Favorita z Bratislavy sme síce potrápili, ale podľahli sme mu 2:3
Góly: 45. Myslovič, 90. Kurminowski - 5. Bajrić, 32. Ožbolt, 54. Moha
ŽK: 55. Paur, 86. Fazlagić - 55. Abena, 73. Weiss
Diváci: 285
Rozhodca: Ziemba - Hrčka, Žákech
Petráš - Vallo, Kopas, Minárik, Sluka - Bernát, Gono, Myslovič (61. Bichakhchyan) - Ďuriš, Paur (C) (61. Kurminowski), Iľko (80. Fazlagić)

ŠK Slovan Bratislava
Greif (C) – Pauschek, Abena, Bajrić, Lovat (38. De Marco – Rabiu, Holman (66. Weiss), Mustafić – Daniel, Ožbolt (81. Strelec), Moha
Aj druhé kolo nadstavby po reštarte ligy prinieslo na Štadión MŠK veľkého rivala - tím Slovana Bratislava. Podobne ako proti Trnave sme boli svedkami rýchleho gólu. Tentokrát ale vyšiel štart lepšie súperovi, ktorý napriek nášmu sympatickému výkonu išiel do dvojgólového vedenia. Naša gólová odpoveď prišla ešte pred polčasovým hvizdom, no po zmene strán sa Slovan znova odpútal. Žltozelení sa snažili zvrátiť nepriaznivý stav, znížili však až v nadstavenom čase. Favorit si už postrážil náskok, a tak si v predstihu zabezpečil majstrovský titul.

Tréner Pavol Staňo ostal verný minulotýždňovej víťaznej zostave, znova tak nastúpili v základnej jedenástke samí Slováci.

Proti favoritovi sme začali bez rešpektu a ako prví sme sa dostali pred Greifa, zakončenie však neprišlo. Podobne ako proti Trnave sa už v 5. minúte menilo skóre. Prvý útok Bratislavčanov zastavila pred pokutovým územím nešťastná ruka Kristiána Valla, ktorá znamenala priamy kop súpera. Po ňom zahrával priamy kop Holman, ktorý tvrdo napálil loptu pred Sama Petráša a po neprehľadnej situácii a pravdepodobne teči obrancu Bajrića išli hostia do vedenia. Za neustáleho dažďa sme v 14. minúte ustrážili prečíslenie belasých, do ktorého sa dostali po diskutabilnom kontakte na kapitána Jakuba Paura, obrana šošonov odolala. Mladý tím povzbudzovali prítomní diváci, ktorí zatlieskali akcii z 22. minúty, keď strieľal náš najlepší strelec Ján Bernát. Slovan čakal na naše nepresnosti, po jednej takej pálil Holman v 28. minúte tesne vedľa pravej tyče Petrášovej brány. Na opačnej strane po polhodine hry najvyššie vyskočil Paur, jeho hlavička smerovala vedľa, ako keby ňou ešte hľadal spoluhráča. O minútu neskôr sme sa pri rozohrávke dopustili chyby - do otvorenej obrany sa vrútil Moha, ktorý pred odokrytou bránou našiel Ožbolta a favorit už viedol o dva góly. Šošoni sa rovnako snažili odpovedať gólovo. Znova sa do zakončenia dostal Paur, ale po rohovom kope mierila jeho pravačka iba do ochrannej siete za bránou. Až príliš často sme sa dopúšťali ľahkých strát lôpt, čím Slovan mohol hroziť po brejkoch. Diskutabilný ofsajd sa pískal po úniku Patrika Iľka v 41. minúte, po ktorom vzplanuli vášne aj na tribúne. Za aktivitu sme boli konečne odmenení v 45. minúte po vydarenej kombinácii vo vnútri šestnástky, keď Bernát posunul na voľného Mysloviča a šošoni sa priblížili belasým gólom do šatne - 1:2.

