MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)
Slovenský pohár,
streda 4. 3. 2009 od 17:30
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Góly: 46. Vladavič - 7. Dobrotka, 72. Slovák (11 m)
ŽK: 48. Pečalka - 50. P. Petráš, 70. Halenár
Rozhodca: Vnuk - Slyško, E. Weiss
D. Perniš - Vladavič, Šourek, Vomáčka, Leitner - Zd. Štrba, Pečalka - Rilke (82. I. Belák), Adauto (68. Karoglan), Jež - Lietava (86. Piaček)

ŠK Slovan Bratislava
Bičík - P. Petráš, Valachovič, Dobrotka, Breznaník - Obžera (79. Angelovič), Černák, Serrano, Slovák - Masaryk (65. Ľ. Meszároš), Halenár
Prehra v prvom zápase štvrťfinále SP.

Slovanistom vyšiel vstup do zápasu presne podľa ich predstáv. V 7. min otvoril skóre hlavou po rohovom kope Martin Dobrotka. Od tejto chvíle sa bojovalo o loptu v strede ihriska. Hostia sa snažili držať hru čo najďalej od svojej brány, čo sa im aj darilo. Žilina bola v prvej polovici smerom dopredu úplne bezzubá. Domácim viazla kombinácia už hlboko v strede pola. Nedarilo sa im ani pri štandardných situáciách. Vyrovnať mohlo v 43. min Lietava, ale Rilkeho prihrávka pred bránu mu išla na päty a brankár Bičík jeho slabú strelu chytil.

Hneď po zmene strán vyrovnal bosniansky legionár Admir Vladavič. Loptu potiahol po ľavej strane a prekonal ležiaceho brankára Bičíka. V 56. min na opačnej strane nebezpečne vystrelil Halenár z 20 metrov, ale Perniš jeho strelu kryl. O päť minút neskôr mohla skórovať Žilina, kapitán Zdeno Štrba sa dostal po pravej strane až ku šestnástke, prihral Lietavovi, no jeho strelu zblízka brankár vyrazil. Skórovať sa snažil ešte Jež, ale Bičík zmaril aj jeho pokus. V 72. min Slovan zatlačil domácich do ich šestnástky, jeho hráči si prihrávali loptu a doslova si vypýtali faul v šestnástke. Faulovaný Samuel Slovák v tej istej minúte premenil pokutový kop a poslal hostí opäť do vedenia. Od tejto chvíle sa hra kúskovala, opäť sa bojovalo najmä v strede ihriska. Domácim sa v závere zápasu nepodarilo dostať Slovan pod tlak, a tak si hostia odvážajú spod Dubňa cenné pohárové víťazstvo.

Dušan Radolský, tréner MŠK Žilina
"V zápase sme začali nervózne, a preto sme dostali gól. Následne sme sa veľmi dlho hľadali. V druhom polčase sme hrali to, čo sme chceli. Bohužiaľ, opäť sme zaváhali v obrane. Proti takticky vyspelému súperovi sa nám potom už nepodarilo strelecky presadiť."
Ladislav Pecko, tréner ŠK Slovan Bratislava
"Do Žiliny sme prišli uhrať dobrý výsledok a to sa nám aj podarilo. Teraz sa môžeme v pokoji pripravovať na ligu."
Slovenský pohár,
streda 4. 3. 2009 od 17:30
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava