ŽK: 28. Tandara, 54. Jaššo - 14. Baez, 65. Owusu
Rozhodca: Parilák - Lalo, Štepanovský
Badžgoň - M. Oravec (76. Mensah), Jaššo, Mynář - Tandara (46. Hranica), Šnajder (C), Chyla - Gomola - Bortoli (62. Jakubík), Bile, Kudlička (90. Mráz)

FC ŠTK 1914 Šamorín
Veszelinov - Leginus, Marić-Bjekić, De Almeida Silva, Čunta (58. Szabó) - Baez (C) (80. Botló), Demjanovič - Hanzli (58. Diallo), Szolgai (90. Nagy), Owusu - Krivokapić

Sľubovaný ofenzívny futbal sa pod Dubňom napĺňal už od úvodu, no bez gólového efektu. A v ofenzíve hrozili najmä hostia, zatiaľ čo my sme boli v útoku poriadne bezzubí. Po polčase sme mohli ďakovať najmä gólmanovi Badžgoňovi, no prestávka nám zjavne pomohla. Z kabíny sme vyšli ako vymenení, k čomu prispeli aj striedania. Ofenzívna aktivita prešla na naše kopačky, z čoho sme vyťažili aj vedúci a zároveň víťazný gól Šnajdera. Gólové hody sa síce nekonali, no dôležité a potrebné body ostávajú po najtesnejšej výhre 1:0 konečne doma.

Do 11. kola poslal tréner Vladimír Veselý mierne pozmenenú zostavu. Vrátil sa do nej stopér Martin Oravec, kapitán Dominik Šnajder, po dlhšej dobe krajný obranca Marián Tandara či krídelník Leo Bortoli.

Šošoni chceli už konečne bodovať naplno aj doma. Snahu o to bolo vidieť už od úvodu, v 6. minúte vymyslel peknú prihrávku za obranu Tandara na Kudličku, no ten po dobrom prebratí netrafil loptu tak, ako plánoval. Vzápätí však čaroval Badžgoň po chybe v obrane, Owusu na ňom zoči-voči stroskotal. Strelecky aktívnejší boli postupne hostia v bielom, najmä dvojica Krvokapić a Owusu skúšali pozornosť nášho gólmana. Hoci vyloženejšie šance neprichádzali, tak Šamorín mal jednoznačne viac z hry, zatiaľ čo naša ofenzíva bola jalovejšia. Nad vodou nás naďalej držal Jakub Badžgoň, keď v 36. minúte reflexívne vychytal tutovku Demjanoviča. Tak ako si počínal na Cypre, tak mu to išlo aj proti Šamorínu. Výborne si totiž poradil aj po následnej stopercentnej šanci Hanzliho, ku ktorému sa lopta dostala cez celú šestnástku a Badžgi ukázali svoju triedu. Ani v závere polčasu sme nič nevymysleli a po prvom polčase sme mohli byť radi za bezgólovú remízu.

Druhé dejstvo sme odštartovali o poznanie lepšie. Najprv ukradol poslednému hráčovi ŠTK loptu Bile, ale možno zbytočne skúsil nachytať brankára z veľkej diaľky. Následne striedajúci Timo Hranica, ktorý priniesol vietor na našu pravú stranu, obtrel tyč, no napokon to prišlo v 52. minúte. Akoby vymenení Šošoni potiahli akciu sprava, Kudlička naservíroval loptu pod seba na kapitána Šnajdera, ktorý sa po zakončení rovno bežal radovať - 1:0. Veľmi podobnú akciu vymyslela v 66. minúte dvojica Hranica a Bile, tentokrát ale bez presného zakončenia. Pomohol nám aj príchod Paťa Jakubíka, ten rozpohyboval súperovu obranu, z čoho sme vyťažili aj šancu Bileho. Eric ale dnes nemal obuté strelecké kopačky. Kudlička sa zase pokúšal prekvapiť Veszelinova z uhla, tiež bez úspechu. Zatrnulo nám desať minút pred koncom, po závare pred našu bránou sme strely súpera viackrát obetavo zablokovali a nakoniec všetko zahasil Badžgoň. My sme chceli poistiť našu výhru Jakubíkom, Paťove strely skončili buď tesne mimo alebo na brvne šamorínskej brány. Nič to však nezmenilo na našej dôležitej domácej výhre.

Po víťazstve 1:0 stúpame tabuľkou na priebežnú 6. priečku s rovnakým počtom bodov ako Petržalka na mieste pred nami. Presne o týždeň v sobotu o 15:00 hod. nás čaká ďalšie druholigové kolo. Tentokrát cestujeme na pôdu Považskej Bystrice.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
“Veľmi sa tešíme z toho, že sme po troch prehrách dokázali potešiť seba i fanúšikov výhrou. Výsledok je možno gólovo chudobný, ale šancí bolo naozaj dosť. Najlepšími hráčmi na trávniku však jednoznačne boli brankári na oboch stranách. V prvom dejstve sa nám nedarilo reagovať na pressing súpera, v prestávke sme si niečo povedali a hlavne to preniesli na ihrisko. Veľmi nám pomohli striedania, taktický plán nám vyšiel dokonale.”
Dominik Šnajder, kapitán MŠK Žilina B
“Dnes sme vyťažili z minima maximum. Boli sme však efektívnejší, futbal sa hrá na góly a my sme ich dali viac. V prvom dejstve to bolo z našej strany zbrklé, niekedy sme sa zabudli a z toho pramenili šance súpera. Po prestávke sa to zmenilo, striedajúci hráči priniesli oživenie. Som rád, že som dnes pomohol družstvu gólom. Po dlhšej pauze som cítil ešte výpadok. Verím, že to bude len a len lepšie.”