Fauly: 10:17

Belko - Rusnák, Leitner, Nemčík (C), Bari - Myslovič, Kopas, Gidi (80. Stojchevski) - Kaprálik (74. Iľko), Jambor (87. Galčík), Ďuriš

FK Železiarne Podbrezová
Ludha (C) – M. Bartoš, Bakaľa, Grešák – Vasiľ, Paraj (73. Bariš), Grendel (64. Kukoľ), Ďatko – Cobnan (87. Masaryk), Kuzma, Pavúk (46. Breznaník)
Tretí piatkový zápas pod Dubňom nepriniesol našu tretiu domácu výhru. Očakávaný otvorený futbal ovplyvnila prísna červená karta v našej obrane, ktorá nás zmenila prevažne na brániaci sa tím. Aj napriek tomu sme bojovali, držali Podbrezovú na dištanc a takmer udolovali pozitívny výsledok. Pre nás veľmi kruté pravidlo nedáš-dostaneš platilo v nadstavenom čase, kedy hostia napokon z ojedinelej šance rozhodli o najtesnejšej, šťastnej výhre.

Tréner Jaroslav Hynek dal aj napriek nevydarenému utorku príležitosť takmer totožnej jedenástke, ktorá tak mohla splatiť reparát a revanšovať sa. Jedinou zmenou bola krídelná pozícia, kde pred Rolandom Galčíkom dostal prednosť Adrián Kaprálik.

Krokom od úvodu nešetril ani jeden z tímov, viac na polovici súpera bola hosťujúca Podbrezová, ktorá z toho vyťažila iba rohové kopy. My sme naše ostrie ukázali v 11. minúte, kedy Myslovič dobehol zdanlivo stratenú loptu, zoťal ho však vybehnutý brankár Ludha, ktorý mohol pokojne vidieť červenú kartu. Na tú sme si ešte museli počkať... Z následného priameho kopu sme to ale prekombinovali a neohrozili zakončením hosťujúcu bránu. Naopak, ostrými pálili železiari, no Belko istými zákrokmi dodával potrebný pokoj celej defenzíve. Ofenzíva žltozelených hrala jednoducho, nakopávané lopty nám ale úspech neprinášali. Zásadný moment prišiel v 22. minúte, kedy sme prehrali súboj pri čiare, Cobnan si v behu posunul loptu a Nemčík ho na rohu šestnástky zastavil nedovolene. Na prekvapenie všetkých išiel rozhodca k monitoru a rozhodol sa zmeniť svoje predošlé žlté upozornenie pre nášho obrancu. Napokon po zhliadnutí opakovaného záznamu udelil veľmi prísnu červenú kartu pre nášho kapitána. Na stopéra sa tak zasunul Adam Kopas, striedania sme si nechali na neskôr. Dlhá presilovka preklopila optickú prevahu jasne na stranu hostí, napriek tomu sme ušli obrane Podbrezovej, pri súboji Jambora však ostala píšťaľka i monitor VAR-u nemý. V oslabení sme museli hrať rozumne, uskákavali sme súboje. V 39. minúte Myslovič pálil ľavačkou iba do opornej tyče brány. Podpora išla aj z tribún, to keď znova unikol Jambor, Ludha sa poriadne natiahol a vyrazil strelu na roh. Až šesťminútový nadstavený čas sa odohrával pred našou šestnástkou, vydržali sme nápor po centrovaných loptách a do kabín odchádzali bez gólov.

