Góly: 78. Kapusniak, 80. Holiš - 28. Gono (pok. kop)
ŽK: 28. Mazanovský, 49. Martinček, 57. Holáň, 82. Holiš - 38. Gono, 78. Capko

Rohy: 7:4

Ofsajdy: 1:1

Fauly: 22:21

MŠK Púchov
Strelčík - Mazanovský (70. Kapusniak), Moško, Slovák, Lacko - Kopičár, Biricz (46. Holáň) - Martinček (87. Michlík), Pucheľ, P. Mráz (C) (70. Kaufman) - Holiš (90. Pavlovič)

Teplan - Trabalík, Mynář, Jaššo, Capko (C) - Gono (66. M. Sauer), F. Mráz (86. M. Oravec), Šnajder - Bortoli, Kudlička (66. Jambor), Prokop (77. Kopásek)
Nový ročník druhej ligy sme odštartovali na pôde Púchova naozaj nešťastne. V prvom dejstve sme sa vedenia ujali po penaltovom zásahu Miroslava Gona a dlho to vyzeralo, že práve tento zásah MŠK bude víťazný. Opak bol, bohužiaľ, pravdou. Pred koncom stretnutia v rozpätí siedmich minút zaúradovali dvomi zlepenými gólmi domáci, na čo už Šošoni napriek snahe nenašli odpoveď. Z prvého kola tak odchádzame bez bodov po prehre 1:2.

Tréner Vladimír Veselý vsadil v úvodnom kole najmä na mladíkov z úspešnej žltozelenej 19-tky z minulého ročníka. Doplnila ich aj dvojica z prvého mužstva Marek Teplan a Miroslav Gono. S kapitánskou páskou vybehol na trávnik Matúš Capko a na hrote naša posila Timotej Kudlička.

Hoci sa hneď v úvode nebojácne vydali do útoku Šošoni, tak prvú gólovku si vypracovali už v 4. minúte domáci. Lopta prepadla na hranici päťky až k Holišovi, ktorého ale reflexívne aj s prispením brvna vychytal parádnym zákrokom Teplan. Naša strela číslo jeden medzi tri žrde prišla až v 11. minúte, gólman Púchova ale bez problémov vyrazil. O päť minút neskôr sme už ale mohli viesť. Domácej obrane unikol Miroslav Gono, vracajúci sa po zranení, no pri obstrele smolne trafil iba žrď. Na bránkové konštrukcie 1:1, na góly zatiaľ 0:0. Púchov pohrozil priamym kopom svojho kapitána Patrika Mráza, ale aj odrazenou loptou po štandardke. Obe, našťastie, tesne minuli našu bránu. Vedenia sme sa tak napokon ujali my. Miroslav Gono naznačil strelu spoza vápna, vydal sa cez obrancov do pokutového územia, kde bol jedným z nich zastavený nedovolene. "Gonis" si sám zobral loptu na biely bod a presnou strelou k žrdi bezpečne premenil penaltu - 0:1. Šance sa striedali na oboch stranách, Biriczovu nádejnú strelu z diaľky obetavo zblokoval Jaššo. Do kabín sme tak odchádzali spokojnejší.

Po zmene strán ubudlo šancí na úkor viac súbojového a bojovného futbalu. Až po desaťminútovke sa dostal po peknom vysunutí Gona do príležitosti Leo Bortoli, v poslednej chvíli mu však pokus zblokoval obranca v červeno-čiernom. Púchov sa snažil byť nebezpečný vzduchom, kde mal výškovú prevahu, náznaky hlavičkových zakončení ale Teplana zväčša neohrozili. Nový vietor do ofenzívy chceli Šošoni priniesť vďaka striedaniam, keď na ihrisko prišla dvojica úspešných reprezentantov do 19 rokov Timo Jambor a Mário Sauer. V 68. minúte sa pokutového kopu po vzdušnom súboji Teplana a ex-Žilinčana Moška dožadovali aj domáci, hlavný rozhodca ale faul nevidel. Po pár minútach sa už ale mohli radovať, keď sa krížnou strelou presadil striedajúci Kapusniak a začínalo sa od znova. O chvíľu bolo pre nás ešte horšie. Psychická výhoda domácich po vyrovnaní vyústila do mierneho tlaku Púchova. Ten vyvrcholil po rohovom kope, na ktorý si najvyššie naskočil Holiš a otočil stav zápasu v náš neprospech. Šošoni sa v závere všetkými silami tlačili dopredu, v šanciach však neuspeli Jambor ani ďalší striedajúci hráči z reprezentačnej 19-tky Martin Oravec.

Prvé kolo žltozeleným body napokon neprinieslo, hoci sme väčšinu zápasu viedli. Šanca na nápravu príde už budúci týždeň proti belasej 21-tke na domácom trávniku pod Dubňom.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Tento zápas rozhodla v podstate päťminútovka, v ktorej prišli dve štandardky a tie sme nezvládli. Najmä ale predtým sme mali samostatný nájazd, ktorý sa musí premieňať... Púchov po zmene strán zjednodušil hru, pridal na agresivite, s čím sme sa ale my dobre vysporiadali, dokonca sme domácich aj prehrávali. Aj herne to dnes bolo fajn, vo finálnej i predfinálnej fáze to však mohlo byť lepšie. Mladí chalani síce naberú skúsenosti len takýmito zápasmi, no tento duel sa dal uhrať minimálne do remízy. Musíme byť viac ostražití. Každopádne podporíme chalanov v dobrých veciach, lebo tam dnes boli, hoci to neprinieslo výsledok."
Matúš Capko, obranca MŠK Žilina
"Prvý polčas bol podľa našich predstáv, a to nie iba vďaka výsledku. Boli sme na lopte, dominantní, vytvárali sme si šance. Druhý polčas sme zaspali, zmenilo sa to na boj, ktorý priniesol množstvo súbojov. Práve po dvoch štandardkách, kde sa domáci presadili, sme stratili zápas. My sme mali pokračovať vo výkone z prvého dejstva, nedarilo sa nám to však a Púchov nás predčil. Treba sa povzbudiť, je to síce nešťastný začiatok, no nemôžeme padať na duchu. Súťaž je dlhá a určite sa budeme zlepšovať. Osobne som rád, že ma tréner zvolil za kapitána a že môžem chalanov viesť."