U19: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 4:2 (3:0)
štvrtok 6. 4. 2023 od 15:00
Štadión MŠK Žilina
4:2(3:0)
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Góly: 4. Bile, 13. Vaľko, 23. Prokop, 81. Chyla (pok. kop) - 78. Rusnák, 84. Murár
ŽK: 63. Chyla - 29. Mišovič, 58. Nemeškürti, 80. Marušin
Diváci: 40
Rozhodca: Kolofík - Cabaj, Šandrik
Kúdelčík - A. Oravec, Jaššo (C), Mynář - Hranica, Chyla, Adang (78. Šamaj), L. Bortoli (86. Beňadik) - Vaľko (61. Šimun), Bile (61. Weber), Prokop (86. Bartoš)

ŠK Slovan Bratislava
Mikoláš (C) - Kozák, Murár, Marušin, Slovák, Nemeškürti (64. Jurišta), Schmidt (82. Husarčík), Šalkovič (82. Murár), Mišovič, Ivanics (75. Rusnák), Záhon (46. Balko)

Dva bezgólové výsledky z ihrísk súperov vystriedala konečne výhra. Šošoni do 19 rokov pod Dubňom v šesťgólovom zápase zdolali bratislavský Slovan. Vyšiel nám najmä úvod, keď sme v 23. minúte vyhrávali už o tri góly zásluhou Bileho, Vaľka a Prokopa. Po zmene strán sme Belasích napriek dvom inkasovaným gólom na dostrel nepustili a po poiste Chylz z penalty sme napokon zvíťazili 4:2.

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Strelili sme pekné góly, hru sme mali pod kontrolou a súpera sme prakticky do ničoho nepúšťali. V druhom dejstve to súper riskol s vysokým postavením, čo sme mali využiť a trestať ich z protiútokov. Celkovo to bol dobrý mládežnícky zápas. Chalanom patrí pochvala a gratulácia, pretože sme išli od začiatku za víťazstvom a zaslúžene sme ho aj dosiahli. Veľkou motiváciou bolo aj zdolať Slovan v tejto vekovej kategórii takmer po štyroch rokoch, čo sa nám aj podarilo."