Dunajská Streda nás zdolala prvýkrát v sezóne, po nevýraznom výkone prehrávame 1:2

FC DAC 1904 Dunajská Streda
Jedlička – Blackman, Kružliak (C), Beskorovainyi, Davis – Schäfer, Balić, Nebyla (63. Moumou) - Andzouana (76. Njie), Taiwo (81. Nicolaescu), Divković

Petráš - Anang (69. Bichakhchyan), Kopas, Minárik, Javorček - Gono (55. Myslovič), Fazlagić, Bernát, Slebodník (55. Ďuriš) - Kaprálik (55. Rusnák), Paur (C) (65. Kurminowski)
Siedme nadstavbové kolo postavilo do cesty futbalistom MŠK Žilina na pôde MOL Arény domáce DAC. Ani posledné tohtosezónne meranie síl nezaostalo úrovňou. V prvom dejstve dominovali domáci, ktorí išli aj do vedenia, nám sa však napriek nie najlepšej hre podarilo po ojedinelej šanci vyrovnať. Obraz hry sa výrazne nezmenil ani po zmene strán, najmä v ofenzíve to nebol náš deň. Domácim sa napokon podarilo jednu akciu dotiahnuť do gólu, ktorý rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich, ktorí nás zdolali prvýkrát v aktuálnej sezóne.

Na Žitnom ostrove ostal tréner Pavol Staňo verný rozostaveniu 4-4-2, ktoré nám zafungovalo v pohárovom zápase proti Košiciam. Kostra jedenástky ostala viac-menej rovnaká, s kapitánskou páskou tentoraz viedol tím na hrote hrajúci Jakub Paur, ktorého dopĺňal hrdina prvého semifinálového stretnutia Adrián Kaprálik.

V úvode bola aktivita na kopačkách domácich, dokumentovali to viaceré kombinácie DAC-u pred našou šestnástkou podčiarknuté nebezpečnou strelou Balića. Napokon z toho bol aj vedúci gól domácich, ku ktorému sme im ale zjavne pomohli. Najskôr sme sa nedohodli pri odkope, lopta sa odrazila k Petrášovi, tomu vypadla a Taiwo ju dopravil do siete. Následne sa však preskúmavala situácia, gól nemohol platiť, pretože pred ním zahral rukou jeden z našich hráčov. Po preskúmaní situácie cez VAR nariadil hlavný rozhodca pokutový kop. Ten premenil Davis, ktorý tak vymenil v listine strelcov predtým sa tešiaceho Taiwa. Obranca domácich bol pri chuti, po priamom kope spred šestnástky v 22. minúte poriadne natiahol Petráša. Šošoni sa potrebovali chytiť a po polhodine hry to urobili najlepším možným spôsobom. Na ľavej strane zabojoval Gono, jeho center obrana síce odvrátila, ale v druhej vlne číhala dvojica Slebodník - Paur. Prvý menovaný loptu ešte dobre netrafil, tá sa ale dostala ku kapitánovi a jeho ľavačka zapadla presne k tyči - 1:1. Do vedenia mohli ísť domáci v 36. minúte, osamotená dvojica Andzouana - Taiwo sa tentokrát nedohodla pred Petrášom nedohodla, druhý menovaný mieril z päťky našťastie vedľa. V nadstavenom čase, ktorý kvôli VAR-u trval päť minút, ešte pálili domáci, menovite Divković z pravej a Andzouana z ľavej strany.

