”B”: Premiéroví strelci a s nimi aj premiérová výhra po reštarte, Poprad sme zdolali hladko 4:0
Rozhodca: Choreň - Čajka, Sluk
Belko - Tandara, Nemčík (58. Moško), Kiwior, Javorček (46. Suľa) - Holáň (66. Barbora), Farský, Bichakhchyan (C) - Rusnák (46. Goljan), Jambor, Kaprálik (66. Majdan)

FK Poprad
Pohoryliak (46. Vavrúš) - Jurčišin, Kuc, Horváth (C), Luberda (69. Pollák), Grešák, Šoltíšik (79. Maliňák), Hurný, Luterán, Angelo, Slebodník
V jedinom domácom zápase nadstavbovej časti privítali futbalisti MŠK Žilina súpera z Popradu. V horúcom počasí začali mladí šošoni vo vysokom tempe a svojou aktívnou hrou nútili súpera k chybám, s čím prichádzali aj naše góly. V prvom dejstve padli tri naše presné zásahy, po zmene strán sme síce dominovali, ale skóre sa menilo iba raz.

S aktuálnou sezónou II. ligy sme sa rozlúčili na domácom trávniku presvedčivým víťazstvom 4:0

Tréner Peter Černák pozmenil oproti Podbrezovej viaceré mladé mená, z "A"-tímu ich doplnil s kapitánskou páskou Vahan Bichakhchyan a v obrane Jakub Kiwior.

Hneď v 2. minúte sa po prepustení lopty dostal pred hosťujúceho brankára Pohoryliaka mladý útočník šošonov Timotej Jambor, ale pravačkou nestrelil svoj premiérový druholigový gól. Otvoriť skóre sa nám podarilo až v 10. minúte, ako nešpekulovať a vsietiť svoju premiérovú trefu v seniorskom futbale ukázal obranca Dominik Javorček. Z vyše tridsiatich metrov napriahol ľavačkou, Pohoryliak jeho strelu podcenil a šošoni viedli - 1:0. O štyri minúty sme boli svedkami druhého gólu v popradskej sieti, center Adriána Kaprálika vyrazil brankár hostí iba pred seba ku stredopoliarovi Renému Holáňovi, ktorý rovnako zaznamenal svoj prvý gól v druhej lige - 2:0. Našu aktivitu sme do polčasu pretavili aj do tretieho gólu, zaslúžil sa oň Adrián Kaprálik, ktorý naplno ukázal svoju rýchlosť, predskočil vybiehajúceho brankára a vybojoval penaltu. Loptu si na biely bod postavil Bichakhchyan a s prehľadom zaznamenal náš tretí presný zásah - 3:0

Po zmene strán sme začali podobne gólovo, spoza hranice šestnástky sa odhodlal k ďalekonosnej strele Samuel Farský a jeho pravačka zapadla presne k tyči Vavrúšovej brány, ktorý cez polčas vystriedal svojho kolegu v bráne Popradu - 4:0. Aj naďalej to bolo najmä o našom neustálom útočení a dobýjaní defenzívy súpera, pred uplynutím hodiny hry vysunul Bichakhchyan na krídle Kaprálika, ale Aďo si za svoju aktivitu gól nepripísal, keď iba trafil brankára hostí. Na opačnej strane nemusel zasahovať Ľubomír Belko v našej svätyni po výpade Angela. Náš piaty gól nepriniesli kľučky striedajúceho Adama Goljana v 66. minúte, ktorý vybojoval iba rohový kop. Napriek našej dominancii sme už viac gólov do popradskej brány nepridali, nezmenila to ani strela Goljana v 90. minúte.

Po prehre v Podbrezovej sme bodovali proti Popradu naplno, a práve Podtatrancov sme predbehli v tabuľke nadstavby a dostali sme sa pred posledným kolom na priebežné 5. miesto.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Dnes sme hrali kombinačne a na horúce počasie aj dostatočne rýchlo, s nasadením, v pohybe. Vypracovali sme si šance a boli sme hneď od úvodu dostatočne efektívni, čím sa nám v ďalších minútach hralo ľahšie. Práve aktivitou sme sa dokázali presadiť, splnilo to náš cieľ. Premiérovým strelcom gratulujem, dúfam, že ich strelecké zápisy budú pribúdať. Dnes môžeme byť spokojní, chalanom zápas chutil, užili si ho. Verím, že podobne zvládneme aj posledný zápas sezóny v Skalici."
Samuel Farský, stredopoliar MŠK Žilina
"Myslím si, že od začiatku sme dominovali, plnili pokyny trénera. Vedeli sme, že pri našej aktívnej hre časom súper odpadne a otvoria sa nám tak priestory. My sme to využili už v prvom polčase, čím sme si uľahčili cestu za výhrou. Snažili sme sa rýchlo otáčať ťažiško hry, naše víťazstvo je úplne zaslúžené."