Góly: 16. Šnajder, 24. Jakubík - 64. Sylla
ŽK: 41. Jaššo, 57. A. Oravec, 90. S. Javorček - 29. Castellano, 46. Vlasov
Rozhodca: Batiz - Hrenák, Vašš
Belaník - A. Oravec, Jaššo, Drame - Hranica (82. M. Oravec), Šnajder (C), Sy, Bari (70. Badjie) - S. Javorček, Vaľko (24. Prokop), Jakubík (70. L. Bortoli)

Spartak Myjava
Žákech - Čurik, Prachar, Bedecs (80. Figueiredo), J. Halabrín (46. Cisár) - G. Halabrín, Flamik (C) (46. Vlasov) - Sylla, Castellano, Kousal (76. Sow) - Copko (46. Šimeček)

Na reparát po minulom týždni sme sa pod Dubňom chystali proti Myjave. Ako vieme hrať v MONACObet lige, sme ukazovali hneď od úvodu a do polčasu sme to aj podčiarkli dvomi presnými zásahmi v sieti Spartaka. Verili sme, že sa nezopakuje scenár proti Pohroniu, no zníženie hostí nám veľmi nepomohlo. Napokon sme však súpera až na jednu situáciu pomerne skúsene udržali od našej brány čo najďalej a nedovolili im pomýšľať na deľbu bodov.

Tri body po zlepšenom výkone istotne berieme, po výhre "A"-tímu v Podbrezovej 2:1 sa rovnakým výsledkom teší z výhry aj naša rezerva.

V reakcii na nevydarený duel pred týždňom na Pasienkoch prerotoval realizačný tím aj základnú zostavu. Vrátili sa do nej brankár Samuel Belaník, stopéri Adam Oravec a Adama Drame či kapitán Dominik Šnajder. Z "A"- tímu prišiel vypomôcť menej vyťažený Kristián Bari a netradične na pravom krídle vstúpil do duelu Samuel Javorček.

Výrazné ochladenie pod Dubňom ako keby zmrazilo aj samotných hráčov, a tak sme od úvodu dlhšie čakali na šance. Zahrialo nás po štvrťhodine hry, keď sme na gól premenili hneď prvú príležitosť. Jakubík našiel presnou prihrávkou v pokutovom území úplne voľného Šnajdera a tento to poslal tam, kam mieril - k tyči, 1:0. O chvíľu sa nešťastne zranil vo forme hrajúci Vlado Vaľko, ktorému prajeme skoré uzdravenie. Na trávniku ho nahradil Lukáš Prokop. Ešte medzičasom, kým sme boli na ihrisku iba desiati, dokázal vystihnúť chybu hosťujúcej obrany Jakubík a rutinérsky nedal gólmanovi šancu - 2:0. Rozdielom triedy sme mohli viesť ešte do pol hodiny, Drameho delovka mala slušné parametre. Aj ďalšia tutovka sa rodila na našej strane, Šnajder potiahol akciu, ale preváhal ideálny moment na prihrávku voľnému Javorčekovi. Hru sme mali pod kontrolou, a tak sme do polčasu pohodlne udržali naše (zradné) dvojgólové vedenie.

Hostia zareagovali na nepriaznivý stav trojnásobným striedaním, šancu sme však opäť mali my. Javorček napriahol z diaľky a jeho bomba zaplachtila tesne mimo troch žrdí. S pribúdajúcim časom sa začala hra vyostrovať a nervozita stúpala na oboch stranách. Spartak začal hrať ofenzívnejšie a, žiaľ, po skrumáži vyslal v 64. minúte skrytú strelu Sylla, na ktorú Belaník nedosiahol. Museli sme začať hrať, aby sa neopakoval domáci súboj s Pohroním, kedy sme stratili rovnako dvojgólové vedenie. Bojovali sme rovnako ako súper a futbal to od momentu zníženia hostí bol skôr medzišestnástkový. Pokúšali sme sa hroziť z rýchlych protiútokov, no nedarilo sa pridať tretí gól. Súper nebol na dostrel, dobre sme ho držali ďaleko od Belaníkovej brány. Až prišla jedna situácia v nadstavenom čase, kedy nám trochu zatrnulo, ale napokon sme to vyriešili. Podarilo sa nám tak udržať cennú výhru a tri body ostávajú doma.

Pred nami je tentokrát anglický týždeň. Najprv v stredu cestujeme do Šamorína, kde sa proti domácemu ŠTK predstavíme od 16:30 hod. Následne sa pre túto sezónu rozlúčime s domácim prostredím, tradične v nedeľu od 10:30 hod. privítame Považskú Bystricu.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Po minulom týždni sme sa chceli revanšovať výkonom a nakoniec to vyšlo aj výsledkovo. Sme spokojní so zlepšenou hrou i prístupom hráčov. Prvý polčas chcel hrať súper futbal, čo nám vyhovovalo, naopak, jemu asi nie, preto to po prestávke zmenil na pragmatické nakopávanie lopty dopredu. Dnes sme to našťastie udržali. V prvom polčase sme to vzhľadom na počet šancí mohli rozhodnúť, nakoniec sme opäť museli bojovať o výhru do posledných minút. Víťazstvo proti súperovi hrajúcemu vo forme si vážime a tešíme sa z neho. Psychicky nám pomôže, že sme si pred anglickým týždňom pripísali tri body, navyše sme niektorých hráčov pošetrili."
Patrik Jakubík, útočník MŠK Žilina B
"Dnes sa nám konečne podarilo zachytiť zápas od samotného úvodu. Nepúšťali sme súpera do šancí a rýchlo sme strelili dva góly. Celkovo ten prvý polčas sme mali pod kontrolou a predviedli sme dobrú hru. Škoda, že sme si to po zmene strán znova trochu skomplikovali. Trochu sa to s nami ťahá, že hráme dobre, vyhrávame a súpera následne pustíme do stretnutia svojimi chybami. Potom sa, samozrejme, trochu zľakneme a ponúkame súperovi šance. Každopádne tri body sú dnes veľmi dôležité. Osobne som veľmi rád, že som svoj výkon podčiarkol aj štatistikami a pomohol mužstvu k trom bodom. Čaká nás anglický týždeň, regenerácia bude dôležitá."