Do druhého polčasu sme vybehli bezo zmien a hneď v úvodných sekundách aj s akciou, po ktorej zakončoval nepresne Miroslav Gono. Ako to vyriešiť efektívne, ukázal v 54. minúte Moha, ktorý sa typicky z ľavej strany kľučkou uvoľnil a strelou k tyči znova poslal Slovan do dvojgólového vedenia. Znova aspoň kontaktný gól sme mohli streliť po rohovom kope, no Greif si center Adama Kopasa postrážil. Tréneri žltozelených tak po hodine hry využili dvojité striedanie, keď do hry prišli čerství legionári Dawid Kurminowski a Vahan Bichakhchyan. Práve táto dvojica vymyslela po dvoch minútach pobytu na trávniku peknú akciu, po ktorej musel Greif boxovať strelu druhého menovaného. Našu obranu najviac zamestnával Moha, ktorý v 70. minúte takmer vyzvŕtal našu obranu, ale Petráša neprekvapil. Slovan hru kontroloval, šošoni sa napriek snahe nedostávali do vyložených šancí. Zmenila to až 84. minúta, kedy Bernátovi prekazil zakončenie vybiehajúci Greif. Naše zníženie prišlo neskoro, v nadstavenom čase center upratal hlavou striedajúci Kurminowski, no na viac už čas neostal - 2:3.

Šošoni tak nenadviazali na víťazné ťaženie spred týždňa, ale nemajú sa za čo hanbiť. Druhý domáci zápas nadstavby nám body proti favoritovi nepriniesol, keď sme mu podľahli 2:3.

"Síce sme prehrali, ale ukázali sme okrem srdca aj kvalitu. Prvý gól v našej sieti bol lacný, priniesol súperovi "pokoj na kopačky". V prvom polčase sme ale dokázali presovať súpera, zbierať lopty a vyrovnať sa Slovanu. Okrem tých dvoch gólov v našej sieti sme boli podľa môjho názoru v prvom dejstve aktívnejší, lepší než Slovan. Po zmene strán sme chceli ešte zvrátiť výsledok, gól do šatne nám dodal silu, bolo to vidieť. Aj za nepriaznivého stavu sme išli za gólmi. Škoda, že gól na 2:3 neprišiel skôr. Hneď po jeho strelení odpískali koniec. Chýbal nám dnes aj kus šťastia, pri prvom góle sa to slovanistom náhodne poodrážalo, my sme po podobných skrumážach neskórovali. Nemám však hráčom čo vyčítať, chceli veľmi. Som na nich hrdý, ideme správnou cestou. Budeme pracovať naďalej tvrdo a poctivo. Prvú prehru na lavičke MŠK neprežívam nejako zásadne, o gól bol dnes Slovan popredu. Tešíme sa už na ďalší zápas."
Ján Kozák, tréner ŠK Slovan Bratislava
"Vedeli sme, o čo dnes hráme. Prišli sme sem samozrejme s úmyslom vyhrať, lebo takto v klube rozmýšľame. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. To sa aj potvrdilo. V prvom polčase hrali domáci vo vysokom tempe, nemali sme veľa priestoru. Domáci išli na 100%, aj keď sme našou kvalitou využili nejaké naše šance. Škoda toho gólu. V polčase sme chlapom pripomenuli, že domáci v takom tempe nevydržia celých 90 minút, čo sa aj potvrdilo. Druhý polčas už bol pod kontrolou, mali sme viacero šancí, škoda, že sme ich nevyužili, ale tešíme sa. Potvrdili sme, že titul je v správnych rukách."
Dávid Ďuriš, stredopoliar MŠK Žilina

"V dnešnom dueli sa nám darilo plniť pokyny trénerov - chceli sme dominovať, držať loptu a vytvárať šance. Tých bolo dosť, ale na rozdiel od súpera sme ich nedokázali premieňať. Rýchly gól náš trošku zabrzdil, ale nebrali sme ho zásadne, hrali sme svoju hru, znížili a bojovali ďalej. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre, chýbal nám však pokoj vo finálnej fáze. Bohužiaľ, znova prišiel protiútok, ktorý súper premenil a to nás otupilo. Určite sme ale predviedli celkovo dobrý výkon, ktorým sa môžeme odraziť ďalej."