Góly: 45. Kováč, 54. Slávik (pok. kop) - 32. Bile
ŽK: 27. Vaculík, 41. Slávik, 82. Boris, 90. Pagáč - 12. Badjie
Rozhodca: Čiernik - Poracký, Šandrik
MŠK Považská Bystrica
Teplan - Pečarka (38. Kováč), Pagáč, Kucharčík (C), Václav - Boris, Zemko - Vaculík (46. Sloboda), Mihálek, Slávik (90. Chaves) - Gerebenits (78. Čongrády)

Belaník - M. Oravec (77. Mynář), Hubočan, Nemčík - L. Bortoli (70. Tandara), Chyla, Myslovič (70. Sy), Badjie (46. Mlynár) - Bile, Šnajder (C), Kudlička (77. Jakubík)

Súboj tabuľkových susedov priniesol vyrovnaný súboj, aspoň čo sa týka skóre. Na ihrisku totiž v úvodnom dejstve dominovali Šošoni, ale z prevahy vyťažil iba jeden gól a, navyše, do šatní sme inkasovali a po prvom dejstve iba remizovali. Po zmene strán sa už hra vyrovnala a domáci šli z penalty do vedenia. S blížiacim sa záverom sme čoraz viac a viac tlačili na súperovej polovici, no bez šancí a, žiaľ, i gólov. Napokon tak zvíťazila efektivita nad prevahou a žltozelení neberú domov ani bod po prehre 1:2.

Základnú jedenástku Šošonov počas reprezentačnej prestávky okysličili aj hráči z "A"- tímu. Do brány sa vrátil Samuel Belaník, v stopérskej trojici nastúpilo duo Tomášov - Hubočan a Nemčík, no a v strede poľa aj Patrik Myslovič. Naopak, premiérový štart v II. lige si pripísal na konto mladý krajný bek Basirou Badjie.

V príjemnom futbalovom počasí odštartoval duel ofenzívnou snahou najmä z našej strany. Prvú "gólovku" sme si však vypracovali až po 18 minútach. A to keď Timo Kudlička vystihol rozohrávku ex-Šošona a brankára Považskej Teplana, vypichol mu loptu, no zakončujúci Eric Bile z ostrého uhla neprepálil gólmana domácich, ktorý tak svoju chybu napravil. Dobrá príležitosť sa nám naskytla po pol hodine hry, priamy kop zahral Patrik Myslovič, jeho nadýchaný center však nenašiel nikoho v žltozelenom. Gólový moment napokon prišiel v 32. minúte, opäť v tom mal prsty nešťastník Teplan, keď pri odkope trafil Bileho a ten si pripísal asi najjednoduchší gól v kariére - 0:1. Hoci boli Šošoni aktívnejším tímom, tak do šance sa veľmi nevedeli dostať. Na druhej strane, súper vyťažil v nadstavenom čase polčasu z minima maximum. Centrovaná lopta sa v skrumáži odrazila k striedajúcemu Kováčovi a ten gólom do šatne vyrovnal.

Polčasová prestávka padla viac na úrodnú pôdu domácim a po pár minútach z menšieho tlaku vyťažili aj otočenie skóre na svoju stranu. Nešťastný faul v šestnástke využil domáci Slávik na gól z pokutového kopu. Museli sme tak zapnúť na vyšší stupeň. Myslovič strelou spoza vápna tesne minul, pokusy Mlynára lapil Teplan. S pribúdajúcimi minútami sme sa snažili zvýšiť tlak aj striedaniami. Po Mlynárovi prišli na trávnik aj Marián Tandara a Mouhamed Sy. Šance však neprichádzali, proti stál obranný val v červenom, v ktorom bolo snáď deväť hráčov Považskej. V 78. minúte to takmer prišlo po priamom kope, Šnajder posadil loptu na hlavu Syho, ale tá neletela medzi tri žrde. Posledné čerstvé sily sme do hry poslali vďaka Jakubíkovi a Mynářovi. Bol to však súper, ktorý mohol rozhodnúť, po zlom spracovaní sa do protiútoku dostal Boris, krížnym pokusom opečiatkoval našu žrď a dorážajúcemu Slávikovi nechýbalo taktiež veľa. S blížiacim sa záverom sa síce zvyšoval náš tlak, no nevyťažili sme z neho takmer nič. Výsledok 1:2 z nášho pohľadu sa na konci nezmenil ani po protiútokoch domácich.

Proti Považskej Bystrici nám to, podobne ako pred rokom, nevyšlo a Šošoni tentokrát odchádzajú bez bodov a s prehrou 1:2. V tabuľke klesáme priebežne o dve priečky zo 6. na 8. miesto. O týždeň sa predstavíme pod Dubňom v netradičnom čase - v sobotu dopoludnia od 10:30 hod. Na Štadióne MŠK Žilina privítame ďalšieho súpera z Považia - MŠK Púchov.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes sme z pohľadu hry stratili body. Do zápasu sme vstúpili slušne, držali sme loptu a boli futbalovejší. Strelili sme šťastný gól, no zabrzdil nás presný zásah domácich do šatne. Cez polčas sme si povedali, čo chceme hrať. Avšak, na naše kopačky sa vkradla nervozita, boli sme nepresní. Čím viac sme chceli, tým viac sa nám nedarila hra. Súper hru skúsene kúskoval, hral veľmi defenzívne, bohužiaľ, dnes jeho obranná taktika slávila úspech. Vpredu nám chýbala ľahkosť, nebol tam dostatočný pohyb, ponuka od hráčov. Mrzí nás, že rozhodla sporná penalta."
Vincent Chyla, stredopoliar MŠK Žilina B
"Dnes sme sa nevedeli vpredu presadiť, chýbala nám kvalitnejšia finálna fáza. Škoda, že sme neudržali vedenie v prvom polčase a do kabín sme z ojedinelej šance inkasovali. To nás naštrbilo. Diskutabilná penalta tomu nepomohla. Celkovo sme vpredu neboli trpezliví, navyše defenzívny blok súpera nám to neuľahčoval. Verím, že budúci víkend proti Púchovu podáme lepší výkon a zvíťazíme."