”B”: Víťazná generálka rezervy, výhra nad Bystricou sa zrodila po penalte
Rozhodca: Vachan - Kuba, Súkeníková
Petráš - Rusnák, Kopas, Moško, Suľa - Soul (46. Myslovič), Mráz (83. Dyroff), Farský - Filippov (83. Matejčík), Vaľovčin (46. Gomola), Hamza (46. Trabalík)

MFK Dukla Banská Bystrica
Nôta - Migaľa (46. Starší), Gaško, Prikryl, Savić - Polievka, Willwéber (72. Bača), Snitka (81. Holub), Dolný - Vaščák (68. Tóth), Vujošević (68. Laksik)
Žilinské béčko uzavrelo takmer dvojmesačnú zimnú prípravu generálkou proti lídrovi II. ligy z Banskej Bystrice. Vyrovnané stretnutie so zaujímavými šancami na oboch stranách rozhodla nakoniec premenená penalta v podaní Adama Kopasa zo 60. minúty. Tím vedený Petrom Černákom tak uzavrel zimnú prípravu s bilanciou 4 víťazstvá a 3 prehry so skóre 16:12.

Generálku rozohrávali šošoni s loptou na kopačkách. V úvode zápasu sa pred bránu súpera nedostali, naopak, "vojaci" pohrozili v 4. minúte prvým streleckým pokusom. Skúsenejší Banskobystričania vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré si však zabrzdili vlastnými chybami alebo ich zastavila žltozelená stena. Žilinská rezerva sa prvýkrát dostala do bystrickej šestnástky v 11. minúte, keď Hamza vysúval Farského, ten však kolmicu nedobehol. Peknú kombinačnú akciu rozbehli šošoni po pravej strane na osi Soul - Filippov, center druhého menovaného mieril nebezpečne do pokutového územia, no výborná prihrávka nenašla nabiehajúceho Vaľovčina. Dukla sa prihlásila o slovo v 20. minúte po strele Vujoševića, gólman Petráš s ňou problém nemal. Šošoni sa museli ubrániť viacerým závarom pred vlastnou bránou, ktoré v 25. minúte ustáli. Po úseku bez vyložených príležitostí sa žltozelení dostali na dostrel v 39. minúte, keď to skúšal spoza šestnástky Farský, jeho rana mierila tesne vedľa Nôtovej brány.

V druhom polčase začali lepšie "vojaci". Do nebezpečnej šance sa dostal Dolný, no v ofenzívnom rozlete ho zastavil ofsajdový verdikt. Po hodine hry videl rozhodca nedovolený zákrok v pokutovom území hostí a nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Adam Kopas a umiestnil ju do protipohybu brankára - 1:0. Po inkasovanom góle sa Banskobystričania nasťahovali na našu polovicu a vydolovali sériu rohových kopov, ktoré nedokázali využiť. Miernu hernú prevahu si dokázali vybudovať aj šošoni, no pekné kombinácie sa končili zväčša pred šestnástkou Dukly. Rýchlu akciu v 69. minúte potiahol po pravej strane Rusnák, servíroval do šestnástky na Mysloviča, ktorý ale neprepálil obrancu súpera. Na druhej strane striedajúci Laksik strieľal sprava, Petráš pekným zákrokom vyrazil na roh. V 80. minúte centroval Polievka na Dolného, v malom vápne musel za obrancov zaskakovať Mráz obetavým zákrokom. Záver si žilinský B-tím postrážil a na jarnú časť sa naladil jednogólovým víťazstvom nad aktuálnym lídrom II. ligy.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Proti náročnému súperovi sme zápas zvládli výsledkovo. Zostavu sme skladali takpovediac na poslednú chvíľu, ale chalani sa snažili plniť úlohy, ktoré sme im dali. Boli tam aj dobré pasáže, a hoci sme vyhrali gólom z pokutového kopu, teší ma, že sme vzadu udržali nulu. Súpera sme nepúšťali do množstva šancí, to je v porovnaní s poslednými zápasmi pozitívum. Naopak, smerom dopredu sme si vytvorili hlavne v prvom polčase minimum príležitostí. Chce to väčšiu odvahu, pokoj na lopte - tak to bolo v druhom polčase. Za prístup a nasadenie chcem chalanom poďakovať a pogratulovať k víťazstvu."