Na Skalicu naladení vítazne, v snehovej fujavici víťazná generálka
Góly: 43. Jambor, 62. Stojchevski, 72. Kopásek
Rozhodca: Papuča - Matula, Hrivo
Belko - Leitner (80. Kopas), Stojchevski, Nemčík (C) (46. Minárik) - Kopásek (72. Rusnák), Iľko, Sauer (46. Gidi), Bari (72. Owusu) - Kaprálik, Jambor, Galčík

MFK Karviná
Noumann (46. Ciupa) - Boháč (46. D. Moses), Soukeník, Málek (46. Motyčka), Bederka, Bartl, Žídek (C) (46. Rezek), Budínský (46. Ezeh), Mikuš (46. J. Teplan), Boateng (46. Memić), D. Krčík (46. Vrba)
Generálkou proti Karvinej dali Šošoni napokon víťaznú bodku za zimnou prípravou. Tak ako sa pod Dubňom v sobotu striedala fujavica so slnkom, tak sa striedali naše lepšie i slabšie pasáže. Vyrovnaný duel rozlúskla gólová strela Tima Jambora a dve dorážky po zmene strán. Týždeň pred začiatkom ligy sme sa na ňu v poriadnej snehovej nádielke naladili výhrou 3:0.

V prípravnom zápase číslo šesť, ktorý sa napriek snehovej nádielke odohral na výborne pripravenom ihrisko pod Dubňom, už základná zostava pripomínala skladbu aj pre ostrý ligový duel proti Skalici. Tréner Jaroslav Hynek už mohol počítať v strede poľa s Patrikom Iľkom, na krídle nastúpil Roland Galčík.

V úvode sme boli my tí aktívnejší, pred Noumanna letelo niekoľko centrov, priame zakončenie ale v prvých minútach neprišlo. Naopak, hostia nielenže zakončili, ale v 9. minúte mohli ísť do vedenia, keď dostal vo vnútri vápna veľa priestoru Málek. S jeho prízemným centrom si ale Belko poradil. Belo vyšiel víťazne z tohto mikrosúboja aj o štyri minúty neskôr, Málek sa pokúšal zakončovať pätičkou. Skúseného súpera sme potrebovali otvárať, práve preto prišla šanca po rýchlom brejku. Zakončoval Mário Sauer a vybojoval len roh. Karviná sa s pribúdajúcim časom i snehom dostávala pred našu bránu častejšie. Rovnako to však ako na našej strane bolo bez tutovky či výraznejšej práce pre narodeninového oslávenca v našej bráne. Hra sa po polhodine hry viac vyrovnala, pred Noumanna sa dostal v 34. minúte aktívny Sauer, z uhla a veľkej blízkosti ho však nedokázal obstreliť. V lepšej pozícii sa po vyvedení lopty od kapitána Nemčíka ocitol Samo Kopásek, zaváhal však so strelou a následnú kľučku mu hostia vystihli. Rozmrazila nás až 43. minúta a akcia z ľavej strany, kedy sa dôrazom presadil v šestnástke Kristián Bari. Ideálnou prihrávkou po zemi našiel Tima Jambora, ktorý to rutinérsky upratal do brány hostí - 1:0. Ešte do prestávky však mohlo byť vyrovnané, defenzíva však pri rohových kopoch i následnej neprehľadnej situácii odolala s čistým kontom.

Navýšiť naše vedenie mohol po zmene strán, kedy už na trávniku nastúpila dvojica Minárik, Gidi, rýchly Kaprálik. Loptu za obranu si však nedokázal spracovať ideálne. Po hluchšej pasáži sme udreli v 62. minúte po druhýkrát. A to vďaka chybe gólmana hostí. Ciupa sa ale najskôr vyznamenal po signáli z priameho kopu, kedy vychytal Galčíka. Viac už asi myslel na rýchlu rozohrávku, lopta mu vypadla a Andrej Stojchevski nemal problém doraziť loptu do opustenej brány Čechov - 2:0. Hostia hrýzli, v permanencii tak museli byť predovšetkým Belkove rukavice, ktorými sťahoval zo vzduchu viaceré nebezpečné centre českého druholigistu. Rukavice pravdepodobne nelepili hosťujúcemu brankárovi, ktorý nedokázal skrotiť center Bariho a na bránkovej čiare doklepol loptu do siete úspešne Samo Kopásek - 3:0. V závere Belovi nepokazili čisté ani viaceré črtajúce sa brejky súpera, a tak sme napokon zimnú prípravu zavŕšili výhrou na nulu.

