Fauly: 13:10

Kúdelčík - Mensah (78. Mojžiš), M. Oravec (C), Ndjeungoue - Anang (46. Kopásek), Iľko, Šnajder (78. Kudlička), Owusu - Galčík (56. Trabalík), Krstić, Essomba

FK Humenné
Slávik - Zlacký, Dzruík, Kuc, Vasiľ - Diamé, Komár, Sedláček, Streňo (C) - Rypák (89. Vaľovčin), Jančo (89. Song)
Zápas 10. kola II. ligy sme proti Humennému odštartovali najhoršie, ako sme mohli. Už v 5. minúte išli hostia do vedenia po našej chybe. Zvyšok stretnutia tak bol o dobýjaní obranného bloku súpera, do ktorého sa Humenné po strelení gólu zatiahlo. Obraz našej hry sa výrazne nezmenil ani v druhom dejstve a bez šancí logicky neprišlo ani vyrovnanie. Na reprezentačnú pauzu tak odchádzame po chudobnom výkone a prehre 0:1.

V porovnaní s minulým týždňom urobili tréneri rezervy päť zmien. Opäť v systéme 3-4-3 nastúpil po menšom zranení v strede obrany kapitán Martin Oravec a rovnako aj trojica hráčov "A"- tímu - Benson Anang, Patrik Iľko a premiérovo Roland Galčík. V bráne dostal prednosť Dominik Kúdelčík.

Napriek aktívnemu úvodu z našej strany sme už v 5. minúte prehrávali po nešťastnom vybehnutí práve brankára Kúdelčíka, ktorému loptu vypichol Diamé a do prázdnej brány poslal hostí do vedenia. O to viac nám mohol mrzieť tento moment, ktorým sa nasmeroval z nášho pohľadu zápas zlým smerom. Hra sa odohrávala prevažne na polovici súpera, kde sme držali loptu, no šance neprichádzali. Humenné, na druhej strane, náskok bránilo v bloku a spoliehalo sa na protiútoky, ktoré však tiež neboli nebezpečné pre našu bránu. Veľa futbalovej krásy sme tak v daždivom počasí nevideli. Hluchú pasáž, ktorá trvala až do 40. minúty, pretrhol až hosťujúci Diamé. Pokus predsezónnej posily Humenného si ale tentokrát Kúdelčík postrážil. Na našu nemohúcnosť sa nemohol dívať Oravec, z diaľky vyslal tvrdú strelu na Slávika, ale na dorážku už nikto zo žltozelených nebol pripravený.

Do druhého dejstva sme nastúpili striedaním Samuela Kopáska za Bensona Ananga a priamym kopom Galčíka, ktorý iba tesne minul ľavý horný roh bránky Slávika. Svojou slabšou, pravou nohou vyskúšal šťastie aj Richmond Owusu, ale bez úspechu. Po dlhšej chvíli bez akcie chcel udrieť rýchly Antoin Essomba, na gólmana hostí ale nevyzrel. Humenné chcelo poistiť svoje víťazstvo zo štandardky, tá smerovala ale nad. Na záverečné minúty sme oživili ofenzívu striedaním, na trávnik vybehla dvojica Timotej Kudlička a Adrián Mojžiš. Neustále sme dobýjali súperov obranný val, ktorý ale stál viac ako pevne. Na seba to teda zobral striedajúci Mojžiš a takmer rozjásal zopár uzimených divákov. Jeho technický pokus spoza šestnástky ale opečiatkoval iba spojnicu dobre postavenej brány Slávika. Zápas sa nám na konci rozhýbal, keď po krížnej strele mohli pridať druhý gól hráči v modrom. Následne si zase Owusu v črtajúcej tutovke zle prebral loptu, čím nám zobral aj posledné nádeje na zisk čo i len bodu.

Dominantný výkon na lopte, no nevýrazný, čo sa týka príležitostí, znamená pre Šošonov najtesnejšiu prehru 0:1 proti Humennému. Najbližšie sa v II. lige predstavíme až po reprezentačnej prestávke, keď 2. októbra cestujeme do Šamorína.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Presne toto sme nechceli - pustiť Humenné do vedenia. Súper má celkom dobrú defenzívu, čo sa potvrdilo. Prevaha bola extrémna, no všetko skončilo pred šestkástkou, čiže zápas prakticky bez šancí... Finálna fáza nám zlyhala. Súper sa navyše stiahol a dobre bránil. My sme im pomáhali nepresnosťami, čím sme sa nedostávali do tempa. Stále treba pracovať na veciach, ktoré sme robili doposiaľ. Prechádzame na iné rozostavenie, takže budeme na tom pracovať, aby sa s tým zžili a nabrali väčšie sebavedomie."
Adrián Mojžiš, stredopoliar MŠK Žilina B
"Veľmi ťažký zápas, kedy proti nám stojí defenzívny súper a hneď na začiatku sa ujme vedenia. Išli sme prakticky celý duel do plnej obrany, všetci jedenásti hostia bránili, ťažko sa nám presadzovalo. Na záver prišli šance, mali sme to využiť aspoň do remízy. Neboli sme ale tak nebezpeční vpredu, chýbala nám trpezlivosť a presnosť. Pre mňa je najdôležitejšie, že koleno drží. Cítil som sa fajn, futbalovo aj fyzicky sa potrebujem ešte zlepšovať. Škoda, že mi to nakonci nepadlo. Cez repre pauzu potrebujeme doladiť taktické veci."