Rozhodca: Vnuk
Volešák - Mabouka, Švejdík, Králik, Mazáň - Diaz, Pečovský, Škvarka (72. Michlík) - Špalek, Haskić (87. Letić), Hlohovský (79. Káčer)

MFK Skalica
Krnáč – Hlavatovič, Dobrotka, D. Hudák, Záhumenský – Mazan, Marek Hlinka, Neoveský (82. Ciprys), Šebesta – Piroska, Jakubek (12. P. Masaryk)
Tréner Adrián Guľa musel pre domáce stretnutie v Poprade urobiť v zostave vynútené zmeny. Zraneného Jakuba Paura, ktorý ostal v Žiline, nahradil na krídle Filip Hlohovský. Disciplinárne potrestaného Denisa Vavra zas zastúpil na stopérskej pozícii Ondřej Švejdík.

ZOSTRIH ZÁPASU

Prvú strelu na bránu vyslali hostia zo Skalice, Hlinka z veľkej diaľky neohrozil Miloša Volešáka. Žltozelení odpovedali oveľa nebezpečnejšie, Róbert Mazáň v 6. minúte vo výskoku neskrotil ťažkú loptu medzi tri žrde. V 9. minúte sa vyznamenal Miloš Volešák, ktorý na zemi chytil istý gól najlepšiemu strelcovi Skalice Jakubekovi. Ten sa pri zakončení dokonca zranil a musel opustiť ihrisko. Aj ďalšia naša šanca prišla po rohovom kope, tentokrát sa do vzduchu zavesil Ondřej Švejdík, no hlavou mieril iba do miest, kde stál pripravený Krnáč. Šošoni, hnaní aj skupinou fanúšikov v hľadisku, opäť mohli ísť do vedenia po hlavičke. Kapitán Viktor Pečovský posadil ideálny center na Nermina Haskića, ale ten v záklone mieril tesne vedľa pravej tyče. Miloš Volešák čaroval v 35. minúte, keď vytlačil na roh pokus Dobrotku. V úplnom závere sme pritlačili súpera pred vlastnú bránu, brankárovi hostí Krnáčovi vypadla lopta po rohu, ale Martin Králik nedokázal potrestať chybu gólom. Do šatní sa tak odchádzalo za bególového stavu.

Druhý polčas začal našou tutovkou, rýchly útok založil Ernest Mabouka, ktorý našiel zbiehajúceho Michala Škvarku. Ten videl úplne voľného Nermina Haskića, no zoči-voči brankárovi netrafil bránu. Nebezpečne pálil aj Michal Škvarka v 53. minúte, jeho pozdĺžna strela cez päťku tesne minula žrď Krnáčovej brány. Naši ožili, začali viac behať a hneď z toho boli šance. Bosniak si všetko vynahradil v 65. minúte, keď opäť po prihrávke Miša Škvarka tentoraz prekonal Krnáča k bližšej tyči. Hoci sa jej skalický brankár dotkol, nedokázal ju usmerniť mimo brány - 1:0. Dvorný asistent Mišo Škvarka hľadal aj do tretice Nermina Haskića, ktorému však chýbali milimetre. Akciu nedokázal zakončiť do gólu ani Nikolas Špalek z otočky. Po akcii šošonov prišlo prvé striedanie, keď Michala Škvarku nahradil Jakub Michlík. Práve ten bol pri zrode ďalšej akcie guľovcov, no Špalek ju nedoviedol do prihrávky na spoluhráčov. Hostia pohrozili v 75. minúte, dokonca sa radovali z gólu, no pre postavenie hráča mimo hry nemohol platiť. Poisťujúci gól mal na kopačke agilný Haskić, no na presnejšie zakončenie v 79. minúte mu neostalo síl. V závere sa vrhli hostia do útoku, z čoho vznikali naše prečíslenia. Ďalší gól už diváci v Poprade nevideli, hoci Švejdíkova a Letićova šanca si ho pýtali. Posledný domáci duel v sezóne sme tak zvládli a Skalicu sme do tretice zdolali.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Súper bol dobre organizovaný, húževnatý, hral statočne. Cez prestávku sme si vysvetlili, čo je potrebné zlepšiť. Zrýchlená hra a trpezlivosť chlapcov sa ukázala ako správna voľba. Dôverovali sme chalanom, som rád, že to takto skončilo, hoci to bol pôrod. Víťazstvo si ceníme. Nepremeníme vyložené šance, musíme na tom stále pracovať. Je však pozitívne, že mužstvo udržalo koncentráciu a čisté konto. Emócie patria do futbalu, všetci sme chceli, aby sa Nermin chytil, pretože práve on môže byť ten, kto zúročí tímovú prácu celého tímu."
Nermin Haskić, strelec gólu MŠK Žilina

"Z mojej strany to bol podobný zápas ako proti Bratislave. Pri prvej veľkej príležitosti som bol asi minútu sklamaný, ale zdvihol som hlavu a naďalej som veril. Mal som veľa šancí a dnes som na seba hrdý v tom, že som sa nevzdal. Nakoniec sa mi to podarilo. Zápas proti Slovanu nám zobral veľa energie aj emócií, preto nám to zo začiatku trvalo. Povzbudzovali sme sa v druhom polčase, sme radi za tri body."