Druhá polovica začala bezo zmien v zostavách oboch tímov, bez zmeny to bolo oproti prvému polčasu aj na trávniku, kde v úvode dominovali domáci. Šošoni však čakali na svoju šancu, ktorá prišla v 52. minúte. Na center Paura nedočiahol Kaprálik, naopak sám tvrdo narazil v páde do tyče Jedličkovej brány. Po tomto momente prišlo na rad naše trojnásobné striedanie, ktorým sme zmenili aj rozostavenie. Aktívny Andzouana sa napriahol v 56. minúte, jeho jedovatú strelu vytesnil na roh Petráš. Na našu svätyňu mieril aj Nebyla, strele však chýbala razancia i presnosť. Hluchú pasáž zápasu prerušil gól domácich v 68. minúte, kedy sa Taiwo v súboji zbavil nášho obrancu a z uhlu prepálil Petráša. Žltozelení reagovali zvýšenou aktivitou, do ohrozenia brány DAC-u nám však chýbala lepšia finálka. Dunajskej Strede stačilo už len čakať na naše chyby, po jednej z nich zaváhal pri strele Taiwo. V ofenzíve to nebol náš deň, domáci nás navyše stíhali napádať pri rozohrávke, z čoho vyplývali naše straty a šance domácich ako v 86. minúte po akcii Moumoua. Nezmenili to ani záverečné minúty, a tak po nevýraznom výkone prehrávame na Žitnom ostrove 1:2.

Šošoni teda nenapodobnili výkon z pohára a tretíkrát v rade odchádzame z ligového súboja bez bodu. Dunajská Streda navyše proti nám vyhrala prvýkrát v ročníku.

Už v utorok si to môžeme vynahradiť v odvetnom semifinálovom stretnutí proti Košiciam, ktoré odohráme od 15:30 hod. na domácom trávniku.

Antal Németh, tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda
"V prvom rade by som sa chcel poďakovať 42 fanúšikom, ktorí boli na štadióne. Takisto ďakujem tisícom, ktorí zápas pozerali doma. Verím, že si ho užili viac ako pred týždňom. Od prvej minúty sme mali zápas pod kontrolou. Aj po vyrovnávajúcom góle som videl na hráčoch, že chcú vyhrať. Aj naše striedania smerovali k tomu, aby sme dnes bodovali naplno. Som šťastný za výkon, ktorý mužstvo podalo."
"Musíme sa k tomu postaviť chlapsky, dnes bol DAC lepší, k čomu mu treba zagratulovať. Treba si to priznať. Išli sme tu s cieľom vyhrať, bez kalkulovania, na sto percent. Dnes sme však nemali takú kvalitu na lopte, akú väčšinou máme. Zároveň sa k tomu pridalo veľa prehratých osobných súbojov, z ktorých si súper vypracoval viacero šancí. Všetko ovplyvnila aj práca s loptou, veľakrát sme im odovzdali ľahké lopty. Sú sa aj takéto dni, určite sme súpera nepodcenili, ani duel nikto neodflákol. Celý náš prejav nebol na takej úrovni, na akú sme zvyknutí. Musíme rešpektovať aj silu súpera. Po 30. minúte sa mi zdalo, že už sa hra zlepšovala, preto sme aj ponechali tento systém. Po zmene strán sme to chceli zmeniť, no prišlo do toho nečakané zranenie, na ktoré sme museli reagovať. V obidvoch polčasoch som videl problém najmä v tom, že sme prehrali veľa tých osobných súbojov a absentovala nám spomínaná kvalita na lopte."
Ján Bernát, záložník MŠK Žilina

"Dnes to nebolo dobré, súper zaslúžene zvíťazil. Hra nám dosť viazla po kombinačnej stránke, odskakovali nám lopty, strácali sme lopty a nič nám nevychádzalo. Podľa mňa sme to mali zjednodušiť, dávať viac dlhých lôpt, viac centrovať, a to sme nerobili. Stále sme sa snažili hrať tvrdohlavo po zemi, tlačiť to cez stred, kde súper získaval lopty a vyrážal do útoku. Prehrali sme už tretie stretnutie po sebe v lige, čo je veľa na tím, ktorý chce hrať v Európe. Nie je to dobrá situácia, ale musíme to čo najrýchlejšie hodiť za hlavu. Mrzí náš dnešný výkon, no je dobré, že máme už v utorok ďalší zápas, aby sme to mohli čím skôr odčiniť."