ŽK: 35. De Marco, 64. Aliaksandr (obaja Michalovce)
Rozhodca: Pavlík
MFK Zemplín Michalovce
Kelemen - Sverčinskij, Chubutia, Vernon de Marco Morlacchi, Šimčák - S. Danko (84. Grič), T. Sedlák - Serečin (79. Hamuľak), Lukič (59. Bayón), Koscelník - Kunca

Mandous - Mabouka, Švejdík, Králik, Letić - Diaz, Káčer, Škvarka - Špalek, Haskić (39. Michlík), Hlohovský (67. Hučko)
Do posledného vystúpenia tohto ročníka urobili žltozelení niekoľko zmien. Nielenže dostal prednosť v bráne Aleš Mandous, naľavo Bojan Letić, ale premiérovo sme sa obliekli do bielych dresov, ktoré sa budú po zápase dražiť pre detské oddelenie žilinskej nemocnice.

Začiatok sa vyznačoval niekoľkými kombináciami po zemi na oboch stranách, v 7. minúte nezapršalo po našom prvom rohovom kope. Nebezpečnejšiu príležitosť mali domáci v 9. minúte, ale Kunca nenamieril do priestorov Mandousovej brány. Hneď z protiútoku sme sa mohli tešiť, no Michal Škvarka vystrelil iba do padajúceho Kelemena. Ďalšiu sľubnú strelu vypálil z ľavej strany Filip Hlohovský, no jeho projektil iba míňal ľavú tyč. Na domácej strane opäť unikal Kunca, náš brankár bol v strehu. V 19. minúte po našom priamom kope zastavilo hlavičku Martina Králika nielen brvno, ale aj zástavka postranného rozhodcu. Stretnutie sa muselo slušne zaplnenému hľadisku páčiť, oba tímy hrali odvážne a najmä ofenzívne. V 32. minúte vyšiel rýchly brejk domácim, keď Kunca v rýchlosti prekonal nášho vybiehajúceho gólmana. Ešte pred prestávkou sme museli nútene striedať, krívajúceho Nermina Haskića nahradil Jakub Michlík. Ten akurát dobehol k našej bráne, kde Michalovce zahrávali rohový kop, po ktorom sa tešili po druhýkrát. Koscelník si počkal na zadnej tyčke a bez problémov zvýšil vedenie. Okamžite sme sa mohli vrátiť do zápasu, no domácim pomohla nielen tyč, ale aj obetavý zákrok Kelemena, ktorý vychytal Miroslava Káčera. Kelemen držal čisté konto domácich aj v poslednej minúte prvého polčasu po hlave Ondřeja Švejdíka.

Druhý polčas začal zákrokom Aleša Mandousa, ktorému však predchádzalo ofsajdové postavenie domáceho hráča. Zemplín sa oproti prvému dejstvu viac stiahol a čakal na svojej polovici. Našu prvú strelu vyslal Filip Hlohovský, no zdvihol ju príliš vysoko. Ani z priameho kopu našej "13" neprišlo vážnejšie ohrozenie Kelemenovej brány. Naopak, za našu obranu sa dostal unikajúci Michalovčan, ktorého zastavil Ondřej Švejdík nedovolene a okamžite putoval pod sprchy. Domácim to vlialo vietor do plachiet, boli na koni, no Koscelník našu medzeru v zadných radoch, našťastie, nepotrestal. Viazla nám kombinácia, čo využívali domáci na prerušenie našich akcií, navyše nebezpečne hrozili z protiútokov. Po jednom z nich v 74. minúte vytiahol ďalší zákrok Aleš Mandous. Našu streleckú nemohúcnosť charakterizovala aj situácia v 76. minúte, keď bezmocnému Kelemenovi po technickej strele Jakuba Michlíka pomohlo brvno. Domáci boli efektívnejší, keď rýchly brejk začal a aj dokončil Kunca a upravil už na 3:0. Šošoni sa snažili niečo spraviť s výsledkom, no viac ako strelu Miša Škvarku nevyťažili. Na Zemplíne sme tak utrpeli ďalšiu horkú prehru, ktorá zavŕšila túto nevydarenú sezónu.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Dnes to bolo sterilné v útoku. V súbojoch sme boli málo dôrazní, všetko podčiarkla nemohúcnosť v zakončení. Chýbala nám pracovitosť pri návrate do obrany."
Aleš Mandous, brankár MŠK Žilina

"Prvý polčas bol vyrovnaný, mali sme tam šance, aj súper išiel parkrát sám na bránu. Mali sme to zvládnuť hlavne v koncovke, keďže sme nedali góly. Inkasovať 3 góly tiež nie je dobrá vizitka."