ŽK: 30. Breznaník - 34. Ľ. Guldan, 66. Piaček, 71. Lietava, 85. Adauto
Rozhodca: Vlk - Ružbarský, M. Benko
ŠK Slovan Bratislava
Bičík - Dobrotka, J. Valachovič (17. P. Petráš), Hanek, Breznaník - Serrano - Obžera (90. S. Angelovič), Černák, Slovák - Masaryk (77. Meszároš), Halenár

D. Perniš - Pečalka (46. I. Belák), Šourek, Piaček, Leitner - Ľ. Guldan (75. Karoglan), Jež (20. Rilke), Zd. Štrba, Adauto, Vladavič - Lietava
Posledným semifinalistom jubilejného 40. ročníka Slovenského pohára vo futbale 2008/09 sa stal ŠK Slovan Bratislava. Aktuálny líder domácej najvyššej súťaže Corgoň ligy uhral v stredajšom odvetnom stretnutí štvrťfinále na Tehelnom poli s MŠK Žilina len bezgólovú remízu, no keďže pred dvoma týždňami dokázal pod Dubňom zvíťaziť 2:1, mohol sa tešiť z postupu medzi najlepšie kvarteto.

Keď v 13. min hosťujúci Štrba odcentroval do pokutového územia Slovana a obrana domácich jeho pokus odvrátila, bolo jasné, že pevnú defenzívu "belasých" Žilinčania len tak ľahko neprekonajú. V 22. min opäť Štrba umnou prihrávkou na ľavej strane uvoľnil Vladaviča, no jeho krížnej strele chýbali centimetre. V 31. min prudký center Vladaviča vyhlavičkoval z päťky obetavo Peter Petráš. Na druhej strane o dve minúty neskôr Serrano z hranice pokutového územia Perniša neprekvapil. Brankár hostí si v 34. min poradil aj s vysokým centrom Halenára. V 39. min do prudkej strely Breznaník v poslednej chvíli skočil Guldan. Dve minúty pred koncom prvého polčasu dôrazný Pečalka, ktorý včas odkopol loptu pred nabiehajúcim Masarykom, zachránil svoj tím od istej pohromy.

Úvodných 18 minút druhého polčasu sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 64. min Černák obetavo odkopol loptu na rohový kop pred nabiehajúcim Adautom. Na opačnej strane o minútu neskôr vyskúšal pozornosť Perniša tvrdou strelou Masaryk, hosťujúci gólman zasahoval na dvakrát. V 73. min sa pekne uvoľnil Halenár, no jeho strelu z 20 metrov Perniš zlikvidoval. Keďže brankári oboch mužstiev si až do konca udržali čisté konto, zápas sa skončil bezgólovou remízou.

Ladislav Pecko, tréner ŠK Slovan Bratislava
"Som sklamaný z bratislavských divákov, ktorých prišlo tak málo. Myslím si totiž, že v klube pre nich počas posledného polroka veľa robíme, aby sa mohli futbalom baviť. Na druhej strane, mimoriadne som spokojný s defenzívou nášho mužstva v tomto zápase, keďže sme nedostali gól. Aj keď sme neskórovali, viac si cením prepracovanú obranu, lebo ofenzívna sila pri troche odvahy môže ešte prísť."
Dušan Radolský, tréner MŠK Žilina
"V prvom rade gratulujem Slovanu k postupu do semifinále. Prišli sme sem s ideou streliť gól a zdramatizovať tento štvrťfinálový dvojzápas. Žiaľ, obe mužstvá hrali väčšinou medzi šestnástkami. Bolo to stretnutie, ktoré sa hralo na veľmi ťažkom teréne, a aj preto sme nedokázali sľubné šance z prvého polčasu dotiahnuť do úspešného konca. Dať gól je pre nás momentálne najväčší problém, ale som rád, že sme na Tehelnom poli vysoko neprehrali. V Slovenskom pohári sme skončili, teraz sa sústredíme len na Corgoň ligu."