ŽK: 26. Adang, 26. Ndjeungoue - 9. Svatík, 28. Čurik, 41. Olejník, 45.+ Flamik

Fauly: 14:17

Belaník - Ndjeungoue, Jaššo, Kopas - Gomola, Šnajder (C), Adang, D. Javorček (46. Trabalík) - Kudlička (65. Vaľko), Krstić (82. Bile), Addo (82. Jakubík)

Spartak Myjava
Kubica - Čurik (78. Škrteľ), Svatík, Cisár (46. Štefánek), Toman - Flamik, Benovič - Tancik (89. Martišiak), Pekár (C) (78. Mareš), Legnani (46. Copko) - Olejník

Vstup do jarnej časti II. ligy vyšiel rezerve Šošonov podľa predstáv. Dobrý futbal, Päť gólov a to ešte viaceré neboli uznané kvôli ofsajdu. Proti Spartaku Myjava nás v prvom polčase poslal do vedenia vlastný gól hostí a ďalší z kopačky Borisa Krstića. Čierno-bieli síce skorigovali stav hneď vzápätí, ale na vyrovnanie sa už nezmohli. My sme si tri body poistili ešte vďaka krásnemu priamemu kopu Adama Kopasa. Hoci súper ešte v závere znížil, o prvé jarné víťazstvo nás už neobral. Žltozelení tak napokon zvíťazili 3:2.

zostrih stretnutia

Do prvého jarného kola poslal tréner Vladimír Veselý zostavu posilnenú aj o hráčov, ktorí sa počas zimy presunuli z rezervy do prvého tímu. Predstavili sa v nej Boris Krstić aj James Ndjeungoue. Po dlhodobom zranení sa konečne do súťažného futbalu vrátil Dominik Javorček. S kapitánskou páskou nastúpil Dominik Šnajder.

Úvod chutil obom tímom, tak ako sa po dlhej, tri a pol mesačnej prestávke patrí. Ofenzívnemu futbalu však spočiatku chýbalo korenie v podobe väčších príležitostí. Do prvej vážnejšej šance sa pretlačil až po štvrťhodine Timo Kudlička. Jeho krížny pokus ale tesne minul priestor troch žrdí. Z druhej strany krídelného priestoru mal podobnú príležitosť o ďalších 15 minút Henry Addo. Ten však nezakončil príliš razantne. Činil sa aj Samo Belaník, ktorý zlikvidoval šance Kopaničiarov, a tak sme si museli počkať na presný zásah až do 33. minúty. Lopta sa dostala na hranici vápna ku Kudličkovi, ktorý si chcel súperovho obrancu zaseknúť, a hoci mu to nevyšlo, tak z obranného zákroku sa lopta šťastne dokotúľala presne k žrdi Kubicovej brány - 1:0. Netrvalo dlho a Šošoni pridali aj druhý presný zásah. Pekný a presný center z ľavej strany posadil Dominik Javorček na nohu Krstića, a ten už vedel, čo s tým treba robiť - 2:0. S gólmi sa nám roztrhlo vrece, pretože hneď vzápätí po rohovom kope dokázali hostia znížiť zásluhou Svatíka, a tak sa šlo do kabín napokon za stavu 2:1.

Po zmene strán sme nastúpili s jednou zmenou, keď Dominika Javorčeka nahradil Vladimír Trabalík. Dve striedania sme videli aj na strane hostí. Tí vstúpili do druhého dejstva herne lepšie, keď hneď v jednej z úvodných akcií vsietili gól, no ten neplatil pre postavenie mimo hry. V 54. minúte sme však mohli ísť do dvojgólového vedenia my. To by však Henry Addo sám zoči-voči gólmanovi Spartaku musel trafiť priestor troch žrdí. O desať minút sme zahodili ďalšiu, dokonca dvojitú príležitosť. Najprv po prestrčení Adda zakončil Krstić iba do brankára a z následnej dorážky prestrelil takmer prázdnu bránu Dominik Šnajder. Gólovo zapršalo napokon v 67. minúte po prekrásnom priamom kope Adama Kopasa, ktorý pripomenul svoju kopaciu techniku. Z 25 metrov poslal "Kopi" loptu nádherným spôsobom za chrbát Kubicu, ktorý bol bez šance - 3:1. Napriek viacerým šanciam nebol dopriaty druhý gól v stretnutí Krstićovi, v 77. minúte ho oň obral ofsajdový hvizd. To isté platilo aj päť minút pred koncom po góle striedajúceho Vlada Vaľka. Šance na poistenie naše výhry sa množili, no nie a nie ich využiť. A tak súper ešte v závere zdramatizoval zápas gólom na 3:2. To bolo ale všetko a tri body sme si už utiecť nenechali.

Jarnú časť druhej ligy sme teda odštartovali ideálne - výhrou 3:2 nad štvrtým tímom tabuľky z Myjavy. Pre nás to znamená posun na priebežné 10. miesto poradia. O týždeň budeme chcieť potvrdiť dnešnú výhru aj vonku. V rovnakom čase v nedeľu o 10:30 hod. po prvýkrát zavítame k nováčikovi z Rače.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Sme spokojní, že sme doma zvíťazili, lebo doma potrebujeme zbierať body. Spokojný som však aj s hrou, ktorou sme sa prezentovali. Vytvorili sme si dosť šancí a už skôr sme mohli súperovi definitívne odskočiť a uzavrieť zápas. Veľa situácií sme riešili dobre až na to samotné zakončenie. Na tomto musíme popracovať, aby z toho nebola zbytočná dráma a najmä prípadná strata bodov. Stále chceme hrať svoju hru, proti Rači musíme zlepšiť defenzívu a hlavne celkovú kompaktnosť."
Dominik Javorček, obranca MŠK Žilina B
"Sme veľmi radi za tri body a výborný vstup do jarnej časti. V zápase sme ukázali dobré veci, ktoré nám vyšli, ale aj veci, na ktorých potrebujeme ešte zamakať. Z pohľadu defenzívy hovorím hlavne o štandardke a závere, kde si to musíme lepšie postrážiť, aby sme sa nemuseli báť o výsledok. Vpredu sme mali veľa šancí a pri lepšej efektivite sme si to mohli dohrať ľahšie. Na trávniku som sa cítil fajn, boli sme dohodnutí s trénerom na 45 minút, asistencia je príjemný bonus. Verím, že sa do toho postupne dostanem naplno."