ŽK: 30. Tóth, 34. Šimko, 83. Abrahám - 47. Yenne, 72. Owusu

Fauly: 26:11

KFC Komárno
Bréda - Šmehyl, Varga, Szöcs, Šurnovský - Šimko, Domonkos (C), Bruga (46. Petráš (70. Pastorek)), Horodník (46. Györgyi) - Ganbold (62. Matić), Tóth (81. Abrahám)

Belko - Tandara, Leitner, Nagy, Owusu - Yenne, Pečovský (C), Šnajder (89. Capko), Bari (84. Gomola) - Trabalík (71. Gerebenits), Cicek (84. Kaňuch)
Sobotné popoludnie ponúklo zápas druhého kola II. slovenskej ligy, v ktorom Šošoni narazili na domáce Komárno. Na štadióne domáceho KFC sa hral vyrovnaný futbal, predsa len miernu prevahu využili domáci na vedúci gól. Aj s pomocou teču pred brankárom sa presadil kapitán KFC Domonkos. Šošoni sa svojou aktivitou snažili aspoň o vyrovnanie, no nedarilo sa im presadiť, a tak z veľkej diaľky nešpekuloval a vypálil Leitner a brankárovi nedal žiadnu šancu. Remíza 1:1 nám teda zabezpečila do tabuľky druhý tohtosezónny bod.

zostrih zápasu

Po minulotýždňovej remíze na Štadióne pod Dubňom sa tréner Veselý rozhodol ostať pri takmer identickej jedenástke aj na juhu Slovenska. Trojica novicov v základe, ktorými boli brankár Ľubomír Belko, stredný záložník Dominik Šnajder a krídelník kristián Bari, nahradila trojlístok Teplan-Mráz-Vaľovčin. Premiéru v ostrom súťažnom zápase si za "B"- tím MŠK teda odkrútil aj 18-ročný Dominik Šnajder.

Prvým pokusom sa v 4. minúte prezentoval kapitán domácich Domonkos, v záklone ale pálil vysoko nad. Nebezpečie nepriniesol ani priamy kop toho istého hráča z ľavej strany. Šošonom zase na druhej strane nevyšlo vysunutie Vladislava Ciceka od Vladimíra Trabalíka, po ktorom sa zdvíhala zastávka asistenta rozhodcu. V priebehu piatich minút sme boli svedkami viacerých štandardných situácii z kopačiek domáceho KFC, brankárovi Belkovi však veľké problémy nenarobili. Úvodnú väčšiu príležitosť sme na strane MŠK videli v 18. minúte po ubránení útoku domácich a následnom vysunutí Ciceka za obranu, ktorý nás, bohužiaľ, neposlal do vedenia. Po tomto okamihu hrozili najmä hráči Komárna, neúspešní boli Ganbold a Horodník. O minútu sa ale už Komárno tešilo, strelu nebráneného Horodníka vyrazil Belko pred kapitána Domonkosa a ten aj s prispením teču otvoril strelecký účet zápasu. V 26. minúte dostali možnosť priameho kopu aj Šošoni, nebezpečie z toho však nevzniklo. Lepšie už vyzeral únik Owusuho po ľavej strane a center, na ktorý číhali útočiaci Trabalík a Cicek. Do zakončenia sa ale nepretlačili. V ďalšom priebehu sa obe mužstvá pokúšali hroziť, k väčšej šanci sa však neprepracovali. Takýmto spôsobom sa prepracovali až k hvizdu hlavného rozhodcu, ktorý uzavrel prvé dejstvo súboja v Komárne.

Polčas číslo dva sa rozbiehal pomalšie ako ten prvý, náznak šance priniesol iba rohový kop domácich. V 56. minúte už oveľa vážnejšie pohrozil náš nigérijsky krídelník Tenton Yenne po kľučkách od Trabalíka. Jeho strelu z gólovej vzdialenosti dokázala obrana Komárna odvrátiť na roh. Hneď o pár sekúnd znovu unikol rýchly Owusu, poloprízemným centrom našiel Ciceka, ktorý tiesnený takmer skóroval. Lopta ale tesne letela mimo brány. Šošoni zahrievali motory a boli čoraz nebezpečnejší, o čom svedčili viaceré náznaky príležitostí pred bránou Komárna. Tréner Veselý sa po neúspešnej snahe vyrovnať skóre duelu v úvode polčasu rozhodol aj pre prvé striedanie, keď na ihrisko poslal Rolanda Gerebenitsa namiesto Vladimíra Trabalíka. Ten skoro dokázal aj v 77. minúte vyrovnať, kedy mu na hlavu priletel ideálny center od Kristiána Bariho. Gere však nedokázal loptu usmerniť presne a brankár Bréda tak zostal bez práce. Desať minút pred koncom pohrozilo Komárno z rohu, lopta sa odrazila do zaujímavého protiútoku žltozelených, ten bol ale nedovolene prerušený. Šošonom už dochádzali myšlienky, a tak si Patrik Leitner v 85. minúte vzal loptu, neotáľal a z dobrých tridsiatich metrov exkluzívne vymietol všetky pavučiny v bráne Komárna - 1:1. Pre mladého obrancu to bol premiérový zásah v súťažnom zápase za žilinské "Béčko". Koniec zápasu už vzruch nepriniesol a skončil zmierlivou remízou 1:1.

Šošoni si v druhom zápase nového ročníka pripisujú opäť remízu, tentokrát sme ju zachránili v závere duelu. Po dvoch kolách nám tak patrí priebežné deviate miesto tabuľky a budúcu nedeľu privítame na domácom štadióne pod Dubňom tím Petržalky.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon. Úvod patril síce domácim, z čoho pramenil aj ich vedúci gól, no potom sme až do konca zápasu dominovali. Komárno sme už do žiadnej šance nepustili a naopak, my sme si vytvorili dostatok príležitostí na skórovanie, ale opäť nám chýbal dôraz a pokoj v pokutovom území. Dnes som videl u chalanov odhodlanie zápas doviesť minimálne do remízy a následne za to boli aj odmenení exportným gólom Patrika Leitnera. Každý bod z vonku je pre nás skvelý."