Fauly: 14:11

Teplan - Kopásek, Mensah, Capko (C), Owusu - Gono (46. Šnajder), Mráz (46. Essomba), S. Javorček - Kudlička (75. Gomola), Krstić, Trabalík (46. Addo (83. Ndjeungoue)

FC Tatran Prešov
Kuchynskyi - Šimko (89. Maguľak), Keresteš, Baran, Petko, Jendrek (89. Vasiľ) - Nemtinov (76. Gaitanidis), Milunović, Karaš, Pribula (66. Macej) - Dolný (C) (76. Kuhajdík)
Súboj 6. kola II. ligy proti Prešovu sa pre Šošonov nezačal vyvíjať priaznivo už od úplného úvodu, keď šli hostia do vedenia už po pár minútach hry. Žltozelení ich následne zatlačili na vlastnej polovici, ale bez šancí neprišli ani góly. Prešov tak trestal svojou efektivitou aj naďalej, v priebehu siedmich minút stihol do polčasovej prestávke pridať ešte tri presné zásahy, čím už pred druhým dejstvom rozhodol o svojej výhre. Zmena strán síce priniesla našu zvýšenú aktivitu, no bez príležitostí či gólového efektu. Prešovu sme tak podľahli vysoko 0:4.

V sobotnom predpoludňajšom stretnutí poslal tréner Vladimír Veselý do zápasu základnú jedenástku s miernymi zmenami oproti minulému kolu. Z kraja obrany sa presunul na stopéra kapitán Matúš Capko, namiesto ktorého nastúpil zľava Richmond Owusu. Do základu sa po zranení vrátil aj Filip Mráz a prvýkrát sa do neho dostala aj letná posila Boris Krstić. V bránke dostal prednosť Marek Teplan.

Stretnutie sa ešte ani poriadne nestihlo rozbehnúť a hostia z Prešova sa už stihli ujať vedenia. Na nebezpečný roh na prvej tyči naskočil Baran a prehrávali sme. V 10. minúte sa pokúšal vyrovnať Boris Krstić, jeho strelu z uhla vytlačil brankár Kuchynskyi. Okrem inkasovaného gólu mali Šošoni jasne navrch, z držania lopty ale neprichádzali žiadne tutovky či gólové príležitosti. Napriek tomu prišla opäť ojedinelá ofenzívna aktivita súpera, v 34. minúte hosťujúci Petko zakrútil svoj zamýšľaný center až za chrbát prekvapeného a bezmocného Teplana. Zápas "blbec" z našej strany pokračoval, bohužiaľ, aj naďalej. Už o štyri minúty sa po súboji v pokutovom území pískala proti nám aj penalta. Kapitán Dolný ju presnou strelou k žrdi bezpečne premenil, hoci Teplanovi chýbali centimetre. V hustom daždi nám pod Dubňom šťastie naozaj nepršalo. V 41. minúte to už totiž bolo o štyri góly, keď lopta prešla cez šestnástku až na voľného Pribulu, a ten nás zmrazil po štvrtýkrát.

Do druhého dejstva sme nastúpili až s tromi zmenami zamýšľajúc aj zmeny na ukazovateli skóre. Na ihrisko prišiel Dominik Šnajder, Henry Addo a Antoin Essomba. S nimi prišla na trávnik aj potrebná aktivita, druhý menovaný prepasíroval loptu na Krstića a k nášmu prvému gólu nechýbalo veľa. Tak potrebný gól ale zmaril výborný zákrok gólmana hostí. Gólovo nezapršalo ani po nádejnom centri Kopáska a hlavičke Adda. Práve krídelník Addo to skúšal v 66. minúte aj individuálne, lob mu gólman Prešova vystihol. Šošoni sa naďalej snažili niečo vymyslieť, ale bez efektu. Aj po príchode ďalších čerstvých hráčov nám stále chýbala myšlienka a lepšie prevedenie v ofenzívnej fáze hry. Medzičasom si Prešov bez väčších problémov strážil pohodlné vedenie a nikam sa zbytočne nehrnul. Aspoň čestný úspech a zmenu nuly pri našom logu na ukazovateli skóre nezmenila ani delovka Owusuho z diaľky. V závere nám na snahe nepridalo ani vylúčenie Mensaha, ktoré iba dokumentovalo podpriemerný výkon rezervy. Ten na druhú výhru v sezóne stačiť nemohol.

Už po piatej prehre zo šiestich duelov nám v aktuálnom poradí II. ligy stále patrí až 15. miesto. V ďalšom kole sa to pokúsime zmeniť na pôde Pohronia, kde nastúpime v sobotu o 16:30.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Súper bol maximálne efektívny. Prvé dve strely na bránu skončili v našej sieti, potom penalta a už sa to otáča veľmi ťažko. Nemôžeme však takto ľahkovážne pristupovať k defenzíve a úlohám v nej. Nedôraz, toto slovo to vystihuje... V obrane sme zlyhali. Potom to Prešov zavrel, ťažko sme sa tam dostávali. Chýbala nám kvalita vo finálnej fáze. Chceli sme to po polčase oživiť, no ani po väčších šanciach neprišiel aspoň kontaktný gól. Do ďalších stretnutí musíme zlepšiť ofenzívu i defenzívu."
Samuel Javorček, stredopoliar MŠK Žilina
"Hneď z prvej situácie, kedy bol súper pri našej bráne, sme inkasovali. To nasmerovalo celý zápas zlým smerom. Center, penalta a samozrejme s takým náskokom súpera sa hrá ťažšie a ťažšie. My sme chceli hrať a oni nám dávali góly. V druhom polčase sme urobili zmeny, prišla zvýšená aktivita, no už to bolo také platonické. Prešov ale dobre bránil, ťažko sme sa presadzovali. Mal nahraté a hral v bloku. V každom kole sa nám stáva, že nevieme zachytiť úvod a potom sa nám ťažšie nabieha do stretnutí..."