Góly: 52. Jambor, 83. Kaprálik - 5. Tandara, 55. Turyna, 61. Hrdlička
Rozhodca: Matula - Hrivo, Nemček
Slávik - Leitner, Minárik, Nemčík - Kopásek (46. Rusnák), Sauer, Gidi (64. Anang), Bari - Kaprálik, Jambor, Bile (64. Essomba (69. Bile))

FK Třinec
Hasalík (46. Adamuška) - Tandara (46. Hrdlička), Hýbl (46. Gembický), Holík, Jursa (46. Aw), Juřena (46. Straňák), Samiec (46. Bernardinho), Foltyn (46. Szewieczek), Brak, Kania (46. Machuča), Habusta (46. Turyna)
Sobotné poludnie patrilo ďalšiemu prípravnému zápasu Šošonov, tentoraz s poradovým číslom päť proti českému Třincu. Súper išiel rýchlo do vedenia a nám, naopak, robilo problém dostať sa do zakončenia cez pozornú defenzívu. Kaprálikove brvno neodklialo do polčasu třineckú bránu, gólová radosť žltozelených prišla až po zmene strán. Presadili sa však aj hostia, a tak po strede zaznamenávame s ďalšími "železiarmi" identickú prehru 2:3.

ZÁZNAM ZÁPASU

Tréneri pod vedením Jaroslava Hynka to proti českému druholigistovi tentokrát vyskladali už aj so Sammym Gidim v strede, ktorý sa po drobnom zranení proti Györu vrátil do zostavy. V nej sa predstavil opäť aj mladý Afričan Erick Bile.

Predpokladaná dominancia a očakávané držanie lopty neplatili tak celkom od začiatku stretnutia. V 5. minúte nás totiž schladil náš kmeňový hráč Marián Tandara, ktorý sa pretlačil k centru od Kaniu a poslal hostí do vedenia. Gól Čechov povzbudil, Holík v dobrej pozícii našťastie pre naše farby netrafil bránu. Chytiť sme sa mohli po priamom kope Kristiána Bariho, mieril to ponad múr k tyči. Hasalík v bráne hostí bol proti a poradil si aj s dorážkou Tima Jambora. Bari sa predieral do zakončenia aj v 20. minúte, nepochodil proti hradbe tiel. K streleckému pokusu sa odhodlal aj Mário Sauer, pravačka letela nad. Postupne sme preberali iniciatívu, no hostia nám toho veľa nedovoľovali a prichádzali straty v strede poľa. Navyše, v 30. minúte sa vyhol ofsajdu Juřena a iba výborný zákrok Slávika nás udržal pri jednogólovom manku. Z protiútoku mohlo byť vyrovnané, lopta si však zahrala biliard s brvnom po bombe Adriána Kaprálika. Snahu žltozeleným nemožno uprieť, chýbalo však lepšie riešenie vo finálnej fáze, myšlienka. Gólovo nás neokrial ani Bile, ktorý síce vyskočil na center Kaprálika najvyššie, no hlavičkou neprekvapil pred prestávkou Hasalíka. Polčasové manko nezmazal ani Bari, ktorý znova z priameho kopu ľavačkou neprekonal českého gólmana.