Zimnú drinu budú môcť Šošoni zúročiť v lige už budúci víkend. Jarnú časť odštartujeme doma v sobotu 11. februára od 15:00 hod. proti Skalici. Vstupenky sú už v predaji.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Fanúšikom ešte raz ďakujem za ústretovosť v rámci dnešného uzatvorenia zápasu. S výsledkom sme spokojní. Vyhrať zápas na nulu a streliť tri góly je skvelé. To sa nám v doterajšom priebehu prípravy nepodarilo. Aj góly padli po akciách, ktoré trénujeme. Prvý presný zásah sme strelili po peknej kolmej akcii, ďalší sme zase pridali po krásnej druhej lopte zo štandardky a tretí bol otázkou silného dôrazu. Na druhej strane, stále je na čom pracovať. V ďalších príležitostiach sme si často vybrali zlé pozície, z ktorých sa len ťažko skóruje. A určite musíme zlepšiť mentálne nastavenie, pretože sme súpera pustili do obrovskej šance hneď v úvode kvôli našej ľahkovážnosti. Vo zvyšnom priebehu prvého polčasu tam tiež boli veci na zdvihnutý prst. Z tohto hľadiska sme mali veľké rezervy. Prístup niektorých hráčov sa už nemôže opakovať. Určite teraz nemôžeme jasať, že sme vyhrali 3:0 a udržali nulu. Ako pozitívum ale vidím napríklad to, že sme dokázali zareagovať na zmenu rozostavenia súpera. Teraz máme ešte týždeň na zapracovanie podnetov z dneška. Ak sa nám to podarí odstrániť, tak máme veľkú šancu. Verím, že to bude už iba lepšie a lepšie."
Roland Galčík, útočník MŠK Žilina
„Som veľmi rád, že som späť, naplno som sa pripojil k tímu a bol dnes súčasťou zostavy. Ťažko sa nám hrá do hlbokého bloku, avšak veľa podobných situácií nás môže čakať aj proti Skalici. Sme radi, že sme si to dnes vyskúšali, Karviná nám tak mohla dať akýsi návod ako uspieť. Hlavne musíme byť trpezliví a veriť tomu. Navyše vzadu sme udržali nulu, v príprave sme tomu venovali veľa času, defenzíva sa každým zápasom lepší. V zime sme urobili kus roboty, stále je to však cesta. Sme teda dobre pripravení na ligu, ale pred nami je ešte veľa práce.“
Andrej Stojchevski, obranca MŠK Žilina
"Sme radi, že sme prípravu zakončili výhrou, a dobre sa tak naladili na ligu. Vytvorili sme si dostatok šancí a v obrane sme poctivo bránili. Počasie bolo síce dnes trochu šialené, ale rovnaké pre oba tímy. Dôležité však je, že sme vyhrali, čo nás určite povzbudí pred budúcim týždňom. Navyše, čisté konto poteší v každom dueli, obzvlášť keď to je generálka na ligu. S nulou vzadu sa jednoduchšie vyhrávajú zápasy. Musím povedať, že v strede obrannej trojice sa mi hrá dobre. Každý z nás vie, čo má robiť a potom to ide ľahšie. Z mojej pozície sa snažím komunikovať a dávať pokyny ostatným hráčom. Myslím si, že na ligu sme kvalitne pripravení. Veľa sme trénovali, behali, taktiež sme strávili dostatok času taktickou prípravou na videu. Už sa tešíme na Skalicu."