”B” | Proti Slovanu neúspešní aj štvrtý raz v rade
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Góly: 13. Jakubík - 4. a 20. Isaac, 87. Maroš
Rozhodca: Ochotnický - Bobko, Cisko
Badžgoň - Mensah (85. Mráz), Jaššo (C), Mynář - Hranica, Chyla, Myslovič, Mlynár (46. Owusu) - Jakubík (76. L. Bortoli), Kudlička (62. Sy), Prokop

ŠK Slovan Bratislava
Hrdina - Hornyák, Murár, Marušin, Tóth - Habodasz (C) (90. Szalma), Rigo - Kušnír (81. Mičák), Božík (69. Koseček), Mišovič (81. Maroš) - Isaac (69. Spáčil)

Nedeľné zápasy proti Slovanu odštartovali Šošoni pod Dubňom prehrou. Už v prvom dejstve sme dvakrát prehrávali a aj do kabín sme šli za negatívneho stavu. K navrátilcovi Jakubíkovi sa však po zmene strán nepridal z našich strelcov už nikto. Naopak, hostia po šanciach pridali v závere aj tretí presný zásah, čím poistili svoju výhru, ktorá je pre nás štvrtou v rade proti rezerve Slovana. Tentokrát sme neuspeli po výsledku 1:3.

zostrih zápasu

V porovnaní s víťazným zápasom na Pohroní urobil tréner Vladimír Veselý päť zmien. Medzi tromi žrďami dostal prednosť Jakub Badžgoň, do obrany sa po zranení či chorobe vrátili Michal Mynář a Sebastián Mlynár, v strede poľa nastúpila posila z "Áčka" Patrik Myslovič a na krídle sa po prvý raz v sezóne objavil v základe Patrik Jakubík.

Po týždni sme opäť videli rýchly gól, žiaľ, tentokrát padol do našej brány. V 4. minúte zakončoval v páde Isaac a teč nášho obrancu zmiatol Badžgoňa, ktorý nemal nárok. Odpoveď z našej strany prišla o pár minút neskôr. Nakrátko rozohraný roh sa dostal k Paťovi Jakubíkovi a ten sa výstavnou strelou spoza vápna uviedol v prvom zápase hneď gólovo - 1:1. Netrvalo to však dlho a po náznakoch z oboch strán sme opäť prehrávali. Veľká chyba v obrane poslala do nájazdu hosťujúceho útočníka Isaaca, ktorý tiesnený dokázal pridať aj svoj druhý presný zásah v stretnutí. Belasí boli pri chuti, skrumáž po rohovom kope a viaceré strely vyriešil blokom Chyla. Šošoni sa v závere ťažko presadzovali či dostávali do šancí. Podarilo sa nám to až v 43. minúte, najprv Jakubík v dobrej pozícii netrafil loptu a následne Myslovič opečiatkoval spoza vápna tyč. Nevyrovnali sme, a tak sme šli do kabín šli s jednogólovým mankom.

Druhé dejstvo sme začali jednou zmenou a nádejným priamym kopom. Na ľavej obrane nahradil Mlynára Richmond Owusu a zo štandardky tesne minul Myslovič. Na druhej strane zahrozil po akcii Mišoviča na zadnej tyči Kušnír, ktorého zakončenie vyzeralo gólovo, no našťastie také nebolo. Hneď vzápätí opäť Kušnír hlavičkoval osamotený na penaltovom bode, výborne zasiahol Badžgoň. Aj po zmene strán mali viac z hry hostia, nám sa nedarilo dostať do tempa. K našej ofenzívnej hre a tlaku na slovanistickú obranu sme sa prepracovali až okolo 70. minúty. Šance ale stále neprichádzali, na poriadnu sme čakali, čakali, no nedočkali sa. Naopak, v závere sa po protiútoku presadil ešte striedajúci Maroš zo Slovana, ktorý definitívne priklonil zápas na stranu hostí.

Na dve bodovo vydarené stretnutia na ihriskách súperov sme doma nenadviazali a prehra 1:3 znamená našu štvrtú prehru v sezóne i v rade proti dnešnému súperovi. V poradí II. ligy ostávame na 6. priečke, zatiaľ čo Slovan sa dotiahol hneď za nás. Opäť nás čaká skrátený týždeň, nakoľko v piatok 29. septembra cestujeme do Myjavy. Od 19:00 hod. nastúpime proti tamojšiemu Spartaku.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes sme sa po dlhšej dobe nevyhli individuálnym chybám, za ktoré nás súper vytrestal. Na Slovan sme sa dobre pripravili, ale napriek tomu sme trikrát inkasovali. Tretíkrát v rade sme doma prehrali, čo o to viac mrzí. Nechceli sme súpera pustiť do vedenia, lebo potom sa vie dobre zatiahnuť. Žiaľ, nepodarilo sa to. V útočnej fáze nám chýbala ľahkosť a rozvaha. V Myjave sa musíme vrátiť k tomu, čo nás zdobilo predtým - kompaktnosť, bojovnosť, nasadenie a pokoj na lopte. Verím, že stratené body získame na Kopaniciach späť."
Patrik Jakubík, útočník MŠK Žilina B
"Prehra nás mrzí, pretože sme mali poväčšine tlak a boli aktívnejší. Súperovi sme však dovolili našimi lacnými chybami chytiť sa a potrestať naše zaváhania. Zápas sme nezvládli najmä defenzívne - zbytočné pokazené lopty, ktoré kvalitný súper potrestal. Teší ma štart v základe po dlhšej dobe, cítil som sa dobre, hoci som pociťoval kondičné resty. Pri góle som sa to snažil umiestniť a dobre trafiť. V Myjave sa jednoznačne budeme musieť vyvarovať zbytočným chybám."
MONACObet II. liga,
nedeľa 24. 9. 2023 od 10:30