Súdržnosť, to bolo to najpodstatnejšie pred druhým polčasom z kabíny MŠK. A to sa prakticky celý druhý polčas darilo. V 53. minúte Dávid Ďuriš odcentroval, Grešák v poslednej chvíli zachraňoval odkopom. Náš krídelník o štyri minúty aj strieľal a aj napol sieť. Bola to však len vonkajšia strana siete a navyše z ofsajdového postavenia. Hostia nás obliehali, my sme ale mali na kopačkách tutovky. To keď Jambor zapol od stredového kruhu, prešprintoval obrancov v bielom, zoči-voči Ludhovi ale zjavne vyčerpaný z vyše 50-metrového šprintu neuspel. Naďalej sme sa tak spoliehali na dlhé nákopy, po jednom z nich nasledoval náš priamy kop. Kopas napriahol, trafil aj bránu, no Ludha loptu pokryl. Stále sme však museli predovšetkým brániť, natlačení pred vlastnou šestnástkou sme odolali aj štipľavému pokusu Ďatka z 82. minúty. Belo čaroval aj po následnom rohu, kedy zblízka v skrumáži nedovolil lopte prejsť za jeho chrbát po doťuknutí Breznaníka. Chlapci, bojovať - sa ozývalo z tribún. Vypočuť fanúšikov mohol Myslovič, jeho ľavačka našla znova len pripraveného Ludhu. Vykúpiť nás mohol v nadstavenom čase striedajúci Galčík, ktorý sa nečakane dostal za dvojicu obrancov, znova však napálil loptu do pred ním stojaceho Ludhu. Kruté rozuzlenie zápasu čakalo pred druhou šestnástkou, Belko vyrazil nepríjemný center iba pred voľného Masaryka, ktorý so šťastím dopravil loptu do siete. Na odpoveď sme sa už nezmohli, a tak sme po prvej domácej prehre oprávnene cítili krivdu.

Anglický týždeň pokračuje aj v najbližších dňoch, tentoraz ale vymeníme ligové povinnosti za tie pohárové. Už 54. ročník Slovenského pohára odštartujeme v utorok o 16:00 u piatoligistu v Príbelciach.

"Pozornosť zápasu smeruje najmä k rozhodnutiam rozhodcov. Každý to nejak vnímame a stáva sa to aj v iných stretnutiach, je to súčasťou futbalu... Nechcem to komentovať. Chcem sa teda zamerať na pozitívne veci - zvládali sme to prakticky aj o jedného hráča menej až do nadstaveného času, kedy sme trochu podcenili jednu situáciu. Zápas sme mohli doviesť minimálne do remízového výsledku. Lebo aj o desiatich sme mali väčšie šance, a dá sa povedať, že som nespokojný s tým, že sme nestrelili gól. Každopádne mužstvo odviedlo kvalitnú prácu a ukázalo, že žilinskí mladíci sa nenechajú otĺkať. Súboje vieme zvádzať a verím, že aj o jedenástich v nich budeme úspešní. Dva sme však nezvládli - pred vylúčením Nemčíka pri čiare a v nadstavenom čase, kedy z toho pramenil gól. Tím každopádne predviedol srdnatý výkon, pri ktorom sme si siahli na takú úroveň súbojov, na ktorú sme si mali siahnuť. Dalo nám to spätnú väzbu, že to jednoducho vieme, a to musíme udržať."
Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová
"Považujem to za krutú prehru pre domácich, šťastné víťazstvo pre nás. Som spokojný s tým, ako sme hrali do vylúčenia, potom prišla sterilita. Vážime si, že sme tu zvíťazili, ale v druhom polčase sme hrali veľmi pomaly. Domáci sa zatiahli a majú abnormálne rýchlych hráčov. Videl som na hráčoch trošičku frustrácie, že nám to nejde. Chýbala nám trpezlivosť, potom robíte chyby. Súper hrozil z protiútokov, keby sme dostali od Galčíka na 0:1, nemohli by sme sa čudovať. Podržal nás Ludha. Napokon nás vytiahol z "brindy" mladý Masaryk. Vážime si, že máme zo Žiliny tri body."
Kristián Bari, obranca MŠK Žilina

"Celý zápas sme prakticky hrali o jedného menej, takže to bolo náročné. Bojovali sme, bránili výsledok, no napokon nás zlomil nadstavený čas. Zomkli sme sa, poctivo sme sa dopĺňali a nemohli sme tak riskovať. Paradoxne sme mali góloviek viac my, pred inkasovaným gólom sme mali tutovku, ktorá nás mohla odvďačiť za bojovný výkon. Na zásluhy sa nehrá, no cítime krivdu, lebo dnes sme si zaslúžili bodovať."