák (71. Barbora), Kopas (58. Kiwior), Minárik, Ďuriš, Bernát (58. Kaprálik), Gono, Myslovič, Iľko (58. Goljan), Paur (58. Kurminowski)

FK Železiarne Podbrezová
Rehák - Kováčik, Jenat, Paraj, Galčík (23. Petrák), Kanu, Ďatko, Krčula (73. Szetei), Špyrka, Trapanovski (79. Pastorek), Koleň
Za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení si futbalisti MŠK Žilina zmerali sily v rámci tréningu s futbalistami FK Železiarne Podbrezová. S vynoveným kádrom sme išli rýchlo do dvojgólového vedenia, to sme však ešte do polčasu stratili. Gólové preteky sa po prestávke upokojili, vedenie sme napokon strhli opäť na svoju stranu a po 84 dňoch núteného voľna sme sa znova tešili z víťazstva.

Po dlhej pauze od zápasov sa zverenci trénera Pavla Staňa konečne predstavili aspoň v tréningovom dueli proti Podbrezovej. Náš kormidelník zvolil zaujímavú zostavu, ktorá sa mu odvďačila proti druholigistovi úvodnou aktivitou a aj gólom. V 7. minúte po ľavej strane vnikol do šestnástky Podbrezovej Ján Bernát, ktorý to prízemným centrom naservíroval Jakubovi Paurovi a šošoni viedli - 1:0. Ďalšiu prácu mal Rehák v bráne hostí po strele Patrika Mysloviča v 13. minúte, ktorú sa mi podarilo skrotiť až na dvakrát. Aj náš druhý gól prišiel z ľavej strany, lopta sa spätnou prihrávkou Od Miroslava Gona dostala na jedenástku k Dávidovi Ďurišovi, ktorý nešpekuloval a tvrdou strelou prepálil loptu až do siete - 2:0. Podbrezová sa však nevzdala, naopak, v 27. minúte po rohovom kope vyskočil najvyššie Paraj a znížil. To nebolo všetko, o sedem minút neskôr sa krásne uvoľnil Trapanovski a aj s prispením teču prestrelil Petráša v našej bráne. Začínalo sa tak odznova, a ani jedno z mužstiev nepoľavilo do konca polčasu vo svojom behavom štýle.

Druhý polčas nezačal gólovo ako ten prvý, hoci v 54. minúte sa triaslo brvno po bombe Adama Kopasa. Z pokračujúcej akcie sa neujala ani dorážka Kuba Paura. Pred uplynutím hodiny hry prišlo k štvornásobnému striedaniu v našich radoch, a práve dvojica čerstvých hráčov - Adam Goljan a Dawid Kurminowski sa takmer postarala o naše opätovné vedenie. Druhého menovaného však Rehák vychytal. Napokon sa to podarilo Patrikovi Myslovičovi z penalty po tom, čo hral súper rukou v pokutovom území. "Myslo" chladnokrvne premenil pokutový kop a žltozelení znova viedli - 3:2. Mikrosúboj Kurminowski - Rehák sme mohli vidieť aj v 83. minúte, znova však z neho vyšiel víťazne podbrezovský brankár. V 87. minúte dostal až príliš veľa priestoru pri zakončení Koleň, našťastie pre nás mieril vedľa. V 90. minúte po priamom kope napol iba bočnú sieť Gono, skóre sa už nemenilo, a tak sme si po dlhej prestávke v rámci tréningového zápasu poradili s Podbrezovou 3:2.

"Konečne sa hralo, za čo sme veľmi vďační. Prvý polčas bol z našej strany kvalitný, pracovali sme na góly, ktoré aj prišli. Súper znížil po štandardke, kde sme spravili ojedinelú chybu a ihneď nás potrestal aj z ďalšej šance. To je pre nás mementom, musíme si dať na to pozor. Druhé dejstvo už nebolo z našej strany tak precízne, ale zlomili sme to napokon na našu stranu. Všetci v zostave majú chuť pracovať, konkurencia je základ a hráči sa vzájomne ťahajú vyššie. Musia medzi sebou bojovať o miesto. Dnes to splnilo účel, videli sme, kde sa môžeme zlepšiť. Chalani to slušne odmakali a po náročnom tréningovom procese to bolo z ich strany fajn."
Patrik Myslovič, záložník MŠK Žilina
"Určite máme veľkú radosť, že sme si po dlhom čase mohli zahrať. Všetkým nám to veľmi chýbalo. Vstúpili sme do stretnutia fajn, boli sme lepší a podarilo sa nám streliť dva góly, pričom súpera sme k ničomu nepustili. Bohužiaľ, rýchlo sme prišli o vedenie a hra sa vyrovnala. V druhom polčase sme išli za víťazstvom, čo sa nám napokon podarilo. Mne osobne zápas veľmi chutil, preto som si veril aj na penaltu. V zálohe sa nám hralo fajn, poznáme sa už s chalanmi dlhšie, vedeli sme sa zastúpiť. Tréningy bez zápasov boli náročné, trochu sme cítili únavu, ale tá bola primeraná. Napriek tomu, že išlo iba o tréningový zápas, brali sme ho ako ostrý, ligový duel a chceli sme zvíťaziť. Určite nás to môže nakopnúť do ďalšej práce."