Po zmene strán sme vyrukovali s jedinou zmenou, Sama Kopáska nahradil Matúš Rusnák. Česi vyšli na trávnik až s deviatkou čerstvých futbalistov. Jeden z dvojice prvopolčasových - Holík - pálil hneď v 46. minúte, Slávik jeho prízemný pokus skryl. Konečne to prišlo v 52. minúte, a to najmä zásluhou prienikovej prihrávky od Gidiho. Afričan to ideálne načasoval do behu Rusnákovi, ktorého prihrávka našla Jambora a hneď to bolo veselšie - 1:1. Nie však nadlho. Do našej otvorenej obrany po strate lopty v strede ihriska sa vrútil Szewieczek, kľučkami sa zbavil obrancov MŠK a na zlatom podnose naservíroval gól do prázdnej brány Turynovi. Hostia tak znova viedli, pričom priebežný stav im vyhovoval a mohli sa sústrediť na brejky. Po ďalšom zakončoval Gembický nad. Stopercentnú tutovku na ďalšie vyrovnanie mal na kopačke Kaprálik, z druhej vlny však z ideálnej pozície v 60. minúte prestrelil. Ako sa to má robiť, nám na druhej strane ihriska ukázal Hrdlička, ktorý možno ešte z menej výhodného miesta ako Kaprálik predtým napol našu sieť po tretíkrát. Potom prišlo na rad naše dvojité striedanie, na trávnik sa dostala dvojica Benson Anang a Loic Essomba. Stále nám to však viazlo v strede ihriska, kde sme sa nevedeli dostať cez líniu súpera. A to ešte Bernardinha, ktorého si našiel center na zadnej tyči, vychytal Slávik. Situácia zo 72. minúty dokumentuje zápas - dobýjanie prehustenej šestnástky súpera, do ktorej sme sa ako tak dostali, no neprišlo zakončenie. Hynkovci sa naháňali za druhým gólom v záverečnej pasáži zápasu, čo sa podarilo v 83. minúte po rýchlej výmene lôpt v strede trávnika a následnom centri z ľavej strany. Bari to ideálne posadil na hlavu Kaprálika, a tak bolo v hre aj vyrovnanie. Kapo k nemu nebol príliš vzdialený v 85. minúte, sprava napol iba bočnú sieť. Centre tam lietali do posledných sekúnd, tretieho gólu z našich kopačiek sme sa ale nedočkali ani po snahe Bileho.

Po železiaroch z Podbrezovej prišla prehra aj proti železiarom z Třinca. Anglické týždne skončili, teraz čaká Šošonov v zimnej príprave už iba posledný duel. V generálke na ligu vyzvú v sobotu 4. februára od 13:00 hod. opäť druholigistu z Česka - celok MFK Karviná.

"Prístup chalanov bol dnes fajn, bolo to odmakané. Proti takému hlbokému bloku súpera je však potrebná väčšia dynamika prihrávok i pohybu, čo nás dnes brzdilo. Po zmene strán sme urobili drobné zmeny v detailoch, súper sa ešte viac zatiahol a treba povedať, že v tom hral vynikajúco. Nám to ukázalo veľa vecí, ktoré je potrebné zrýchliť, zlepšiť súčinnosť formácií. Máme 14 dní na to, aby sme to doladili, našli recept na takýto blok, ktorý nás môže čakať aj v lige. Aj napriek tomu sme si našli cestu k bráne, dali sme dva góly. Eliminovať však treba efektivitu súpera a našu defenzívu. Útok nám možno prinesie divákov a góly, no defenzíva nám prinesie výsledky. Pracujeme na tom, no rotácia zostavy či individuálne chyby to v posledných zápasoch negujú. Potrebujeme pridať na agresivite, brejky súperov musíme ustáť lepšie. Najnáročnejšia fáza teraz finišovala, nasledujúce dni už budeme ladiť veci, detaily. Nedáme tam už nič navyše, 14 dní je na to optimum. Nerobíme paniku, mužstvo je pracovité a stále to vnímame pozitívne. Bolo toho teraz dosť, máme aj rovnakú spätnú väzbu od hráčov. Až liga nám ukáže zrkadlo."
Samuel Gidi, záložník MŠK Žilina

"Zápas nebol z našej strany zlý, no ťažko sme si hľadali cestu k bráne cez pozorne brániaceho a kompaktného súpera. Snažili sme sa vytvárať si príležitosti, cestičky, no aj keď prišli, minuli sme bránu. To bránenie ale musíme zlepšiť, celý tím sa v tomto musí zlepšiť. Ľahko inkasujeme, o to viac sa nadrieme potom vpredu. Prehry nám nepomáhajú v nabudovaní sebavedomia, ale makáme a musíme myslieť pozitívne. Stále je tu priestor na zlepšenie, urobíme maximum, aby to bolo do ligy vidieť."