ŽK: 68. Mensah, 90. Gomola - 10. Obročník, 17. Kohút

Fauly: 12:12

Belaník - Gomola, Mráz (C), Mensah - Kopásek (46. Trabalík), Šnajder, Sauer (88. Adang), Owusu - Addo (72. Mojžiš), Krstić, Essomba (84. Jakubík)

FC Petržalka
Sokol – Kuník, Privrel, Š. Kozák, Kohút (66. Pittner), Obročník (46. Piroska), Lásik (C), Štefanec (66. Stašík), Brigant (84. Tomovič), Sliacky, Spáčil (78. Gerebenits)
Až tri týždne si museli futbalisti MŠK Žilina B počkať na svoj ďalší ligový zápas. Po repre pauze a odloženom dueli sa predstavila rezerva v rámci 12. kola doma proti Petržalke. O to viac sme sa do duelu pustili s vervou a pretavili to do výhry už v prvom polčase. Tri góly nás posunuli k víťazstvu, pričom druhý polčas sme si náskok postrážili.

ZOSTRIH STRETNUTIA

V dôležitom súboji v rámci tabuľky mohol tréner Vladimír Veselý počítať aj s trojicou hráčov z "A"-tímu, ktorých bolo v hre cítiť a prispeli tak k "šesťbodovému" víťazstvu.

Poďme však po poriadku. Duel sme začali aktívne, Henry Addo v prvej dobre príležitosti iba dočahoval loptu a jeho prízemné zakončenie ostalo pod brankárom Sokolom. Ešte väčšiu tutovku spálil Spáčil, a to vďaka nášmu mladému brankárovi Samovi Belaníkovi, ktorý v úniku petržalskému útočníkovi zmenšil strelecký uhol a vyrazil loptu na roh. Keď to nešlo útočníkom, prišiel priamy kop MŠK a nedorozumenie medzi gólmanom a kapitánom Bratislavčanov, ktoré vyústilo do šťastného vedúceho gólu Šošonov - 1:0. Následne sa krásnou individuálnou akciou predviedol Samo Kopásek, ktorý si zasekol obrancu, obalil to ľavačkou. Tejto akcii chýbal iba gól, jeho strela sa zastavila na tyči. Druhý gól žltozelených neprišiel ešte ani po štvrťhodine hry, keď v zakončení príliš vysoko vyskočila lopta Borisovi Krstićovi a Srb svojím pokusom prestrelil bránu. Rovnako pochodil aj Henry Addo, ktorý to dostal tesne pred Sokola a rovnako namieril nad brvno. Medzi tri žrde konečne namieril Šošon v 26. minúte, druhý gól nie a nie prísť. Konkrétne Sauer to napálil po zemi k tyči, Sokol vytlačil strelu na roh. Náš stredopoliar sa napokon dočkal v 32. minúte, to keď po kombináciách žltozelených pred veľkým vápnom Essomba predĺžil hlavou práve na Sauera, ktorý preloboval Sokola a poslal nás do dvojgólového vedenia - 2:0. Zverenci trénera Vladimíra Veselého boli pri chuti, čo pretavili aj do tretieho presného zásahu - rýchla výmena lopty v strede poľa, Kopásek to do druhej vlny nabil Dominikovi Šnajderovi a ten doslova napol sieť - 3:0. Aj naďalej nám v prvom polčase chutilo, obliehanie brány v 41. minúte stihli hráči v čiernom zblokovať, ale aj tak sme do šatní odchádzali spokojní.

Tak ako sme dobre skončili prvé dejstvo, tak sme naskočili do toho druhého veľmi vlažne. Našťastie sme však prežili úvodnú päťminútovku bez ujmy. Ukazovateľ skóre sa nemenil po hlavičke hosťujúceho Spáčila a ani po našej biliardovej akcii, ktorú Sauer zakončil mimo. Ruky sme zdvíhali po následnej akcii, na zadnej tyči ale nepochopiteľne Addo netrafil odkrytú bránu. Petržalka sa mohla dočkať v 64. minúte, Piroska ale pohrdol penaltou a zakončením na Panenku síce preloboval Belaníka, ale aj bránu. Náš mladý gólman sa tešil aj po mikrosúboji s Privrelom v 69. minúte, kedy mu reflexívne vytlačil hlavičku smerujúcu pod brvno. S pribúdajúcim časom nám trojgólový náskok vyhovoval viac a viac, nikam sme sa neponáhľali. Dobrým obranným zákrokom sa prezentoval Šnajder, ktorý sklzol zmaril šancu Brigantovi a prispel tak k čistému kontu pre Belaníka. Ten si v nadstavenom čase poradil aj s priamym kopom Pirosku, a tak aj po konečnom hvizde platil polčasový stav, ktorý nám zabezpečil dôležité tri body.

O týždeň čaká našu rezervu duel s nováčikom z Oravy - proti Dolnému Kubínu, pričom tento súboj bude mať znova "šesťbodovú príchuť" v kontexte tabuľkového postavenia.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Prvý polčas bol dnes z našej strany veľmi dobrý a prakticky rozhodol stretnutie. Pretavili sme to do troch gólov, mali sme tam ďalšie šance, súpera sme až na jednu situáciu nikam nepustili. V druhom polčase sme sa trochu zľakli vedenia, boli sme nervózni, zbavovali sme sa rýchlo lôpt, no prečkali sme to našťastie bez inkasovaného gólu. Prvé dejstvo potešilo aj nás trénerov, pretože tam bolo vidno princípy z tréningu. Čisté konto potešilo, víťazstvo rovnako, ale stále je tam veľa vecí, na ktorých musíme robiť. Dosť bodov sme postrácali, preto dnešné tri body boli veľmi dôležité."
Samuel Belaník, brankár MŠK Žilina B
"Prvý polčas mal súper na začiatku šancu, potom sme to prvým gólom otvorili a preklopili na svoju stranu. Dominovali sme, jednoznačne sme ho vyhrali a položili základ k víťazstvu. Druhé dejstvo už nebolo tak dobré z našej strany, súper si vytváral šance, nepremenil penaltu. Sme ale radi za výhru, pre mňa prvý víťazný zápas v II. lige. Veľmi som sa tešil na tento duel, veril som, že to dnes príde."