S Trebišovom sme sa vytrápili v koncovke, je z toho iba remíza 2:2
Góly: 14. vlastný gól, 62. Anang - 49. Wisdom, 85. Tereshchenko
Rozhodca: Valent - Hrenák, Ralbovský
Teplan - Anang (88. Kostúr), Kopas, Nemčík, Bari - Gamboš (59. Diaz), Fazlagić, Myslovič - Kaprálik, Goljan (77. Holáň), Iľko

Slavoj Trebišov
Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Wisdom (77. Rizie), Issa (90. Vodilka), Begala (77. Sitarčík), Radovanović (46. Tereshchenko), Chovan (46. Skiba), Šimko, Špak
V 9. kole II. ligy hostili futbalisti MŠK Žilina B pod Dubňom Trebišov. Ako predznamenal tréner Norbert Guľa v preview, čakal nás defenzívny súper, čo sa aj potvrdilo. Napriek dostatku šancí sa ujal v prvej polovici iba center Kristiána Bariho. Po zmene strán hostia vyrovnali, no nám sa veľkou snahou predsa len podarilo streliť druhý gól. Tesný náskok sme ale neudržali päť minút pred koncom, a tak sme znova napriek veľkej prevahe nezvíťazili.

V týždňovom kole proti Trebišovu pomohli rezerve viacerí hráči "A"-tímu, ktorých bolo od začiatku na trávniku a najmä v našej hre cítiť.

Úvod bol síce opatrný a brankári museli krotiť iba nepresné centre, no po jednom takom sme sa tešili z gólu. Z ľavej strany hľadal Kristián Bari vzdušnou prihrávkou spoluhráčov v šestnástke, center si zrazil hlavou do vlastnej bráne jeden z trebišovských obrancov a šošoni viedli - 1:0. Hra sa odvíjala aj naďalej na polovici Trebišova, šťastie skúšal prudkou strelou Patrik Myslovič v 24. minúte, avšak teč hostí znamenal iba rohový kop. Zastreľoval sa aj Adam Kopas, ktorý niekoľkými jedovatými strelami testoval Vincléra. Druhý gól nepridal ani Adrián Kaprálik, ktorého pokusu znova zabránili obrancovia v bielom. Mladý krídelník sa netešil ani po sóle v 35. minúte, keď sa preštrikoval cez súperovu defenzívu, ale v zakončení už nemal dostatok síl a obrancovia mu tam stihli vložiť nohu. Mohlo nás to mrzieť v 39. minúte, kedy sme chybovali pri rozohrávke, no ani prečíslenie Trebišovčanov, ktoré zakončil Chovan, vážnejšie neohrozilo Mareka Teplana v našej bráne. Kaprálikovi to nepadlo ani do tretice, sám si spracoval loptu, prešprintoval obrancov, avšak prízemné zakončenie sa krútilo od brány. Prvé dejstvo zakončila hlavička hosťujúceho Radovanovića z rohového kopu, ktorá letela našťastie vedľa.

Druhý polčas otvoril nebezpečný center Adama Goljana, na druhej stranu mu sekundoval Tereshchenko, ktorý svojou strelou vystrašil Teplana. O minútu už bolo vyrovnané, Trebišovu vyšla kombinačná akcia, po ktorej sa pred nášho gólmana dostal Wisdom a k tyči vyrovnal. Začínalo sa tak odznova, žltozelení znova museli dobýjať trebišovskú defenzívnu stenu. Tá povolila v 62. minúte, kedy si zľava zbehol Patrik Iľko, na zadnej tyči našiel Bensona Ananga, ktorý sa s tým nemaznal a bombou nás znova poslal do jednogólového trháku - 2:1. Trebišov nás však trápil po ojedinelých výpadoch, v 75. minúte sme si vyfúkli po strele Issu, ktorú skryl Teplan. Nedáš-dostaneš sa znova potvrdilo, žltozelení za nevyužité šance pykali, Tereshchenko v 85. minúte vystrelil, lopta sa odrazila v húštine tiel a oblúčikom zapadla za Teplana. V závere unikal striedajúci Adam Kostúr, hosťujúci Katunský ho fauloval a v záverečných minútach sme tak pri našej veľkej snahe mali aj početnú výhodu. V nich vychytal Vinclér viacero tutoviek, pri ktorých sme sa už-už radovali.

Aj napriek jasnej dominancii sme znova vyhoreli v koncovke a proti Trebišovu si pripisujeme do tabuľky iba bod.

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B
"Znova krutý výsledok. Snažili sme sa hrať, otvárať defenzívne ladeného súpera celý zápas. Aj sa nám to podarilo, ale inkasovali sme po strate lopty v strede poľa. Reakcia bola dobrá, znova sme viedli, no nemôžeme sa nám stávať to, čo v závere. Po štandardnej situácii sme dostali vyrovnávajúci gól, kedy nám chýbala v pokutovom území energia, koučing a agresivita. Necháme si streliť takýto hlúpy gól. Potom sme už so zápasom nedokázali nič spraviť. Nedokázali sme v priebehu stretnutia odskočiť, premeniť šance, a tak sa nám to vypomstilo."
Kristián Bari, obranca MŠK Žilina B
"Celý zápas sme dominovali, ale chýbala nám efektivita v koncovke. Keby sme strelili góly už na začiatku, tak je to úplne iný zápas. Veľká škoda, pretože sme stratili dva body a možno aj viac, pretože pre nás išlo o šesťbodový duel. Hoci sme vyhrávali, nedokázali sme odskočiť súperovi, ten žil a potrestal nás z pár šancí. Dnes sme jednoducho nevedeli dať gól ani po tutovkách."