”B” | Úvodný zápas prípravy s ofenzívnou remízou 4:4 v Třinci
sobota 1. 7. 2023 od 11:00
Oldřichovice
4:4(3:3)
FK Třinec - MŠK Žilina
Góly: Vučičevič 2, Holík, Lörincz - 5. Krstič (pok. kop), 7. Tandara, 12. L. Bortoli, 70. S. Javorček
FK Třinec
1. polčas: Adamuška - Omasta, Blahuta, Mieszek, Slaninka - Machuča, Horniak, Brodziansky, Zinhasović - Holík, Vučičević

2. polčas: Fabisz - Bougetouta, Zogata, Maksić, Clement - Puchel, Vlachovský, Brodziansky, Lörincz - Velička, Barkov

Bobok - Mensah, Jaššo (46. M. Oravec), Mynář (46. Mráz) - Tandara, Šnajder (C), Chyla (46. S. Javorček), Mlynár (46. Suľa) - Jakubík (46. Sluka), Krstić, L. Bortoli (46. Prokop)

Po prvom týždni prípravy cestovala rezerva na úvodný prípravný duel proti už svojmu tradičnému súperovi spoza českých hraníc - FK Třinec. V zostave aj s viacerými navrátilcami z hosťovaní či hráčmi, ktorí sa nezmestili na súpisku pre sústredenie prvého tímu v Rakúsku sme začali výborne. V 12. minúte sme totiž viedli už 3:1. Hralo sa ofenzívne z oboch strán, čo potvrdili aj domáci, ktorí ešte do polčasu stihli vyrovnať. Po zmene strán aj viacerých hráčov pokračovalo vysoké tempo, ktoré napokon vyústilo do zaslúženej remízy 4:4.

zdroj foto: fotbaltrinec.cz

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Po týždni prípravy sme absolvovali úvodný duel proti tradičnému súperovi v Třinci. Začalo sa zhurta a už v 12. minúte sme vyhrávali 3:1. Zápas mal po celý čas veľmi vysoké tempo, a to aj vďaka tomu, že väčšina hráčov odohrala po polčase. Bolo to atraktívne stretnutie pre divákov s množstvom šancí na oboch stranách. Duel sa napokon skončil spravodlivou remízou 4:4. Pre nás tento súboj určite splnil ciele, ktoré sme mali stanovené. Ukázalo sa nám veľa dobrých vecí, ale samozrejme aj individuálne chyby, ktoré však k začiatku prípravy patria. Vo všeobecnosti sme ale spokojní."